Колишній державний секретар США Майкл Помпео, якого вважають конкурентом Дональда Трампа на роль кандидата в президенти США від республіканців, скептично налаштований щодо ролі ООН в майбутньому. Під час свого візиту до Києва він заявив, що Росія та Китай не повинні бути членами Радбезу, позаяк вони нехтують міжнародним правом.
"Ми бачили, як Радою ООН з прав людини керували іранці. Ми бачили, як венесуельці відповідали за права людини в ООН разом з іранцями, які ставилися до жінок як до власності… Ми бачимо це знову і знову", — зазначив Помпео, слова якого цитує "Радіо Свобода".
|
Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.
Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.
Західні країни повинні заборонити в'їзд на свою територію для всіх росіян, це допоможе зупинити російську анексію українських територій. Закриття кордонів для росіян стане однією з найважливіших санкцій проти росії. Про це розповів президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському виданню The Washington Post. На думку Зеленського, поки росіяни відбирають чужу землю, вони повинні жити у власній країні без права покинути її до тих пір, поки не змінять свою філософію.
При цьому президент не згоден з критиками такого підходу, які стверджують, що заборона на в'їзд для всіх росіян буде несправедливою стосовно тих, хто покинув рф через незгоду з її діями в Україні. Зеленський зазначив, що «хороших росіян» не буває і що всі вони повинні їхати в росію.
Він переконує, що зі сторони Міноборони та ЗСУ питанню постачання зброї та її обліку приділяється прискіплива увага.
Україні для контрнаступу проти російських загарбників потрібні важка техніка та підготовка резервів, заявив міністр оборони Олексій Резніков. Під час спілкування з комісією ЄС з політики та безпеки глава МОУ проінформував партнерів про поточну ситуацію на фронті - на північному, східному та південному напрямках.
Окрема увага під час розмови приділялася військовій допомозі від партнерів та навчанню українських воїнів за кордоном.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у суботу, 25 березня, провів телефонну розмову з російським диктатором володимиром путіним.
Про це пише турецьке видання Hurriyet. Відомо, під час телефонної розмови лідери обговорили кроки щодо покращення турецько-російських відносин та розвиток подій щодо російсько-української війни. Сторони також обговорювали «зернову угоду».
Президент України Володимир Зеленський поки не може з упевненістю сказати, чи буде він балотуватися на другий термін. За його словами, в цьому питанні все залежить не від нього.
Про це президент розповів в інтерв'ю журналістці Наталії Мосейчук на каналі 1 + 1.
«Не від мене залежить, це вибір людей. Складно говорити. Хочеться деякі речі просто встигнути зробити», - коротко зазначив він.
Розмова президента України Володимира Зеленського та лідера Китаю Сі Цзіньпіна планується, але в її організації виникли певні складнощі через позицію Китаю.
Джерело: радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону, передає Інтерфакс-Україна
Пряма мова: "У планах є. Організаційно займається і Офіс президента, і МЗС - і Єрмак, і Кулеба. Ініціативно ми пропонуємо, тому що окрім президента Зеленського сьогодні пояснити наслідки неправильної фіналізації війни практично нікому, адже президент доволі чітко розставляє всі акценти і серед наших партнерів, і в тому числі, серед нейтральних країн".
Логіку такого підходу найчіткіше сформулював нинішній прем’єр Японії Фуміо Кішіда: «Україна сьогодні – можливо, Східна Азія завтра».
У японській столиці, на відміну від багатьох інших столиць світу, дуже чітко бачать взаємозалежність між динамікою війни РФ проти України та безпековою ситуацією в Східній Азії, пише директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Поворотний момент: навіщо прем’єр Японії приїздив до України».
Лідери Росії і Китаю Володимир Путін і Сі Цзіньпін зробили спільну заяву, в якій стверджують, що відносини їхніх країн не є військово-політичним союзом, не мають блокового і конфронтаційного характеру, також не спрямовані проти третіх країн.
Джерело: спільна заява Сі і Путіна, опублікована на сайті Кремля
Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорили ситуацію на полі бою в Україні та американську підтримку. Телефонна розмова відбулась у четвер, 16 березня, повідомляє Державним департамент США.
Міністр закордонних справ України повідомив у Twitter, що з Блінкеном говорили про "Формулу миру" та боєприпаси для України.
|
|