ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

З яких предметів складатиметься тестування НМТ у 2023 році

У мультипредметному тесті буде три предмети.
Через військове вторгнення Росії в Україні зазнав змін освітній процес. Багато шкіл проводили навчання в онлайн-режимі, а випускники цього року мають складати національний мультипредметний тест (НМТ) замість ЗНО. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у власному Telegram-каналі розповів, які предмети будуть обов'язковий на НМТ у 2023 році.
 

Китаєць захистив у Львові докторську дисертацію українською мовою

30-річний випускник аспірантури, китаєць Ше Сяньнін успішно захистив українською мовою дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії (Ph.D.) у Львівській політехніці. Хлопець зізнається, що українська мова далася йому дуже нелегко, однак коли їхав вчитися в Україну, розумів, що мусить її вивчити. У Львівській політехніці кажуть, що це перший такий випадок в університеті.
Як розповіли у Львівській політехніці, до Львова Ше Сяньнін приїхав шість років тому, після завершення бакалаврату в університеті провінції Хенань. Спочатку його зарахували на підготовче відділення, де він вивчав українську мову. Потім вступив до магістратури на прикладну механіку, а після її завершення – до аспірантури, хоча коли їхав в Україну, то чіткого наміру залишатися тут в аспірантурі не мав.
 

В Міносвіти розповіли про правила вступної кампанії у 2023 році

У міністерстві освіти і науки України представили модель, за якою проходитиме вступна кампанія в 2023 році. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, під час дискусій щодо вступної кампанії учасники передусім звертали увагу на питання безпеки.

Обов'язкову державну підсумкову атестацію у 2023 році скасували, як і торік, а участь у НМТ є добровільною.У міністерстві освіти і науки України представили модель, за якою проходитиме вступна кампанія в 2023 році. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, під час дискусій щодо вступної кампанії учасники передусім звертали увагу на питання безпеки.
Обов'язкову державну підсумкову атестацію у 2023 році скасували, як і торік, а участь у НМТ є добровільною.
 

Оцінки у нових умовах давно втратила свою дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту - Лікарчук

Багато років, як науковець, досліджую історію освіти Украіни. А іще більше років - працюю в системі освіти. І тому з абсолютною впевненістю можу сказати, що іще ніколи в системі загальної середньої освіти держави не приділялася така увага оцінюванню знань здобувачів освіти, як сьогодні.
 

У 2023 році ДПА у школах скасовано

Як і торік, випускники складатимуть Національний мультипредметний тест.
В Україні школярі не складатимуть Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2023 році.

Про це повідомила член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль, інформує Дзеркало тижня.

Отже, випускники закладів середньої освіти замість ДПА складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).
 

Понад 21 тис. студентів України буде переведено на бюджетну форму навчання

Понад 21 тис. студентів України буде переведено на бюджетну форму навчанняМОН завершує перший етап переведення на навчання за держзамовленням дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також дітей мешканців особливо небезпечних територій.

 У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що понад 21 тис. студентів буде переведено на бюджетну форму навчання. 
 

Що чекає українських учнів після повернення зі інших країн

За даними МОНу у вересні, за кордоном вимушено перебували понад 480 тисяч дітей шкільного віку. Статистика Європейської комісії за лютий-грудень дещо різниться – приблизно 700 тисяч дітей інтегровано в шкільних системах ЄС (а це без урахування біженців у Канаду, США, Великобританію та країни, що не входять до Євросоюзу).

Більшість із цих дітей, відповідно до законодавства країн, де вони віднайшли прихисток, повинні відвідувати місцеві заклади освіти. Частина з них до того ж продовжує навчання в українських школах дистанційно. Є і такі, які за різних причин не можуть доєднуватися до освітнього процесу за українськими програмами.

Та рано чи пізно родини планують повертатися додому, а це означає, що дітям доведеться реінтегруватися в українську освітню систему. Одним із найактуальніших у зв’язку із цим питанням для батьків є підтвердження освітнього рівня дитини в Україні.

 

У Львові на площі навпроти Оперного театру увечері 18.00-19.30, 12 листопада відбулася акція протесту студентів і викладачів Української академії друкарства проти приєднання їхнього ВНЗ до Львівського національного університету ім. І. Франка

Міністерство освіти і науки України планує об’єднати два заклади вищої освіти у Львові.
Як повідомили ZAXID.NET організатори протесту, загалом в мітингу взяли участь 50 студентів – таку кількість учасників дозволила поліція. Їх також підтримали викладачі та небайдужі львів'яни. Вони тримали плакати та вигукували гасла «Ми обрали УАД», «Геть руки від УАД», «МОН ховає правду» та інші. Студенти вимагають прозорості та дотримання принципів демократії.
 

Біля полярної станції «Академік Вернадський» випала рекордна кількість снігу

Біля української полярної станції «Академік Вернадський» випала рекордна кількість снігу, деякі замети сягають 6 метрів.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Рівень снігу вже сягнув позначки 345 см, що майже на пів метра більше, ніж торішній максимум. Зазвичай максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більш як два метри.

«Тепер же насипало майже 3,5 м, водночас деякі замети біля «Вернадського» сягають 6 метрів, а на нашому острові є й до 10», – зазначають у повідомленні.
 

Пройдіть онлайн національний мультитест ЗНО 2022 року

Освіта.ua пропонує всім охочим пройти національний мультипредметний тест ЗНО онлайн.

Цей тест є варіантом іспиту, який був оприлюднений Українським центром оцінювання якості освіти у звіті про результати національного мультипредметного тесту в 2022 році.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2877
mod_vvisit_counterВчора5102
mod_vvisit_counterЦього тижня37303
mod_vvisit_counterМинулого тижня52071
mod_vvisit_counterЦього місяця56812
mod_vvisit_counterМинулого місяця230365
mod_vvisit_counterЗа весь час23523955