Директор Національного центру «Мала академія наук», кандидат філософських наук Оксен Лісовий змінить на посаді міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.
Призначення нового міністра відбудеться найближчим часом.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками засідання фракції політичної партії «Слуга народу», під час якого було обговорено кадрові зміни в Кабінеті Міністрів, які заплановані на наступний тиждень.
Міністерство освіти і науки планує запровадити фінансування наукових публікацій українців у закордонних фахових виданнях. Це мають вирішити у найближчі місяці. Про це МОН повідомило університети та наукові установи. Для напрацювання дієвого механізму державної підтримки та фінансування публікацій українських вчених Міносвіти просить фахівців вишів опрацювати зазначене питання.
Литовські ініціатори за підтримки Vinted, Google.org та інших технологічних компаній створили безоплатну програму «Women Go Tech», за допомогою якої українські жінки зможуть долучитись до сфери IT чи технологій. Цього року «Women Go Tech» представляє навчання за двома напрямками:
професійну менторську програму «Acceleration Program»;
серію дистанційних занять «Discovery Program».
Певно ж, ви чули про ChatGPT, а можливо, хтось із вас уже ним скористався. Це чат-бот на базі штучного інтелекту, що здатний за лічені секунди писати сценарії, текстовий контент і навіть творити вірші. Ба більше, ви можете «посперечатися» з чатом у режимі реального часу, наче ведете живе листування з товаришем, і, повірте, його відповіді не будуть банальним й примітивними.
Цей бот з'явився в листопаді 2022 року і одразу захопив увесь світ. Компанія OpenAI, що розробила цю технологію спільно з Ілоном Маском, відкрила для користувачів крутого робота-помічника та паралельно створила й певну загрозу освіті. Чому?
У межах реформи середньої освіти МОН планує впровадити білінгвальне (українською та англійською) навчання в курс старшої школи.
Про це в ефірі телеканалу «ДОМ» розповів Олег Єресько, генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки України.
Йдеться про білінгвальне викладання тих предметів, які школярі оберуть як профільні.
У мультипредметному тесті буде три предмети.
Через військове вторгнення Росії в Україні зазнав змін освітній процес. Багато шкіл проводили навчання в онлайн-режимі, а випускники цього року мають складати національний мультипредметний тест (НМТ) замість ЗНО. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у власному Telegram-каналі розповів, які предмети будуть обов'язковий на НМТ у 2023 році.
30-річний випускник аспірантури, китаєць Ше Сяньнін успішно захистив українською мовою дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії (Ph.D.) у Львівській політехніці. Хлопець зізнається, що українська мова далася йому дуже нелегко, однак коли їхав вчитися в Україну, розумів, що мусить її вивчити. У Львівській політехніці кажуть, що це перший такий випадок в університеті.
Як розповіли у Львівській політехніці, до Львова Ше Сяньнін приїхав шість років тому, після завершення бакалаврату в університеті провінції Хенань. Спочатку його зарахували на підготовче відділення, де він вивчав українську мову. Потім вступив до магістратури на прикладну механіку, а після її завершення – до аспірантури, хоча коли їхав в Україну, то чіткого наміру залишатися тут в аспірантурі не мав.
У міністерстві освіти і науки України представили модель, за якою проходитиме вступна кампанія в 2023 році. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, під час дискусій щодо вступної кампанії учасники передусім звертали увагу на питання безпеки.
Обов'язкову державну підсумкову атестацію у 2023 році скасували, як і торік, а участь у НМТ є добровільною.У міністерстві освіти і науки України представили модель, за якою проходитиме вступна кампанія в 2023 році. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, під час дискусій щодо вступної кампанії учасники передусім звертали увагу на питання безпеки.
Обов'язкову державну підсумкову атестацію у 2023 році скасували, як і торік, а участь у НМТ є добровільною.
Багато років, як науковець, досліджую історію освіти Украіни. А іще більше років - працюю в системі освіти. І тому з абсолютною впевненістю можу сказати, що іще ніколи в системі загальної середньої освіти держави не приділялася така увага оцінюванню знань здобувачів освіти, як сьогодні.
Як і торік, випускники складатимуть Національний мультипредметний тест.
В Україні школярі не складатимуть Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2023 році.
Про це повідомила член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль, інформує Дзеркало тижня.
Отже, випускники закладів середньої освіти замість ДПА складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).
|
|