ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Календар харчування у Великий піст

Великий Піст складається з Чотиридесятниці (перших 40 днів) і Страсної седмиці, яка і завершує піст.
Під час посту прийнято очищати помисли від мирської суєти і присвячувати себе духовним роздумам.
Крім того, що потрібно дотримуватися певного режиму харчування, необхідно дотримуватися аскезу: обмежувати себе і в розвагах. Великий піст 2013 дозволить поправити здоров'я, позбавитися від зайвої ваги.
 

Головні правила Великого посту

З релігійної точки зору головна мета посту - очистити душу від гріха і збільшити свою любов до Бога і людей. Але, крім духовності, піст передбачає і обмеження в їжі. Для людей, які не звикли до подібної стриманості, це великий стрес для організму.
Великий піст - найсуворіший і найтриваліший із усіх церковних постів. Перш за все, в цей період необхідно забути про шкідливі звички - строго заборонено палити і вживати спиртні напої. Також слід відмовитися від продуктів, які мають тваринне походження (м'ясо, риба, молоко, яйця), від здобних хлібобулочних виробів (у тому числі і білого хліба), солодощів.
 

Хто він, Папа Франциск І

Католицький світ отримав нового Папу. Враховуючи кількість вірних Петровому престолу у світі, очільник Ватикану і церкви віддавна, а точніше ніколи з часів Апостола Петра не вважався суто релігійною постаттю.
Тому й у час, коли відбувався конклав, до димаря на Сікстинській капелі були прикуті погляди не лише 1,2 мільярдів католиків, а й усього світу. Планета очікувала появи нового потужного геополітичного лідера.
 

Cьогодні світ почує першу проповідь папи Франциска І

На площі Святого Петра у Ватикані сьогодні, 17 березня, аби послухати першу проповідь нового Папи Римського Франциска зберуться десятки тисяч людей.
Як відомо, новообраний папа обрав собі папське ім'я на честь шанованого католиками святого Франциска Ассизького, який жив у XII-XIII століттях. Папа наголосив, що цей святий "був уособленням бідності та світу".
 

Папа Римський Франциск І відвідає Бенедикта XVI

Новий папа Римський зустрінеться зі своїм попередником наступної суботи
Папа Римський Франциск відвідає літню резиденцію Бенедикта XVI
Зустріч папи Римського Франциска Першого і Бенедикта XVI відбудеться 23 березня. Після свого обрання в середу, понтифік розмовляв зі своїм попередником телефоном.
Повідомляється, що Франциск I відправиться на вертольоті в літню резиденцію Кастель-Гандольфо, куди Бенедикт XVI відправився відразу після свого останнього звернення до пастви. Інф.: trud.ru
 

Конклав з обрання 266-го Папи Римського відкриється у Ватикані 12 березня

Ватикан призначив дату виборів нового Папи
Білий дим над Сікстинською капелою може розвіятися вже 12 березня. Нового Папу Римського буде обрано за правилами, встановленими апостольською конституцією. Згідно з особливим рескриптом, наступник Бенедикта XVI повинен буде набрати не менше двох третин голосів учасників конклаву.
Конклав з обрання нового Папи Римського відкриється у Ватикані 12 березня. Відповідне рішення було прийнято на загальній конгрегації (нараді) кардиналів римсько-католицької церкви, яка пройшла увечері 8 березня і в якій взяли участь всі 115 кардиналів-вибірників.
 

Надважкі завдання ляжуть на плечі нового понтифіка

В апостольській столиці стартувала виборча кампанія напередодні конклаву – виборів нового глави Католицької церкви. У понеділок почалися загальні збори кардиналів, за підсумком яких мають оголосити дату конклаву. Під час цих зібрань кардинали-виборці обговорюють нагальні проблеми Церкви і розмірковують про гідну кандидатуру майбутнього понтифіка.
 

Кардинал Гузар відзначає 80-річчя

Колишній голова Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар 26 лютого відзначає 80-річчя.
Своє привітання кардиналу з нагоди ювілею надіслав Президент України Віктор Янукович.
"Ваше Блаженство! З нагоди 80-річчя з дня Вашого народження прийміть побажання доброго здоров'я на многії і благії літа. Бажаю Вам миру, радості і духовної розради", - цитує главу держави його прес-служба.
Довідка. Кардинал Любомир Ярославович Гузар - український кардинал, верховний архієпископ Києво-Галицький, настоятель Української греко-католицької церкви з 25 січня 2001 по 10 лютого 2011. Інф.: obozrevatel.com
 

У Київському храмі святителя Михаїла перебувають мощі великомучениці Єлизавети

altУ головний лікарняний храм на честь святителя Михаїла, першого митрополита київського (вул. Шовковична, 39/1) привезена частка десниці святої великомучениці Єлизавети Федорівни. Святиня прибула з російського міста Алапаєвська. За словами настоятеля храму протоієрея Романа Барановського приїзд святині у Свято-Михайлівський храм не випадковість. Мощі привезені, в першу чергу, на честь сестринства великомучениці Єлизавети Федорівни. Саме в особі київських сестер милосердя при храмі святителя Михаїла відчувається дух і традиція, закладена великою княгинею у Марфо-Маріїнській обителі.
Терміни перебування святині в храмі святителя Михаїла: з 7 лютого по 7 квітня.
 

Папа Римський після зречення буде жити на вершині Ватиканського пагорба (ФОТО)

Папа Бенедикт XVI сам вибрав собі невелику будівлю на вершині Ватиканського пагорба, побудовану в 1994 році під невеликий жіночий монастир за розпорядженням Івана Павла II.  Там збиралися черниці з восьми різних країн, що належать одному ордену, і кожні п'ять років вони змінювалися. Останні сестри "бенедиктинки" залишили Ватикан в листопаді минулого року, і нового заселення не відбулося, повідомляє Euromag з посиланням на ІТАР-ТАРС.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2946
mod_vvisit_counterВчора3711
mod_vvisit_counterЦього тижня2946
mod_vvisit_counterМинулого тижня25527
mod_vvisit_counterЦього місяця91871
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25545930