Навчальний рік в українських школах розпочався 2 вересня 2024 року.
Нещодавно у соціальних мережах поширювалася інформація про нібито обов’язкове скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки (МОН) пояснили, до якого числа триватиме навчання у школах та хто ухвалює рішення про кінець навчального року.
У МОН пояснили, що відповідно до постанови Кабміну від 23 липня 2024 року, 2024/2025 навчальний рік триває з 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року.
|
Що таке реформа старшої школи й чому вона потрібна? З 2027 року в Україні запроваджується профільне навчання у старшій школі (10–12 класи). Це дасть учням можливість обирати профіль навчання і предмети / курси з огляду на зацікавлення та плани на майбутнє.
Ми зібрали найпоширеніші запитання, які ставлять учні, батьки, освітяни й громади про реформу старшої школи, розклали всі відповіді «по поличках», а також підготували добірку карток із чіткими поясненнями, щоб розвінчати міфи та припущення.
Реформа НУШ докотилася нарешті до старшої школи — вона буде профільною. І хоч офіційно реформа запрацює в 10–12-х класах лише 2027 року, підготовка починається вже зараз, і одне з ключових питань — де після 9-го класу можна буде здобути оцю профільну освіту.
Чому восьмі класи стануть випробуванням для реформи НУШ
Pr ometheus, найбільша освітня платформа України, за підтримки Посольства США в Україні та в партнерстві з Міністерством освіти і науки України запускають Всесвітній онлайн університет.
Це унікальний проєкт, який об’єднує експертизу Prometheus та кращих світових університетів, створюючи унікальну освітню систему для всіх українців. «Відкрити безкоштовний доступ до найкращої світової освіти українською завжди було мрією команди Prometheus.
За прогнозами М іністерства освіти і науки, кількість першокласників у 2029 році буде щонайменше на 30% меншою, ніж цього року.
І громадам по всій країні потрібно вже зараз готувати мережі шкіл до такого сценарію.
Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу розповіла заступниця міністра освіти і науки Галина Кузьмичова.
За законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", частина студентів, викладачів та вчителів може отримати відстрочку від призову.
При цьому є ряд умов та перелік категорій освітян, які не підлягають мобілізації.
У 2024 році також з'явилися зміни, які стосуються постановки молоді на облік, базової військової підготовки та вступу на аспірантуру.
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький розповів про плани підвищення вартості навчання на контрактній основі у закладах вищої освіти. Причиною такого рішення є необхідність усунути фінансовий дисбаланс у системі освіти. Про це повідомляє «Дзеркало тижня», передають Патріоти України.
«З вартістю контракту в нашій країні склалася дивна ситуація. В Європі університетам установлюють верхню межу вартості навчання, а в Україні – нижню (це так звана індикативна собівартість). На жаль, чимало ЗВО ставлять ціни на контракт наполовину або й більше нижчі, ніж сума, яку сплачує держава університету за кожного студента-бюджетника», – зауважив заступник міністра освіти і науки.
Відповідно до закону 3633-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, відстрочку від мобілізації мають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами і здобувають рівень освіти, що є вищим за попередній. Це визначено в частині другій статті 10 Закону України Про освіту, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
В українській розвідці неодноразово попереджали, що Telegram загрожує національній безпеці країни.
За словами Кирила Буданова, є підстави вважати, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів та їхніх даних.
Наприкінці вересня використовувати месенджер на службі заборонили військовим та чиновникам. Тепер обмежувати використання Telegram розпочало керівництво вищих навчальних закладів. Де запроваджено заборону – на інфографіці «Слово і діло».
Мінілабораторію, створену українськіми дітьми, доставлять на Міжнародну космічну станцію.
Ракета SpaceX-31 відправила на Міжнародну космічну станцію науковий проект, створений школярами з міста Сколе, що на Львівщині. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Старт відбувся 4 листопада з миса Канаверал у штаті Флорида. На борту ракети зокрема був експериментальний зразок переможців Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP Сколівського ЗЗСО І–III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук.
|
|