В цьому році 17 квітня православні відзначають Чистий четвер - день спогаду Таємної вечері, на якій Ісус Христос встановив головне християнське таїнство - причастя.
Цього дня, під час богослужінь, згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, покори і смиренності.
За тиждень до Великодня святкується Вербна неділя.
Відповідно до народних вірувань, у цей день у жодному разі не слід сіяти городину, оскільки в цьому разі "все виросте гірке й тонке".
Його виникненню послужили біблійні оповіді: коли Ісус Христос в'їжджав до Єрусалима верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки.
Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят.
Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. В церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
На Благовіщення дівчата біля церкви танцюють перший весняний хоровід - "кривий танець".
Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт - цього ж року вийде заміж.
А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.
Патріарх Кирило живе при Путіні, як у Бога за пазухою
При Путіі збагачуються не лише бізнесмени, а й ті, хто допомагає тримати країну в узді: політики і духовенство.
У кого вірить Володимир Путін - в Бога чи в патріарха Кирила?
Принаймні, останньому і дістаються дорогі кортежі, VIP-яхти та цінні подарунки в обмін на підтримку всього Московського патріархату.
Вся правда - в програмі "Українські сенсації" на каналі "1+1".
На Сорок святих, або Сорок мучеників (22 березня), у давнину кожна господиня мала пекти пироги, пампушки чи інше печиво.
В різних регіонах України його іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів - "сороки", "жайворонки", "буслики", "птички", пташки".
Вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті - 40 різних порід. Вважали, що цього дня сорока бере сорок різочок чи галузок і мостить собі з них гніздо. Казали: "Нині сорока - іменинниця".
Ієрарх УПЦ також закликав його соратників "виправити страшні і злочинні помилки" проти українського народу
Митрополит Чекраський і Канівський Софроній (Дмитрук), керуючий місцевою єпархією Української Православної Церкви (Московського Патріархату), виступив із зверненням до земляків-черкащанам, які перебувають на державній службі Росії і підтримують Президента РФ Володимира Путіна у військовій інтервенції проти України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на черкаський сайт "Про головне".
Афонські старці довічно прокляли російських і українських зрадників
Священники засудили російський уряд за прагнення війни. 8 березня афонські старці наклали анафему за гріховні грабежі, обмани та прагнення до війни на ряд українських та російських священиків, а також російських чиновників, - повідомляє tsn.ua. Зокрема анафему наклали на президента РФ Володимира Путіна, Геннадія Зюганова, Володимира Жиріновського та інших політиків, патріарха Кирила та ряд російських священників, і цілого списку "українських зрадників віри православної", серед яких першим був названий митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (Савін).
Великий Піст складається з Чотиридесятниці (перших 40 днів) і Страсної седмиці, яка і завершує піст. Під час посту прийнято очищати помисли від мирської суєти і присвячувати себе духовним роздумам.
Крім того, що потрібно дотримуватися певного режиму харчування, необхідно дотримуватися аскезу: обмежувати себе і в розвагах. Великий піст 2014 дозволить поправити здоров'я, позбавитися від зайвої ваги.
Початок Великого посту 2014 року 3-го березня (після Прощенної Неділі, Масляної), а закінчиться він 19-го квітня у Велику Суботу. В духовному житті християнина Великий піст має важливе значення, бо встановлений він на честь самого Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.
Починається Великий піст Чистим понеділком і триває 7 тижнів, сьомий із яких, Страсний - на честь спогаду про останні дні земного життя Спасителя, Його страждання і смерть. Великий піст встановлений як період загального духовного очищення й освячення.
В УПЦ КП створена комісія для діалогу з УПЦ (МП) щодо канонічного відновлення помісної Православної Церкви в Україні
Синод УПЦ КП 25 лютого привітав рішення УПЦ (МП) від 24 лютого про готовність до діалогу з УПЦ КП. З огляду на це Синод УПЦ КП на засіданні прийняв рішення засвідчити свою вірність канонічному порядку та готовність "на канонічній основі відновити єдність і утвердити помісний статус Православної Церкви в Україні. В УПЦ КП створили комісію для ведення діалогу з УПЦ (Московського Патріархату). В УПЦ КП також ще раз наголосили, що кожен народ має право на Помісну Церкву, бо "незалежна Церква у незалежній державі є канонічно виправданою та історично неминучою".
|
|