Ізраїль завдав удару по ядерних об’єктах Ірану, зокрема Фордо та Натанз, які є ключовими для іранської ядерної програми.
Цьому передувало відпрацювання ізраїльськими ВПС операцій із залученням винищувачів F-35 і F-15, а також розвідувальних дронів, що вже використовувалися під час операції "Дні покаяння" 26 жовтня 2024 року, коли Ізраїль завдав ударів по іранських військових об’єктах у відповідь на ракетну атаку Ірану.
|
Путін за допомогою Лукашенка в черговий раз намагається зімітувати, що під час військових навчань нібито може знову відкритися Білоруський напрямок
Про це в етері Еспресо розповів Валентин Наливайченко, народний депутат України, колишній голова Служби безпеки України.
"Щодо військових навчань спільно РФ з Білоруссю, то в черговий раз Путін намагається за допомогою Лукашенка зімітувати, що нібито знову влітку може відкритися Білоруський напрямок. Поки що таких підтверджень від Генштабу ЗСУ немає. Наскільки мені відомо, в тих областях України, які межують з Білоруссю, є готовність до подібних загроз. Думаю, там ефект стримування достатньо сильний", - зазначив Валентин Наливайченко.
Глава держави категорично проти зниження мобілізаційного віку в Україні, каже Михайло Подоляк.
Президент України Володимир Зеленський не погодиться на зниження мобілізаційного віку і примусову відправку молоді на фронт в обмін на запровадження нових західних санкцій проти Російської Федерації. Про це радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк сказав у коментарі РБК-Україна.
У фокусі міжнародних видань – заява міністерки оборони Литви про те, що її країна боротиметься за вступ України до НАТО, а також заява Росії про те, що американсько-російські переговори відбудуться в Москві
Світ перебуває під загрозою нападу "нової осі"
Міністерка оборони Литви Довіле Шакалієне
Рада Європейського Союзу 13 червня планує узгодити політичне рішення щодо продовження режиму тимчасового захисту для громадян України ще на три роки — до березня 2027-го.
"Європейська правда" з посиланням на анонс порядку денного засідання Ради ЄС із юстиції і внутрішніх справ 13 червня
Рада ЄС обговорить продовження тимчасового захисту у ЄС для громадян України у зв’язку з війною до березня 2027 року та розраховує досягти політичної домовленості з цього приводу.
Нова оцінка темпів виробництва ворогом ударних дронів свідчить про п’ятикратне зростання порівняно з літом 2024 року.
Країна-агресор Росія за місяць виробляє понад 5000 далекобійних дронів різного типу. Це вп'ятеро більше, ніж у серпні 2024 року. Такі дані у понеділок, 9 червня, оприлюднені у відповіді пресслужби Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони на запит Forbes Ukraine.
Так, станом на кінець травня 2025 року темпи виробництва росіянами ударних дронів Shahed-136 (Герань-2) становили близько 2700 дронів на місяць. Темпи виробництва імітаторів ударних БпЛА типу "Гербера" – приблизно 2500.
Політолог з Вашингтону Андрій Піонтковський в інтерв'ю ведучо му програми "Студія Захід" Антону Борковському на телеканалі "Еспресо" розповів про вплив республіканців на Дональда Трампа, готовність фінів воювати проти росіян та вирішальну битву в цій війні.
Надзвичайно дошкульний, важливий і надзвичайно принизливий удар по "святая святих" Росії - частині їхньої ядерної тріади, стратегічній авіації, там, де вони не чекали, у м'якій почеревині Росії - десь далеко за Уралом, за 4000 кілометрів від лінії фронту. Важливість цієї історії в тому, що Росію в буквальному сенсі принизили в клубі ядерних держав. З другого боку, це надзвичайно важливий сигнал від України. Ми показали, що навіть за відсутності американських "томагавків" наші бійці можуть уражати російські стратегічні об’єкти десь глибоко-глибоко і надзвичайно успішно.
Уночі 8 червня у Новомос ковську Тульської області Росії лунали вибухи. Під атакою БПЛА вдруге за останні два тижні опинилося хімічне підприємство "Азот"
Це підтвердив губернатор Тульської області Дмитро Міляєв.
За його словами, унаслідок атаки на підприємство постраждали двоє людей.
Портал Axios з посиланням на дж ерела написав, що президент США Дональд Трамп вважає спецоперацію "Павутина", в ході якої були вражені літаки стратегічної авіації РФ, "потужною" і "крутою".
Водночас, за словами співрозмовників порталу, американський президент занепокоєний тим, що це ще більше ускладнить його місію з припинення вогню.
Портал зазначає, що Трамп був напрочуд стриманим на публіці, коли мова заходила про його особисті почуття щодо атаки України. Однак непублічно він був у захваті від операції.
Засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн 4 червня
Штати поки не вирішили, чи надаватимуть Україні зброю в майбутньому, бо Трамп продовжує надіятись на перемир'я.
Союзники нашої країни знизили рівень своїх делегатів під час сьогоднішнього 28-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн.
|
|