Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна має сама визначати умови для справедливого завершення війни, а також застеріг від поспішних мирних переговорів між Україною та РФ.
Про це він сказав в інтерв’ю німецькому виданню Welt.
За словами Столтенберга, лише Україна має визначати прийнятні для себе умови для завершення війни.
|
Європарламент 15 червня схвалив резолюцію на підтримку України, у якій, серед іншого, закликає країн-членів НАТО почати процес прийняття України до Альянсу після завершення війни.
За резолюцію проголосували 425 депутатів, 38 голосували проти, 42 – утрималися.
Євродепутати висловлюють очікування, що процес вступу України до НАТО почнеться після завершення війни і його фіналізують якнайшвидше.
Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг вважає, що наступ українських сил на окуповані Росією території сходу й півдня України показав перші ознаки успіху.
Як повідомляє "Європейська правда", таку оцінку Столтенберг висловив в інтерв’ю USA Today.
За словами генсека НАТО, українські солдати поступово "завойовують позиції", відвоювавши у російських військ кілька невеликих міст і сіл, водночас застеріг від очікувань швидких і значних успіхів.
Колишній генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен вважає, що в межах дискусії про майбутні гарантії безпеки для України окремі члени НАТО можуть погодитись на введення на українську територію своїх військ.
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.
На думку Расмуссена, якщо НАТО не зможе ухвалити рішення про кроки щодо членства України або її гарантії безпеки на саміті у Вільнюсі, "існує чітка можливість того, що деякі країни можуть вжити заходів індивідуально".
У ході повномасштабної війни проти України російський диктатор володимир путін не зміг досягти жодної поставленої цілі.
Про це заявив перший заступник голови комітету Держдуми рф у справах СНД Костянтин Затулін, передає The Moscow Times.
Представник партії «Єдина росія» констатував повний стратегічний провал широкомасштабної військової агресії проти України.
Країни групи «Рамштайн» пообіцяли Україні посилити її наземні системи протиповітряної оборони та заповнити інші прогалини у зброї та військових можливостях після запиту українського міністра оборони, повідомив міністр оборони США Ллойд Остін.
Напередодні очікуваного українського контрнаступу він сказав, що країни, які створили коаліцію для військової підтримки України, взяли на себе додаткові зобов'язання після зустрічі з міністром оборони України Олексієм Резніковим.
“Ми почули напряму від міністра Резнікова та його команди про поточну динаміку бойових дій та про нові запити щодо того, що знадобиться захисникам України в наступні тижні та місяці”, – заявив Ллойд Остін після зустрічі зі своїм українським колегою.
Російська федерація незабаром зіткнеться з величезними внутрішніми проблемами.
Таку заяву в ефірі телемарафону зробив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
За його словами, ситуація всередині країни-терориста лише погіршуватиметься через низку факторів.
«Перше – сакральність армії. Вже немає жодної «другої армії світу». Сакральність влади як такої – те саме. Немає жодної ікони на прізвище путін. Немає путінського клану, немає путіна, який усе знає. Третя складова – корупція у росії. Десять мільярдів на те, щоби побудувати захисну лінію в Білгородській області. З'ясувалося, що вона збудована десь у когось у власних палацах. Що ж, нас це влаштовує», – наголосив Подоляк.
Під час підсумкової сесії на саміті G7 у японській Хіросімі учасники погодилися з аргументами президента Володимира Зеленського щодо того, що Формула миру може бути лише українською, та ухвалили низку рішень.
Джерело: заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква у Facebook
Дослівно: "Вперше від початку повномасштабної російської агресії за одним столом з президентом України були усі лідери G7 та лідери найвпливовіших держав Глобального Півдня – Індії, Бразилії та Індонезії. Саме ця Сесія G7 стала найголовнішою і найрезультативнішою для України".
Пентагон оголосив про надання нового пакету військової допомоги Збройним силам України.
Відповідну заяву було опубліковано на сайті відомства під час зустрічі американського лідера Джо Байдена із президентом України Володимиром Зеленським.
До пакету допомоги увійшло озброєння загальною вартістю 375 млн доларів.
Китай, Бразилія, Ватикан і країни Африки хочуть сприяти завершенню війни.
У чому полягає мотивація потенційних посередників з усіх куточків світу - BBC Україна це з’ясувала.
Китай практично не брав участі у зусиллях припинити війну перші 12 місяців. Попри амбіції глобального гравця. Натомість Пекін проголосив нейтралітет, полегшив тягар війни для Росії купівлею енергоресурсів і поширив тези російської про
паганди.
|
|