Ідея розвалу Євросоюзу набуває дедалі більшої популярності
Влада Кіпру остаточно відмовилася виконувати вимогу Євросоюзу щодо одномоментного збору з рахунків у острівних банках (від 6,75 до 9,9 процента залежно від розміру вкладу). За задумом Європейського центробанку, це дало б кіпріотам можливість залучити в бюджет 5,8 мільярди євро, що, своєю чергою, було умовою надання ЄС кредиту в 10 мільярдів. Ці кошти мали б порятувати острівну республіку від дефолту.
|
Україна переживає промисловий обвал
Лютневе зниження індексу промвиробництва в країні на 6% в порівнянні з аналогічним показником за минулий рік підтвердило думку експертів, яке вони висловлювали ще після публікації Укрстатом даних про вантажообігу в січні: він впав - також рік до року - а 13%.
Фахівці тоді попереджали про прийдешні проблеми в промисловості, і вони не забули позначитися.
З огляду на фінансову кризу Кіпр, скоріш за все, втратить статус улюбленого офшору українських олігархів і основного закордонного інвестора в українську економіку. Утім, на думку експертів, навряд чи ці гроші повернуться в Україну. Вірогідно, невдовзі новим головним іноземним інвестором стане інша держава із режимом пільгового оподаткування, - йдеться у публікації на Радіо Свобода.
Експерти по-різному оцінюють обсяг українських грошей, виведених у кіпрську зону пільгового оподаткування. Називають цифри від двох до 25 мільярдів доларів.
Влада Кіпру остаточно відмовилася від ідеї введення одноразового збору з рахунків у місцевих банках. Такий збір не буде введений при будь-якому варіанті отримання допомоги від міжнародних кредиторів.
Раніше повідомлялося, що на Кіпрі завершилося засідання уряду, присвячене виходу країни з кризи. Як передають ділові ЗМІ, лідери парламентських партій Кіпру після зустрічі з президентом країни Нікосом Анастасіадісом погодилися створити спеціальний фонд (Solidarity Fund) в якості гарантій для отримання фінансової допомоги.
Вартість комунальних послуг сьогодні є настільки високою, що для багатьох становить добру частину заробітної плати. Значну частку при цьому сплачуємо за електроенергію.
Якщо підрахувати загальну економію, яку можна отримати завдяки таким дрібним заходам, як використання енергозберігаючих лампочок та вимкнення із розетки зарядного пристрою для мобільного телефону, та помножити на кількість лампочок для заміни в одному офісі чи будинку, - то можна з приємністю переконатися, що економія буде відчутною.
Чи можливо певним чином знизити її вартість та на чому в такому випадку можна зекономити? Відповіді дуже прості…
Через місяць імпортні авто в Україні подорожчають до 16 відсотків
Уряд Азарова знову підняв податок на імпорт авто, які через місяць подорожчають до 16 відсотків.
Вже з 13-го квітня імпортні автомобілі об’ємом двигуна 1000-22000 куб см подорожчають на 7,8-15,6 відсотків. Такий ріст цін спровокувало рішення уряду про введення спецзаходів щодо імпорту легкових автомобілів в Україну і визначені додатково до чинного мита збори в розмірі 6,46%-12,95%.
Ситуація, яка склалась на Кіпрі, з введенням податку на прибуток із банківських вкладів, матиме вагоме значення і для України. Про це у коментарі УНН зазначив економічний експерт Олег Соскін.
"Іноземних інвестицій в Україні найбільше саме з Кіпру. А отже, фінансова криза в цій країні сколихне і середній, і великий бізнес в Україні. Це буде загалом дестабілізація економічної ситуації, оскільки вже не відбуватиметься цільове поповнення оборотних коштів з Кіпру", - розповідає О. Соскін.
За словами експерта, олігархи України, які мають вклади в банках Кіпру будуть переводити свої банківські рахунки в інші банки світу. Але на сьогодні вони вже багато втратили.
Жити на орендованій квартирі самостійно - недоступна розкіш для українця, адже, за даними Державної служби статистики України, середня зарплата по країні становить 3000 грн, а місячна оренда однокімнатної квартири обходиться в 3053 грн.
За двокімнатну квартиру доведеться заплатити вже 4203 грн, за трикімнатну - 5411 грн.
Забороною валютних депозитів хочуть залякати населення та витягнути долари
До кінця 2013 року в Україні заборонять депозити в іноземній валюті. Це передбачає законопроект депутата-регіонала Євгена Сігала "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про банки і банківську діяльність" N 2400.
У регіоналів більшість у Верховній Раді. Тому ймовірно, що законопроект приймуть. Уряд із Нацбанком таким чином хочуть витягнути із населення долари. Українці нерідко тримають свої заощадження у доларових депозитах, бо американська валюта знецінюється не так швидко, як українська.
Стабільність гривні - затишшя перед бурею
Останні два роки українська гривня залишалася однією з найстабільніших валют світу. Девальвації піддалися російський рубль, польський злотий, турецька ліра. Влада країн-сусідів йшла на це свідомо: слабшаюча грошова одиниця дозволяла нарощувати експорт і кредитувати економіку. Український Центробанк теж діяв свідомо: напередодні парламентських виборів підтримував ілюзію стабільності. За гасла про стабільність довелося заплатити. Спочатку валютними резервами, потім кредитуванням економіки. Регулятор тримав банки на голодному пайку, щоб ті не скуповували валюту. Практика показала - щойно підвищувалися залишки на коррахунках банків, курс долара на міжбанку злітав. Зрештою, банкам нічим було кредитувати економіку, навіть якщо б вони захотіли.
|
|