Під час дії військового стану в Україні Кабінет міністрів визначив тривалість навчального року, який для випускників завершиться 30 червня.
Про це йдеться у постанові КМУ.
Інші класи завершують навчання наприкінці травня, тобто фактично мають 155 навчальних днів.
|
Система освіти в Україні буде більше орієнтована на розвиток професійно-технічних закладів та навчання робітничим спеціальностям. При цьому паралельно підвищуватимуть вимоги до якості вищої освіти. Тому закриття університетів, які не відповідатимуть високим вимогам, – неминуче. Україні не потрібно стільки вишів, як зараз.
Про це заявив новий голова Міносвіти Оксен Лісовий.
У 2023 році весняні канікули у школах мали розпочатися у кінці березня. Натомість навчальні заклади в окремих регіонах змінюють дати відпочинку школярів.
У межах цього навчального року дати шкільних канікул можуть змінюватися, але їх тривалість має не перевищувати 30 днів. Коли підуть на канікули учні в Україні навесні та скільки відпочиватимуть, читайте у матеріалі 24 Каналу.
Цей навчальний рік стартував 1 вересня 2022 року і має звершитися 30 червня 2023 року. У Міносвіти зазначали, що дати шкільних канікул можуть зміщуватися. Остаточне рішення про відпочинок учнів ухвалює керівництво кожної школи окремо. На канікули навесні учні в Україні попередньо мали йти з 27 березня та повернутися до навчання 2 квітня 2023 року. У приватних шкіл може бути свій календар, який іноді відрізняється доволі суттєво від стандартного.
Міністерство освіти і науки України затвердило календарний план організації та проведення НМТ (національного мультипредметного тесту) у 2023 році. Про це повідомляє Український центр якості оцінювання освіти з посиланням на наказ МОН.
Тестування випускників проходитиме у дві сесії:
основна: 5 червня–23 червня;
додаткова: 11–24 липня.
Через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україні навчання дітей у школах зазнало змін. Не всі школи можуть проводити очні заняття через загрозу ракетних ударів. Тривалість шкільних канікул не має перевищувати 30 днів, але їх дати можуть змінюватися, пише РБК-Україна.
Директор Національного центру «Мала академія наук», кандидат філософських наук Оксен Лісовий змінить на посаді міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.
Призначення нового міністра відбудеться найближчим часом.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками засідання фракції політичної партії «Слуга народу», під час якого було обговорено кадрові зміни в Кабінеті Міністрів, які заплановані на наступний тиждень.
Міністерство освіти і науки планує запровадити фінансування наукових публікацій українців у закордонних фахових виданнях. Це мають вирішити у найближчі місяці. Про це МОН повідомило університети та наукові установи. Для напрацювання дієвого механізму державної підтримки та фінансування публікацій українських вчених Міносвіти просить фахівців вишів опрацювати зазначене питання.
Литовські ініціатори за підтримки Vinted, Google.org та інших технологічних компаній створили безоплатну програму «Women Go Tech», за допомогою якої українські жінки зможуть долучитись до сфери IT чи технологій. Цього року «Women Go Tech» представляє навчання за двома напрямками:
професійну менторську програму «Acceleration Program»;
серію дистанційних занять «Discovery Program».
Певно ж, ви чули про ChatGPT, а можливо, хтось із вас уже ним скористався. Це чат-бот на базі штучного інтелекту, що здатний за лічені секунди писати сценарії, текстовий контент і навіть творити вірші. Ба більше, ви можете «посперечатися» з чатом у режимі реального часу, наче ведете живе листування з товаришем, і, повірте, його відповіді не будуть банальним й примітивними.
Цей бот з'явився в листопаді 2022 року і одразу захопив увесь світ. Компанія OpenAI, що розробила цю технологію спільно з Ілоном Маском, відкрила для користувачів крутого робота-помічника та паралельно створила й певну загрозу освіті. Чому?
У межах реформи середньої освіти МОН планує впровадити білінгвальне (українською та англійською) навчання в курс старшої школи.
Про це в ефірі телеканалу «ДОМ» розповів Олег Єресько, генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки України.
Йдеться про білінгвальне викладання тих предметів, які школярі оберуть як профільні.
|
|