ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Сьогодні - Обливаний понеділок

Цілий тиждень після Великодня називається Світлим. А перший день Світлого тижня - понеділок - називається "обливаним" ("поливаним").
В Україні з давніх часів воду у Великодній понеділок вважали цілющою. Мовляв, якщо дівчину або хлопця нею облити, вони будуть здоровими і щасливими.
 

Великдень: звідки походить і як святкувати

Великдень – одне з найсвітліших і найрадісніших свят у році. Є кілька легенд на тему, чому Великдень називається "Великим днем".
У одній з них йдеться про те, що коли Христос воскрес, сонце не заходило сім днів і світило дуже яскраво. На спомин про той довгий день тепер царські ворота в церкві стоять відкриті навстіж сім днів.
А от друга легенда говорить, що Великдень для українців - найдавніше з усіх свят. І зародилося воно не дві тисячі років тому, а щонайменше сім тисяч. Саме тоді "плуг упав з неба"! 
 

Страсна п'ятниця: традиції та історія

У цьому році 18 квітня православні і греко-католики, а також всі християни східного обряду, відзначають Велику, або Страсну п'ятницю. Сьогодні у  церквах згадують  про страждання Ісуса на  хресті за людський рід.
В ті часи розп'яття на хресті було найганебнішою стратою. Таку смерть отримували розбійники, убивці, бунтівники та раби. Коли розпинали Ісуса, Він молився за Своїх мучителів, говорячи: "Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять". 
Під час страждань Спасителя на Голгофі сталося знамення. З тієї години, як розіп'яли Ісуса, затьмарилося сонце і вся земля потонула в мороці. Це тривало аж до самої смерті Христа.
 

Сьогодні православні відзначають Чистий четвер

В цьому році 17 квітня православні відзначають Чистий четвер - день спогаду Таємної вечері, на якій Ісус Христос встановив головне християнське таїнство - причастя.
Цього дня, під час богослужінь, згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, покори і смиренності.
 

Вербна неділя: традиції та звичаї

За тиждень до Великодня святкується Вербна неділя.
Відповідно до народних вірувань, у цей день у жодному разі не слід сіяти городину, оскільки в цьому разі "все виросте гірке й тонке".
Його виникненню послужили біблійні оповіді: коли Ісус Христос в'їжджав до Єрусалима верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки.
 

7 квітня - християнське свято Благовіщення

Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят.
Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. В церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
На Благовіщення дівчата біля  церкви танцюють  перший весняний хоровід - "кривий танець".
Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт - цього ж року вийде заміж.
А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.
 

Московський патріарх підтримує Путіна ціною VIP-яхт і дорогих подарунків

Патріарх Кирило живе при Путіні, як у Бога за пазухою
При Путіі збагачуються не лише бізнесмени, а й ті, хто допомагає тримати країну в узді: політики і духовенство.
У кого вірить Володимир Путін - в Бога чи в патріарха Кирила?
Принаймні, останньому і дістаються дорогі кортежі, VIP-яхти та цінні подарунки в обмін на підтримку всього Московського патріархату.
Вся правда - в програмі "Українські сенсації" на каналі "1+1".
 

22 березня відзначають Сорок святих

На Сорок святих, або Сорок мучеників (22 березня), у давнину кожна господиня мала пекти пироги, пампушки чи інше печиво.
В різних регіонах України його іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів - "сороки", "жайворонки", "буслики", "птички", пташки".
Вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті - 40 різних порід. Вважали, що цього дня сорока бере сорок різочок чи галузок і мостить собі з них гніздо. Казали: "Нині сорока - іменинниця".
 

Митрополит УПЦ Московського патріархату назвав Путіна "бандитом"

Ієрарх УПЦ також закликав його соратників "виправити страшні і злочинні помилки" проти українського народу
Митрополит Чекраський і Канівський Софроній (Дмитрук), керуючий місцевою єпархією Української Православної Церкви (Московського Патріархату), виступив із зверненням до земляків-черкащанам, які перебувають на державній службі Росії і підтримують Президента РФ Володимира Путіна у військовій інтервенції проти України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на черкаський сайт "Про головне".
 

Афонські старці наклали анафему на "біснуватого" Путіна і "лжепатріарха" Кирила (ВІДЕО)

Афонські старці довічно прокляли російських і українських зрадників
Священники засудили російський уряд за прагнення війни. 8 березня афонські старці наклали анафему за гріховні грабежі, обмани та прагнення до війни на ряд українських та російських священиків, а також російських чиновників, - повідомляє tsn.ua. Зокрема анафему наклали на президента РФ Володимира Путіна, Геннадія Зюганова, Володимира Жиріновського та інших політиків, патріарха Кирила та ряд російських священників, і цілого списку "українських зрадників віри православної", серед яких першим був названий митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (Савін).
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні252
mod_vvisit_counterВчора2913
mod_vvisit_counterЦього тижня14931
mod_vvisit_counterМинулого тижня25527
mod_vvisit_counterЦього місяця103856
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25557915