Сьогодні, 21 грудня в Білому домі відбулася зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена.
Вона була запланована в рамках першої закордонної поїздки глави України з початку повномасштабної війни. Президенти обговорили подальшу співпрацю щодо протистояння російській агресії.
Байден під час розмови з Зеленським підкреслив, що російський диктатор Володимир Путін намагається використати зиму як зброю, але український народ продовжує надихати світ.
Серед високопосадовців РФ немає згоди, чи починати взимку новий наступу.
В Кремлі зараз ідуть дебати щодо того, чи варто розпочинати новий військовий наступ в Україні цієї зими. Зокрема, обговорюється питання, чи зможуть російські окупаційні війська його здійснити, пише видання The New York Times з посиланням на високопоставленого чиновника Держдепартаменту США.
«Наближається час спиратися на стратегічні зміни, які вже були здійснені, і інтегрувати їх у нову структуру для досягнення миру шляхом переговорів», — писав Кіссінджер у журналі The Spectator.
"Мирний процес повинен пов'язати Україну з НАТО, як би це не було виражено. Альтернатива нейтралітету більше не має сенсу", - написав Кіссінджер.
Кіссінджер сказав, що в травні він запропонував припинення вогню, за яким Росія відійде на лінію фронту до лютневого вторгнення, але Крим буде предметом «переговорів».
Eкснардеп Олег Царьов, який підтримував вторгнення РФ в Україну і якого суд заочно засудив до 12 років ув'язнення, визнав провал російських планів захопити Україну.
Джерело: Царьов у телефонному коментарі The New York Times
Пряма мова: "Ми втрачаємо Україну. Ми вже втратили її". Деталі: Царьов зазначив, що "був там" і "брав участь" у вторгненні РФ, проте йому ніколи не повідомляли остаточних деталей. Він також вважає, що "російська армія не розуміла", що українці чинитимуть опір, думаючи, що "все буде легко".
Екснардеп заявив, що він буде щасливим, якщо бойові дії просто припиняться на нинішніх лініях фронту, оскільки з початку повномасштабного вторгнення Росії не вдалося захопити та утримати жоден обласний центр.
Американські конгресмени, які очолюють Комісію з безпеки та співробітництва в Європі, також відомої як Гельсінська комісія, ініціювали резолюцію, що закликає адміністрацію президента США Джо Байдена розпочати процес виключення Росії зі складу постійних членів Ради Безпеки ООН.
Як зазначають конгресмени Стів Коен з Теннессі та Джо Вілсон з Південної Кароліни, у двопартійному проекті резолюції, у світлі неспровокованого вторгнення Росії в Україну та триваючої війни проти України, присутність Росії в Раді Безпеки ООН «порушує цілі та принципи Організації Об’єднаних Націй».
Резолюція закликає Конгрес визнати, «що Російська Федерація неодноразово, навмисне та грубо порушувала цілі та принципи Організації Об’єднаних Націй».
Президенти США та Франції Джо Байден та Еммануель Макрон засудили незаконну агресивну війну Росії проти України та наголосили, що навмисні атаки на цивільне населення та цивільну інфраструктуру є воєнними злочинами, винуватці яких мають бути притягнуті до відповідальності. Про це мовиться у спільній заяві президентів, яку оприлюднили у четвер, 1 грудня, після переговорів президентів у Білому домі.
"Вони також засуджують і відкидають незаконну спробу Росії анексувати суверенну українську територію, що є явним порушенням міжнародного права. Сполучені Штати та Франція висловлюють жаль через навмисні ескалаційні кроки Росії, особливо щодо її безвідповідальної ядерної риторики та дезінформації щодо ймовірних хімічних атак, а також програм біологічної та ядерної зброї", - йдеться у заяві президентів.
Ці слова прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді, сказані Путіну на саміті Шанхайської організації співробітництва в Самарканді у вересні, ЗМІ наводять як ознаку того, що російська війна проти України дратує і непокоїть навіть найбільш дружніх партнерів Росії.
І хоча після тієї зустрічі Путін пішов на чергову ескалацію, оголосивши про анексію чотирьох українських регіонів, а Індія, скориставшись війною, продовжує дешево закуповувати російську нафту та іншу сировину, Україна може отримати користь від позиції Індії та її спроб стати посередником.
І ця користь могла би бути значною, якби Україна більше інвестувала у відносини з "найбільшою демократією світу", як називають Індію, чия економіка за останні 15 років зросла втричі.
Збройні сили України на звільнених територіях півдня виявили російські танки, артилерію та іншу техніку, яку окупантам не вдалося переправити через Дніпро під час відступу.
Джерело: керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі марафону "FREEДОМ" 11 листопада
Пряма мова: "Техніка є (покинута окупантами - ред.). Вона розосереджена. Основну масу вони намагалися евакуювати і переміщували навіть тими альтернативними переправами, які для цього не передбачені. Нашими підрозділами зафіксовані покинуті і артилерійські установки, і танки, і бронемашини. По полях збираємо те, що є, що придатне – обов'язково повернемо вже як снаряди у зворотний бік".
Після звільнення Херсона три важливі дороги, які пролягають суходолом у Крим, і низка російських логістичних об'єктів і складів боєприпасів опиняться в зоні досяжності ракетних систем, які Україна отримує від західних партнерів.
Як ще звільнення міста українською армією позначиться на театрі бойових дій?
Херсон розташований за 100 кілометрів від перешийка, що сполучає материкову частину України з анексованим Росією Кримом, і дає РФ сухопутний коридор для поповнення своїх військ.
"З Херсону відкриваються можливості кошмарити російський тил на глибину 80-85 км тими засобами ураження, які у нас є", - сказав військовий експерт Микола Белєсков в коментарі "Телебачення Торонто".
|
|