Відповідно до закону 3633-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, відстрочку від мобілізації мають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами і здобувають рівень освіти, що є вищим за попередній. Це визначено в частині другій статті 10 Закону України Про освіту, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
В українській розвідці неодноразово попереджали, що Telegram загрожує національній безпеці країни.
За словами Кирила Буданова, є підстави вважати, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів та їхніх даних.
Наприкінці вересня використовувати месенджер на службі заборонили військовим та чиновникам. Тепер обмежувати використання Telegram розпочало керівництво вищих навчальних закладів. Де запроваджено заборону – на інфографіці «Слово і діло».
Мінілабораторію, створену українськіми дітьми, доставлять на Міжнародну космічну станцію.
Ракета SpaceX-31 відправила на Міжнародну космічну станцію науковий проект, створений школярами з міста Сколе, що на Львівщині. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Старт відбувся 4 листопада з миса Канаверал у штаті Флорида. На борту ракети зокрема був експериментальний зразок переможців Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP Сколівського ЗЗСО І–III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук.
З 1 січня 2025 року уряд запроваджує щомісячну "вчительську доплату" до заробітної плати у розмірі 1000 гривень "на руки".
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"З 1 вересня 2025 року цю виплату збільшимо до 2000 грн "на руки" кожному вчителю", - додав він.
За останні роки спостерігається суттєве зростання інтересу українських старшокласників до навчання за кордоном.
За неофіційними даними, близько 90% учнів старших класів розглядають можливість продовжити освіту за межами України. Ця тенденція стала предметом обговорення серед українських педагогів, батьків, а також експертів у сфері освіти та соціології. З чим це пов’язано, які фактори спонукають школярів обирати іноземні університети, і як ці тенденції можуть вплинути на майбутнє української освіти?
Не лише хлопці, але й дівчата не планують здобувати вищу освіту в Україні. Мотивація їхніх батьків проста – вступити будь-куди, будь-де, аби не тут
Люди знову масово виїжджають. Сьогодні доволі важко знайти актуальну державну статистику щодо цього питання, проте у мене є своя власна. Школа є своєрідним лакмусовим папірцем суспільства, і я бачу тренди через призму поведінки клієнтів.
Як і інші дистанційні школи, ми мали значне зростання попиту у 2022 році.
Міністерство освіти і науки України розпочало кардинальну реформу, яка націлена на скорочення кількості академічних ліцеїв із восьми тисяч до двох тисяч.
У світі, де шкільна система спотикається під вагою надмірної кількості шкіл з формальним статусом ліцеїв, МОН вирішило “залишити обраних” — лише тих, що мають якісне обладнання та кваліфікованих педагогів. Мета зрозуміла: створити спеціалізовані навчальні заклади для старшокласників, які відповідають європейським стандартам.
Учні старшої профільної школи, що буде запроваджена в 2027 році, вивчатимуть 7 обовʼязкових дисциплін – українську мову, літературу, історію України, англійську мову, математику, фізичну культуру й захист України.
Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, презентуючи зміни, що відбудуться з упровадженням реформи профільної освіти.
Інші шкільні предмети будуть вивчатися учнями залежно від вибору профілю навчання.
Найчастіше комету Цзицзіньшань - ATLAS українці фіксували 14 жовтня. Хоча напередодні її теж було видно у нічному небі.
Над Україною пронеслася дуже рідкісна комета.
Комета над Одесою
Жителі Дніпропетровської області бачили комету під таким ракурсом.
У разі виникнення критичної ситуації з опаленням у школах заклади освіти зможуть тимчасово повернутися до дистанційного навчання.
Учителям пропонують освітню премію імені Павла Тичини від МУР
На цьому наголосив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків в інтерв’ю «Українська правда. Життя», коментуючи особливості проходження опалювального сезону в школах.
|
|