ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Збройні сили
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Збройні сили

Україна найближчими днями від Польщі отримає літаки МіГ-29

Україна отримає літаки чотири літаки МіГ-29 від Польщі найближчим часом. Інші борти зараз перебувають на стадії ремонту. Про це повідомив президент європейської країни Анджей Дуда на спільній прес-конференції з новообраним президентом Чехії Петром Павелом.
 

Бронь від мобілізації в Україні

Бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов'язаних працівників, які є критично важливими.
В Україні затверджено Порядок бронювання військовозобов'язаних працівників при мобілізації, а також Порядок і критерії визначення підприємств, які критично важливі для функціонування економіки.
Про відповідне рішення уряду повідомив в Telegram представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
 

З якими захворюваннями не беруть на службу до армії

Деякі категорії українців звільняються від призову. В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабне військове вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але навіть у цей період деякі громадяни не підлягають призову до армії через стан здоров’я. Перелік хвороб, з якими не беруть служити, прописаний у наказі «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Хто вважається придатними та обмежено придатними до служби у мирний та воєнний час
 

Уряд затвердив нові правила взяття на військовий облік

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Як зазначає BBC Україна, зміни передбачають серйозніший контроль за взяттям на облік, цифровізацію багатьох процесів, обмін даними між різними органами влади, реєстрами та працедавцями людей, які підлягають обліку.
Окремо порядок прописує нові правила взяття на облік жінок.
 

Українські воїни зможуть опанувати Patriot у набагато коротший термін

Як працює випробувана у бойових умовах американська система ПРО і ППО.
У рамках нового пакету допомоги на 1,85 мільярда доларів Сполучені Штати нададуть Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot, які значно посилять протиповітряну та протиракетну оборону України. Цей комплекс дозволить створити ешелоновану систему ППО. Patriot — далекобійна зброя, здатна вражати повітряні цілі на відстані до 150 кілометрів.

Речник командування Повітряних сил України повідомив, що зазвичай навчання на Patriot займає близько 6 місяців. Але Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил Збройних сил України, запевнив, що українські воїни зможуть  опанувати Patriot у набагато коротший термін.

"Комплекси західного зразка доволі сучасні, дуже багато чого в них автоматизовано, зменшено вплив «людського фактору». Тому перенавчитися на ці комплекси не є великою проблемою. Хоча для цього і потрібен певний час", – сказав Юрій Ігнат.

 

США планують розширити масштаби бойової підготовки ЗСУ

Адмінстрація президента США Джо Байдена розглядає можливість значного розширення підготовки бійців Збройних сил України на американській базі у Німеччині.

Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела.

Відомо, що йдеться про навчання до 2500 осіб. Американська влада хоче збільшити не тільки кількість військових, але й сам підхід підготовки.
 

У НАТО обговорюють постачати Україні ракети дальністю 150 км

Пентагон розглядає можливість передачі Україні нових високоточних ракет, повідомляє Reuters. За даними агентства, корпорація Boeing запропонувала міністерству оборони США передати українцям боєприпас Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB) із дальністю до 150 кілометрів. Це дозволило б Україні вражати цілі в російському тилу, які поки що поза досяжністю.

ЗСУ вже успішно використовують у війні високоточні керовані ракети Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS), здатні вражати цілі на відстані понад 70 кілометрів.
 

Глава МЗС Словаччини на саміті в Бухаресті вважає допомогти Україні максимально наблизитись до членства у НАТО

НАТО не має проблем із недостачею танків та амуніції для них, які можна відправити до України, заявив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс під час саміту Альянсу у Бухаресті. "В НАТО не закінчуються танки і набої для танків. Тому, якщо ми розширимо набір того, що ми надаємо Україні, тоді НАТО має можливіть продовжити постачання. Можливо, існують труднощі з певною амуніцією, яка вже надається", - сказав посадовець.
Тим часом, глава чеського МЗС Як Ліпавський висловив сподівання, що союзникам по НАТО вдасться домовитись про новий "значний" пакет допомоги Києву для підготовки країни до зими на тлі російський атак по цивільній інфраструктурі.
 

Обговорює із Німеччині ідею Польщі передати системи "Патріот" Україні

Німеччина заявила в п’ятницю, що обговорює із союзниками прохання Польщі спрямувати німецьку систему протиповітряної оборони “Патріот” в Україну після того, як глава НАТО припустив, що військовий альянс не буде проти такого кроку.

"Ми говоримо з нашими союзниками про те, як діяти щодо пропозиції Польщі", - сказав представник німецького уряду журналістам у Берліні.

Берлін запропонував Варшаві систему “Патріот”, щоб допомогти захистити свій повітряний простір після того, як минулого тижня в Польщі впала ракета, яка вбила двох людей. Пізніше міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до Німеччини з проханням направити систему в Україну.

 

Експерти пояснюють чому іранські дрони не допоможуть Росії виграти війну

У четвер щоденник Guardian розповів про те, що українським розвідникам, схоже, вдалося довести, що Іран постачив росіянам свої дрони і після початку широкомасштабної російської агресії в Україні наприкінці лютого цього року. Українські військові дозволили британським журналістам самим переконатися у тому, що Іран говорить неправду, коли стверджує, що постачав дрони Росії лише до війни.

Як пишуть журналісти, їх запросили до великої кімнати «десь у Києві», де показали збиті в Україні іранські дрони, які українська військова розвідка розібрала на частини.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3845
mod_vvisit_counterВчора6873
mod_vvisit_counterЦього тижня24438
mod_vvisit_counterМинулого тижня43875
mod_vvisit_counterЦього місяця141632
mod_vvisit_counterМинулого місяця182560
mod_vvisit_counterЗа весь час21718804