Великдень – одне з найсвітліших і найрадісніших свят у році. Є кілька легенд на тему, чому Великдень називається "Великим днем".
У одній з них йдеться про те, що коли Христос воскрес, сонце не заходило сім днів і світило дуже яскраво. На спомин про той довгий день тепер царські ворота в церкві стоять відкриті навстіж сім днів.
А от друга легенда говорить, що Великдень для українців - найдавніше з усіх свят. І зародилося воно не дві тисячі років тому, а щонайменше сім тисяч. Саме тоді "плуг упав з неба"!
У цьому році 18 квітня православні і греко-католики, а також всі християни східного обряду, відзначають Велику, або Страсну п'ятницю. Сьогодні у церквах згадують про страждання Ісуса на хресті за людський рід.
В ті часи розп'яття на хресті було найганебнішою стратою. Таку смерть отримували розбійники, убивці, бунтівники та раби. Коли розпинали Ісуса, Він молився за Своїх мучителів, говорячи: "Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять".
Під час страждань Спасителя на Голгофі сталося знамення. З тієї години, як розіп'яли Ісуса, затьмарилося сонце і вся земля потонула в мороці. Це тривало аж до самої смерті Христа.
В цьому році 17 квітня православні відзначають Чистий четвер - день спогаду Таємної вечері, на якій Ісус Христос встановив головне християнське таїнство - причастя.
Цього дня, під час богослужінь, згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, покори і смиренності.
За тиждень до Великодня святкується Вербна неділя.
Відповідно до народних вірувань, у цей день у жодному разі не слід сіяти городину, оскільки в цьому разі "все виросте гірке й тонке".
Його виникненню послужили біблійні оповіді: коли Ісус Христос в'їжджав до Єрусалима верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки.
Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят.
Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. В церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
На Благовіщення дівчата біля церкви танцюють перший весняний хоровід - "кривий танець".
Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт - цього ж року вийде заміж.
А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.
Патріарх Кирило живе при Путіні, як у Бога за пазухою
При Путіі збагачуються не лише бізнесмени, а й ті, хто допомагає тримати країну в узді: політики і духовенство.
У кого вірить Володимир Путін - в Бога чи в патріарха Кирила?
Принаймні, останньому і дістаються дорогі кортежі, VIP-яхти та цінні подарунки в обмін на підтримку всього Московського патріархату.
Вся правда - в програмі "Українські сенсації" на каналі "1+1".
На Сорок святих, або Сорок мучеників (22 березня), у давнину кожна господиня мала пекти пироги, пампушки чи інше печиво.
В різних регіонах України його іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів - "сороки", "жайворонки", "буслики", "птички", пташки".
Вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті - 40 різних порід. Вважали, що цього дня сорока бере сорок різочок чи галузок і мостить собі з них гніздо. Казали: "Нині сорока - іменинниця".
Ієрарх УПЦ також закликав його соратників "виправити страшні і злочинні помилки" проти українського народу
Митрополит Чекраський і Канівський Софроній (Дмитрук), керуючий місцевою єпархією Української Православної Церкви (Московського Патріархату), виступив із зверненням до земляків-черкащанам, які перебувають на державній службі Росії і підтримують Президента РФ Володимира Путіна у військовій інтервенції проти України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на черкаський сайт "Про головне".
Афонські старці довічно прокляли російських і українських зрадників
Священники засудили російський уряд за прагнення війни. 8 березня афонські старці наклали анафему за гріховні грабежі, обмани та прагнення до війни на ряд українських та російських священиків, а також російських чиновників, - повідомляє tsn.ua. Зокрема анафему наклали на президента РФ Володимира Путіна, Геннадія Зюганова, Володимира Жиріновського та інших політиків, патріарха Кирила та ряд російських священників, і цілого списку "українських зрадників віри православної", серед яких першим був названий митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (Савін).
|
|