Як працює випробувана у бойових умовах американська система ПРО і ППО.
У рамках нового пакету допомоги на 1,85 мільярда доларів Сполучені Штати нададуть Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot, які значно посилять протиповітряну та протиракетну оборону України. Цей комплекс дозволить створити ешелоновану систему ППО. Patriot — далекобійна зброя, здатна вражати повітряні цілі на відстані до 150 кілометрів.
Речник командування Повітряних сил України повідомив, що зазвичай навчання на Patriot займає близько 6 місяців. Але Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил Збройних сил України, запевнив, що українські воїни зможуть опанувати Patriot у набагато коротший термін.
"Комплекси західного зразка доволі сучасні, дуже багато чого в них автоматизовано, зменшено вплив «людського фактору». Тому перенавчитися на ці комплекси не є великою проблемою. Хоча для цього і потрібен певний час", – сказав Юрій Ігнат.
Адмінстрація президента США Джо Байдена розглядає можливість значного розширення підготовки бійців Збройних сил України на американській базі у Німеччині.
Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела.
Відомо, що йдеться про навчання до 2500 осіб. Американська влада хоче збільшити не тільки кількість військових, але й сам підхід підготовки.
Пентагон розглядає можливість передачі Україні нових високоточних ракет, повідомляє Reuters. За даними агентства, корпорація Boeing запропонувала міністерству оборони США передати українцям боєприпас Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB) із дальністю до 150 кілометрів. Це дозволило б Україні вражати цілі в російському тилу, які поки що поза досяжністю.
ЗСУ вже успішно використовують у війні високоточні керовані ракети Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS), здатні вражати цілі на відстані понад 70 кілометрів.
НАТО не має проблем із недостачею танків та амуніції для них, які можна відправити до України, заявив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс під час саміту Альянсу у Бухаресті. "В НАТО не закінчуються танки і набої для танків. Тому, якщо ми розширимо набір того, що ми надаємо Україні, тоді НАТО має можливіть продовжити постачання. Можливо, існують труднощі з певною амуніцією, яка вже надається", - сказав посадовець.
Тим часом, глава чеського МЗС Як Ліпавський висловив сподівання, що союзникам по НАТО вдасться домовитись про новий "значний" пакет допомоги Києву для підготовки країни до зими на тлі російський атак по цивільній інфраструктурі.
Німеччина заявила в п’ятницю, що обговорює із союзниками прохання Польщі спрямувати німецьку систему протиповітряної оборони “Патріот” в Україну після того, як глава НАТО припустив, що військовий альянс не буде проти такого кроку.
"Ми говоримо з нашими союзниками про те, як діяти щодо пропозиції Польщі", - сказав представник німецького уряду журналістам у Берліні.
Берлін запропонував Варшаві систему “Патріот”, щоб допомогти захистити свій повітряний простір після того, як минулого тижня в Польщі впала ракета, яка вбила двох людей. Пізніше міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до Німеччини з проханням направити систему в Україну.
У четвер щоденник Guardian розповів про те, що українським розвідникам, схоже, вдалося довести, що Іран постачив росіянам свої дрони і після початку широкомасштабної російської агресії в Україні наприкінці лютого цього року. Українські військові дозволили британським журналістам самим переконатися у тому, що Іран говорить неправду, коли стверджує, що постачав дрони Росії лише до війни.
Як пишуть журналісти, їх запросили до великої кімнати «десь у Києві», де показали збиті в Україні іранські дрони, які українська військова розвідка розібрала на частини.
Досі ані Росія, ані Україна не змогли встановити контроль над українським небом - головним чином через роботу систем ППО.
Російські військово-повітряні сили переважають українські як за розміром, так і за технікою, але Росія вдалася до обстрілів балістичними та крилатими ракетами великої дальності, нещодавно посиливши атаки дешевими іранськими безпілотниками Shahed-136.
Україна досягла певних успіхів у знищенні багатьох із них, але ті, що оминули ППО, завдали серйозної шкоди українській енергетичній та водопостачальній інфраструктурі на порозі зими.
У Пентагоні стверджують, що Росії не вдалося знищити жодної з переданих Україні пускових установок HIMARS.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico з посиланням на високопоставленого чиновника Пентагону.
"За словами високопосадовця Міністерства оборони США, який побажав залишитися невідомим, щоб дати відверту оцінку війні, Москва не змогла знищити жодної з пускових установок HIMARS на сьогоднішній день" - йдеться у повідомленні.
Сили оборони відбили ворожі атаки біля 14 населених пунктів Луганської і Донецької областей, уразили важливі військові об’єкти окупантів, зокрема 2 пункти управління.
Джерело: Генштаб ЗСУ
Деталі: За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка на Луганщині та Спірне, Бахмутське, Бахмут, Іванград, Кліщіївка, Озарянівка, Майорськ, Кам’янка, Первомайське, Невельське, Мар’їнка, Новомихайлівка і Павлівка Донецької області.
|
|