Україна після набрання чинності новим законом про мобілізацію у травні призиває на місяць до 30 тисяч осіб.
Це вдвічі-втричі більше, ніж в останні зимові місяці.
Про це з посиланням на джерела пише The New York Times.
|
Віцепрем'єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що робот, який може транспортувати одразу двох поранених, запущений у серійне виробництво.
Джерело: Федоров у Telegram
Деталі: Робота Ratel Н розробили учасники оборонного кластера Brave1, він призначений для евакуації поранених з поля бою. Він може перевозити 400+ кг живого навантаження, тому здатний транспортувати одразу декількох людей.
За 2 місяці свої військово-облікові дані оновили 4 690 496 військовозобов'язаних українців.
Джерело: Міноборони в соцмережах
На вимогу оновленого закону про мобілізацію, з 18 травня по 16 липня 2024 року, військовозобовʼязані повинні були оновити свої дані.
У Міністерстві оборони наголошують, що військовозобов'язані громадяни, які не оновили свої дані до 16 липня, можуть отримати штрафи від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень, також окремий штраф можна отримати за непроходження ВЛК.
Джерело: директор Департаменту кадрової політики Міноборони Марк Андрусяк, відеокоментар якого поширює міністерство
Деталі: Андрусяк нагадав, що новий закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, передбачає двомісячний термін для оновлення громадянами своїх військово-облікових даних, який закінчується 16 липня.
18 травня 2024 року почав діяти оновлений закон про мобілізацію.
Разом з тим Уряд ухвалив ще низку постанов, які регулюютьті чи інші права й обов'язки українців у період мобілізації, а Міністерство оборони оприлюднило положення про військово-лікарську комісію (ВЛК).
"Українська правда. Життя" зібрала найголовніше про актуальні правила призову, військовий облік, оновлення даних, відстрочку та проходження медкомісії.
Президент США Джо Байден анонсував передачу Україні додаткових систем ППО. США нададуть додаткову батарею Patriot, а інші країни оголосили про надання Україні трьох Patriot та SAMP-T вже зараз, а також десятків систем ППО - у ближчому майбутньому.
З 17 липня наявність військово-облікового документу при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60. Це може бути як паперовий, так і електронний документ.
Речник Державної прикордонної служби полковник Андрій Демченко в коментарі "Українській правді"
16 липня спливає встановлений законом України № 3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.
Москва і Київ завершують підготовку для ведення затяжної війни – нарощуються виробництво техніки та боєприпасів, будують фортифікації на лінії фронту та найголовніше – суттєво змінюють мобілізаційне законодавство, щоб набрати якомога більше солдатів до війська.
Кому це вдається краще?
Для продовження війни проти України Росія набирає до війська все більше людей. Україна мусить захищатись і проводити активнішу мобілізацію.
За його словами, причина полягає у великому напливі людей та нестачі навчальних центрів.
В Україні скорочують терміни підготовки мобілізованих з 2 місяців до 1,5. Про це розповів народний депутат Валентин Наливайченко.
"Тих, кого мобілізували, куди направляють? В навчальні центри. Як правило, мало би бути два місяці. Зараз, наскільки я знаю, скорочують вже до 1,5 місяця", – сказав він в ефірі програми "Ранок.Live".
Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен на 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") оголосила про передання Києву партії бойових машин піхоти YPR-765.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на нідерландське Міноборони
Деталі: Згідно з пресрелізом, нідерландські БМП "найближчим часом" прибудуть в Україну, їхня точна кількість і тип не розголошується.
|
|