ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Що робити в Страсну п'ятницю, щоб не згрішити: суть, заборони та звичаї

Страсна п'ятниця вважається одним із найскорботніших днів у церковному календарі.
Страсна, або Велика п'ятниця настає за три дні до Великодня. Це скорботна дата, коли віряни згадують про безневинне розп'яття Ісуса іудеями. Розповідаємо, який значення несе в собі Страсна п'ятниця, що не можна робити та головні звичаї дня.
Дата Страсної п'ятниці змінюється щорічно і залежить від Великодня - це найближча п'ятниця до Воскресіння Христового. Великдень 2025 і в католиків, і в православних настане 20 квітня, тобто, Страсна п'ятниця настане 18 квітня.
 

Христос Народився! Славимо Його!

25 грудня Україна відзначає Різдво Христове - одне з найбільших церковних свят в християнстві. В цей день вшановували Діву Марію та святкували народження сина Божого - Ісуса Христа.
Оскільки Різдво було надзвичайно важливим святом, в цей день намагалися вдягати нове вбрання. Іноді одяг спеціально шили напередодні свят.
Зі Святвечора в церквах відбувається богослужіння, зокрема Всенічне бдіння. Вранці розпочинається літургія - тож на початку дня пращури йшли до церкви.
 

Різдвяний Святвечір 2024 в Україні: нова дата свята та головні заборони

Різдвяний Святвечір має багато давніх українських традицій, які варто знати.
Святвечір - це останній день перед Різдвом, коли віряни готуються до великого свята. У цей день закінчується Різдвяний піст. В Україні прийнято відзначати Святвечір із сім'єю за святковим столом - традиційне меню на Святвечір складається з дванадцяти пісних страв.
Головною стравою Святвечора є кутя, яка є сучасним варіантом сочива - страви з розмоченого соком насіння пшеничного зерна. Звідси й узялася назва свята.
 

День святого Миколая: історія і головні традиції, які існують протягом століть

Незабаром українці відзначатимуть День святого Миколая. За церковним календарем - це день вшанування святителя Миколая, чудотворця та архієпископа Мир Лікійських. Свято має давні церковні традиції і водночас народні, які зберігаються дотепер.
За церковними переказами, Миколай чудотворець народився в Патарі, в римській області Лікія, 15 березня 270 року. Згадок про життя святого збереглося вкрай мало. Одним з джерел є перекази монаха-студита Івана з Константинополя, датовані V століттям, та записи Андрія Критського VII століття.
Батьки Миколая були заможними, але глибоко віруючими - вони одразу охрестили сина після народження та дали сину чудове моральне виховання. Тож Миколай з дитинства був релігійним, і згодом вирішив присвятити життя богослужінню. В юнацтві парубок переселився до Мири задля навчання, де був висвячений на священника дядьком-єпископом.
За іншими версіями, Миколай був рибалкою або мореплавцем, адже святого також вважають покровителем моряків. Однак, підтвердження цьому немає, ймовірно, певний зв'язок з рибальством мала його родина.
 

Сьогодні день Андрія Первозванного

Святий Андрій Первозванний, один з дванадцяти апостолів Ісуса Христа, вважається покровителем України.
Йому приписують відоме пророцтво про майбутнє заснування Києва: під час своєї місії він благословив місце, де нині стоїть Київ, пророкуючи, що на цих пагорбах з'явиться Божа благодать і будуть побудовані величні храми.
 

У неділю, 6 жовтня, Папа Римський Франциск оголосив, що призначить 21 нового кардинала, українця

У неділю, 6 жовтня, Папа Римський Франциск оголосив, що призначить 21 нового кардинала. Станеться це 8 грудня. Серед номінантів – українець Микола Бичок, єпископ Мельбурнський Української греко-католицької церкви в Австралії. В Україні цю новину було сприйнято двояко. З одного боку, УГКЦ радіє і привітала владику Миколу. Але, з іншого боку, кардиналом Папа обрав не предстоятеля УГКЦ Святослава (Шевчука), як, наприклад, свого часу попередника Святослава Любомира Гузара, а іншого українського єпископа.
Подейкують, що це пов’язано із публічною незгодою Святослава з деякими рішеннями і заявами Святого престолу, які стосуються російсько-української війни. Ще одна цікава деталь. Австралійський телеканал 7News Sydney у своєму сюжеті про рішення Папи щодо обрання нових кардиналів повідомив, що кардинал-номінант Микола Бичок у 2025 році отримає австралійське громадянство.
 

1 жовтня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року  церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
1 жовтня за новим церковним календарем (14 жовтня за старим) відзначають велике свято - Покрова Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, про яке ми розповідали раніше. Також сьогодні - день пам'яті ікони Божої Матері "Ласкава Станіславська".
Ікона чудотворної Матері Божої "Лагідна Станіславська" XVII-XVIII століття - чудотворний образ, що впродовж 200 років зберігався в місті Станіславі (нині Івано-Франківськ) та був його покровителькою.
Уперше образ "темнолиці" Богоматері з немовлям на руках як чудотворний проявив себе в серпні 1742 року - ікона заплакала. Відтоді вона стала відома багатьма зціленнями та чудесами.
Оригінал ікони 1946 року було вивезено до Польщі. Зараз в Івано-Франківську перебуває освячена копія ікони - у церкві Іоанна Хрестителя. Список ікони також шанують як чудотворний - після молитви перед цією іконою відомі випадки зцілення навіть від онкологічних і психологічних захворювань. яку також шанують як чудотворну.
 

Верховна Рада ухвалила закон про заборону релігійних організацій, пов'язаних із РФ

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з Росією, яким можуть унеможливити діяльність УПЦ МП.
Джерело: народні депутати Ярослав Железняк, Роман Лозинський у соцмережах
Пряма мова Железняка: "Рада прийняла в цілому доопрацьований законопроєкт №8371 щодо заборони діяльності на території України релігійних організацій, зокрема пов’язаних з РФ.
 

15 серпня - День ангела Марії

15 серпня в церковному календарі – Успіння Пресвятої Богородиці. Свято є одним із дванадцяти найважливіших свят у православному церковному календарі.
Це свято символізує закінчення земного життя Діви Марії та її возз’єднання з Ісусом Христом на небесах. За переказами, апостоли зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Богородицею та поховати її. У римо-католицькій церкві цього ж дня святкують Внебовзяття Діви Марії, подію, яка відбулася одразу після Успіння.
 

Сьогодні - Преображення Господнє або Яблучний Спас

Наближається одне з найбільших християнських свят – Преображення Господнє, також відоме в народі як Яблучний Спас.
За новоюліанським календарем свято перенесли на 6 серпня.
Це свято не лише має глибоке релігійне значення, але й багатий культурний контекст. У цей день християни дотримуються ряду традицій, які пов’язані з обрядом освячення яблук і інших фруктів нового врожаю.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні639
mod_vvisit_counterВчора2478
mod_vvisit_counterЦього тижня17994
mod_vvisit_counterМинулого тижня35188
mod_vvisit_counterЦього місяця71609
mod_vvisit_counterМинулого місяця143567
mod_vvisit_counterЗа весь час25669235