В Україні планують запустити на державному рівні банк українських шрифтів, що стане одним з кроків з підтримки книговидання в Україні.
Про це повідомив в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв за результатами засідання Комітету Верховна Рада України з питань гуманітарної та інформаційної політики, який відбувся за участю представників сфери книговидання.
|
Ер-Ріяд, Саудівська Аравія (AP) — Комітет всесвітньої спадщини ООН у п’ятницю включив два великі історичні об’єкти в Україні до переліку об'єктів, що перебувають в небезпеці.
Собор Святої Софії в столиці, Києві, і середньовічний центр міста Львів є об’єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які є центральними для культури та історії України.
Рішення, прийняте в п’ятницю внести ці два об'єкти до списку таких, що перебувають в небезпеці, не має механізму забезпечення виконання, але може допомогти стримати російські атаки.
На ці об'єкти не було здійснено прямих ударів після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
У команді президента обговорюють, що наступного тижня у Кабміні може відбутися два призначення − міністра оборони та міністра культури.
Деталі: За даними джерел УП, планується, що президент внесе в Раду пропозицію на звільнення міністра оборони Олексія Резнікова та запропонує нового міністра оборони − нинішнього очільника ФДМУ Рустема Умєрова.
В Україні підтвердили плани брати участь у міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2024», який відбудеться у Мальме (Швеція).
«Суспільне Мовлення підтвердило участь України в Пісенному конкурсі Євробачення-2024. Конкурс пройде у Швеції після перемоги Loreen з піснею «Tattoo» на Євробаченні-2023, яке у травні цього року приймав британський Ліверпуль від імені України», – йдеться у повідомленні.
У четвер, 24 серпня 2023 року ми відзначатимемо 32 річницю проголошення незалежності України.
Сьогодні, які і багато століть поспіль, Україна виборює своє право на незалежність зброєю, тому це свято має дуже вагоме значення для всіх українців. У статті зібрано декілька цікавих фактів про День Незалежності та Україну, які відомі не всім.
З 3 до 6 серпня у селі Урич на Львівщині відбудеться традиційна зустріч поціновувачів середньовічної історії і лицарських реконструкцій, яка щороку відбувається у форматі фестивалю «Тустань». Цього року заплановані події будуть менш масштабні, це буде «Табір живої історії» в науково-популярному форматі для відчуття та пізнання епохи із обговоренням проблем збереження культурної спадщини.
Гостей розважатимуть майстер-класами, лекціями, навчатимуть стройової підготовки. Запланований також штурм фортеці.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що подав заяву про відставку.
Джерело: Ткаченко у Facebook
Пряма мова: "Приніс сьогодні ввечері (20 липня – ред.) прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві президента щодо цього ж питання".
Поблизу Нікополя, на дні Каховського водосховища, яке зміліло внаслідок підриву Каховської дамби, знайшли рештки церкви.
Цю унікальну споруду малював відомий Тарас Шевченко та писав Олександр Довженко.
Як з'ясувалося, понад 70 років Покровська Січова церква була під водою. Її відвідував і малював у свій час Тарас Шевченко та згадував у своїх творах Олександр Довженко.
Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі «Скіфського золота» –воно хоча і походить з Криму, але є «частиною культурної спадщини України» і має повернутися в Україну, повідомляють західні видання. Тим часом МЗС Росії заявило, рішення вищої судової інстанції Нідерландів «створює черговий небезпечний прецедент» і обіцяють «адекватну реакцію». Російський сенатор прочитав у рішенні суду в Нідерландах «визнання» Криму російським.
Традиційно День вишиванки святкують у третій четвер травня
Цьогоріч українці святкують День вишиванки 18 травня. На честь цього свята в Україні не передбачені вихідні, але ця подія – урочистий день для кожного українця. День української вишиванки відзначається з 2006 року у третій четвер травня.
Історія Дня вишиванки
2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Подія швидше носить символічний характер, тому що не прив'язана до державного або церковного свята.
|
|