Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна візьме Крим без бою.
Видання наголошує на стратегічному значенні Криму для росії: з моменту анексії з курортної зони півострів перетворився на щось, «що нагадує російський авіаносець, прикріплений до дна України, поцяткований окопами та укріпленнями».
|
Відповідні законопроєкти вніс президент України.
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроєкт про затвердження указів про продовження терміну дії воєнного стану в Україні. Також глава держави запропонував продовжити загальну мобілізацію в країні.
Політики, вчені, журналісти та активісти, які залишили Росію, назвали війну в Україні злочинною, зажадали ліквідації режиму Путіна і звільнення політв'язнів і військовополонених.
Джерело: Михайло Ходорсковський у Facebook, Deutsche Welle
Деталі: Російські опозиціонери та активісти, які залишили РФ, ухвалили нову спільну заяву. Увечері 30 квітня 68 представників опозиції публічно підписали декларацію, в якій заявили про прихильність принциповим позиціям, першою з яких є злочинний характер війни РФ проти України.
Президент Володимир Зеленський впевнений, що Україна не може тягнути з відвоюванням своїх територій до того, поки партнери нададуть F-16, контрнаступ має початися раніше.
Джерело: Зеленський у інтервʼю фінським, шведським, данським і норвезьким журналістам
Пряма мова Зеленського: "Це б дуже сильно допомогло… Але ми розуміємо, що так затягувати ми не будемо, і ми будемо починати ще до того, як у нас з’являться F-16 або щось іще.
Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію росії.
За ухвалення резолюції проголосували 87 депутатів із 89 присутніх. У документі зазначено, що згідно з нормами міжнародного права примусова депортація є ознакою геноциду.
Тому всі випадки депортації українських дітей і дорослих повинні бути розслідувані, а всі причетні, у тому числі президент рф володимир путін, повинні понести відповідальність.
Щоб російська воєнна агресія припинилася якнайшвидше, Україна має отримати запрошення вступити в НАТО і розпочати вступні переговори вже у липні, під час саміту воєнного альянсу в Вільнюсі, пише директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Україна - НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».
Росія потребує військової та технологічної підтримки, тож очікує на допомогу від Ірану.
Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Так, 29 березня у Москві відбулася зустріч глав МЗС рф та Ірану – Сергія Лаврова та Хосейна Амір Абдоллахяна. Головною темою обговорення дипломатів став договір про стратегічне партнерство, довготривалі угоди.
У середу, 26 квітня, президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із главою Китаю Сі Цзіньпіном.
У ході бесіди сторони обговорили врегулювання війни росії проти України та шляхи зміцнення українсько-китайського партнерства, повідомила пресслужба Офісу президента.
Так, Зеленський поінформував китайського керівника про ситуацію на фронті. Він наголосив, що Україна має намір відновити територіальну цілісність у рамках кордонів 1991 року.
«Ситуація на фронті складна, але ми стоїмо. І далі звільнятимемо нашу землю. Ми не розпочинали цю війну, але маємо відновити суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. Включно з Кримом. Це повністю відповідає цілям та принципам Статуту ООН», – заявив Зеленський.
Адміністрація президента США Джозефа Байдена побоюється, що Україна не зможе досягти всіх своїх цілей контрнаступу й буде змушена замислитися про переговори, а сама готується до критики всередині Америки й ззовні.
Видання припускає, що контрнаступ України буде спробою повернути захоплені Росією території на сході та півдні. Але представники адміністрації в приватних розмовах висловлюють побоювання, що якщо він принесе обмежені успіхи, то одні скажуть, що це США не дали все необхідне, а інші – що Україна не може повністю витіснити Росію зі своєї території. Також це може активізувати прихильників переговорів у Європі.
Речниця китайського міністерства закордонних справ Мао Нін 24 квітня повторила, що Китай поважає суверенітет і територіальну цілісність всіх країн відповідно до статуту ООН.
Обурення у європейських країнах, і в Україні зокрема, було викликане коментарем китайського посла у Франції Лу Шає, який в інтерв’ю французькому телебаченню у п’ятницю 21 квітня сказав, що «країни колишнього СРСР не мають фактичного статусу в міжнародному праві, оскільки нема міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній суверенний статус".
|
|