ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Кардинал Гузар відзначає 80-річчя

Колишній голова Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар 26 лютого відзначає 80-річчя.
Своє привітання кардиналу з нагоди ювілею надіслав Президент України Віктор Янукович.
"Ваше Блаженство! З нагоди 80-річчя з дня Вашого народження прийміть побажання доброго здоров'я на многії і благії літа. Бажаю Вам миру, радості і духовної розради", - цитує главу держави його прес-служба.
Довідка. Кардинал Любомир Ярославович Гузар - український кардинал, верховний архієпископ Києво-Галицький, настоятель Української греко-католицької церкви з 25 січня 2001 по 10 лютого 2011. Інф.: obozrevatel.com
 

У Київському храмі святителя Михаїла перебувають мощі великомучениці Єлизавети

altУ головний лікарняний храм на честь святителя Михаїла, першого митрополита київського (вул. Шовковична, 39/1) привезена частка десниці святої великомучениці Єлизавети Федорівни. Святиня прибула з російського міста Алапаєвська. За словами настоятеля храму протоієрея Романа Барановського приїзд святині у Свято-Михайлівський храм не випадковість. Мощі привезені, в першу чергу, на честь сестринства великомучениці Єлизавети Федорівни. Саме в особі київських сестер милосердя при храмі святителя Михаїла відчувається дух і традиція, закладена великою княгинею у Марфо-Маріїнській обителі.
Терміни перебування святині в храмі святителя Михаїла: з 7 лютого по 7 квітня.
 

Папа Римський після зречення буде жити на вершині Ватиканського пагорба (ФОТО)

Папа Бенедикт XVI сам вибрав собі невелику будівлю на вершині Ватиканського пагорба, побудовану в 1994 році під невеликий жіночий монастир за розпорядженням Івана Павла II.  Там збиралися черниці з восьми різних країн, що належать одному ордену, і кожні п'ять років вони змінювалися. Останні сестри "бенедиктинки" залишили Ватикан в листопаді минулого року, і нового заселення не відбулося, повідомляє Euromag з посиланням на ІТАР-ТАРС.
 

Два папи у Ватикані - це фінансово вигідно (ВІДЕО)

Після зречення Бенедиктом XVI престолу у Ватикані житимуть два папи.
Фахівці переконують: така ситуація є вигідною з багатьох точок зору.
Зокрема, проживання Бенедикта XVI у ватиканському монастирі не потребуватиме додаткових витрат на охорону, як би це було в іншій країні. До того ж Бенедикт XVI зможе спілкуватися з новим Папою Римським. Детальніше+ВІДЕО
 

Новий Папа має вирішити питання патріархату для УГКПЦ

Зречення Папи Римського Бенедикта XVI з уряду Наступника Святого Петра, без сумніву, збурило увесь католицький світ.
Не властивий для Римо-Католицької Церкви вчинок Святішого Отця коментують не тільки церковні, а й державні і політичні діячі світу, що говорить про значний вплив постаті Бенедикта XVI на процеси, які у ньому відбуваються.
Очевидно, що зміни на папському престолі не можуть не мати впливу на ситуацію у церковно-релігійному житті України, де майже п’ять мільйонів українських греко-католиків вже не одне століття зберігають вірність Апостольській Столиці.
 

14 серпня - свято Маковія, або Спас на воді (мокрий Спас)

14 серпня за новим стилем святкують день семи мучеників Маккавеїв, чи, як зазвичай кажуть у народі, Маковія, або Спас на воді (мокрий Спас).
Спасів узагалі три - 14, 19 і 29 серпня. Це слово – скорочена народна назва “Спасителя” (Рятівника), яким церква вважає Ісуса Христа. Перший Спас збігався з початком сівби озимини.
Селяни освячували в цей день насіння (щоб краще родило), воду, квіти, мед і мак. Здавна мак в Україні був символом плодючості, оберегом від ворожих сил.

 

Мільярдери в рясах

Російські ЗМІ розповіли, як патріарх Кирило став мільярдером
У 1990-і роки нинішній глава РПЦ, а тоді голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (ВЗЦЗ МП) митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило «завоював становище і сколотив статки», що дозволили йому «в кінці кінців зайняти патріарший престол». До вступу на цей престол особистий статок Кирила оцінювалося деякими експертами в 4 млрд доларів.
Одним із джерел отримання доходів став «сигаретний бізнес». У 1993 році за участю Московської патріархії виникла фінансово-торгова група «Ніка», віце-президентом якої став протоієрей Володимир Верига - комерційний директор ВЗЦЗ МП, яким керував митрополит Кирило.
 

6 серпня вшановують київських князів Бориса і Гліба - перших святих, канонізованих церквою

altБрати Борис та Гліб, молодші сини князя Володимира Святославича, котрі трагічно загинули 1015 року під час міжусобної боротьби за великокнязівський престол, — перші святі, канонізовані давньоруською церквою.
Вони є визнані як чудотворці й молільники перед Богом «за землю Руську», «за нові люде християнські».
Це є істотним, що невдовзі по їхній загибелі, ще до офіційної канонізації, вшанування Бориса та Гліба поширилось серед усіх верств народу. До їхньої могили в містечку Вишгороді, неподалік Києва, йшли на поклоніння ті, хто бажав зцілення та чуда.
 

Коли Русь мала свою Київську Митрополію, на місці Москви ще були ліси, де бродили медведі

У 860-му році, тобто 1152 роки тому, відбулося хрещення Київського князя Аскольда і частини русичів, а також створення для Руси окремої митрополії.  

За літописними свідченнями та згідно з візантійськими джерелами після завершення походу на Царгород війська русів під проводом Київського князя Аскольда (860 р.) відбулося хрещення щонайменше частини русичів і самого князя, а також створення для Руси окремої митрополії.

До заснування Москви Київським князем Юрієм Довгоруким (1147 р.) залишалося 287 років!
 

Рекет московського патріархату в Яготині

Микола КОХАНІВСЬКИЙ, громадський діяч, для Волі народу

"Комітет визволення політв'язнів" разом зі Свободою та небайдужими громадянами 29 березня організував виїзд до Яготина. У цьому місті московскій патріархат, вже вкотре, незаконно намагається привласнити, церкву Київського патріархату. Яготинська громада запросила нас допомогти у відстоюванні храму. КВП взяв на себе організацію автобуса для доставки патріотів у Яготин. На жаль, на збори людей у нас було всього декілька годин, тому автобус був не повний. Але і цих активістів вистачило, щоби влаштувати в Яготині "гаряче засідання" сесії місцевої ради.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2475
mod_vvisit_counterВчора7049
mod_vvisit_counterЦього тижня27245
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця80239
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24233957