ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Львів перетворився на Голгофу на кілька годин

Вже стало доброю традицією для Львова у Хрестопоклінну неділю, яка припадає на середину Великого посту, проводити Хресну дорогу. У ній беруть участь віруючі усіх конфесій. Цьогорічна Хресна дорога співпала із великим Богородичним святом Благовіщення, то ж у хресному ході взяли участь тисячі львів’ян та гостей міста, спеціально для цього приїжджали мешканці навколишніх сіл.
Величаву колону очолив Львівський митрополит Преосвященний Ігор Возьняк, за ним ішло численне духовенство, монашество, вихованці семінарій, а її центром став великий хрест, який уже за традицією несуть ректори та працівники львівських вишів. Першими несли хрест голова Львівської обласної Ради Петро Колодій та мер Львова Андрій Садовий.
 

Папа Франциск опублікував дві книги

В Іспанії опублікована перша книга Папи Римського Франциска під назвою "Реальна влада - це Служіння" (El verdadero poder es el Servicio). Книга вперше вийшла у світ ще в 2007 році - в бутність нинішнього понтифіка архієпископом Буенос-Айреса. Її мета - продемонструвати основоположні принципи ідеї християнського служіння людям.
Наслідуючи приклад Ісуса Христа, який прийшов послужити людям і віддав Своє Життя за людей, автор описує служіння як один з найважливіших життєвих принципів. Праця священика як різновид служіння людям є важливим свідченням віри. Священик повинен представляти із себе приклад християнського виховання, оскільки, крім виконавця церковних Таїнств, він є ще й місіонером.
 

У римо-католиків почався страсний тиждень

У римо-католиків почався страсний тиждень перед Великоднем - одним з найважливіших свят у церковному календарі.
Тож, напередодні Папа Римський Франциск у Пальмову неділю, яку у православних називають Вербною, звернувся із проповіддю до 250 тисяч вірян, що зібралися на площі перед собором святого Петра.
Недільне богослужіння розпочалося посвяченням пальмових і оливкових гілок та урочистою процесією, що нагадує про в'їзд Спасителя до Єрусалима. А потім папа провів "Службу Божу Страстей Господніх". Інф.: fakty.ictv.ua
 

Календар харчування у Великий піст

Великий Піст складається з Чотиридесятниці (перших 40 днів) і Страсної седмиці, яка і завершує піст.
Під час посту прийнято очищати помисли від мирської суєти і присвячувати себе духовним роздумам.
Крім того, що потрібно дотримуватися певного режиму харчування, необхідно дотримуватися аскезу: обмежувати себе і в розвагах. Великий піст 2013 дозволить поправити здоров'я, позбавитися від зайвої ваги.
 

Головні правила Великого посту

З релігійної точки зору головна мета посту - очистити душу від гріха і збільшити свою любов до Бога і людей. Але, крім духовності, піст передбачає і обмеження в їжі. Для людей, які не звикли до подібної стриманості, це великий стрес для організму.
Великий піст - найсуворіший і найтриваліший із усіх церковних постів. Перш за все, в цей період необхідно забути про шкідливі звички - строго заборонено палити і вживати спиртні напої. Також слід відмовитися від продуктів, які мають тваринне походження (м'ясо, риба, молоко, яйця), від здобних хлібобулочних виробів (у тому числі і білого хліба), солодощів.
 

Хто він, Папа Франциск І

Католицький світ отримав нового Папу. Враховуючи кількість вірних Петровому престолу у світі, очільник Ватикану і церкви віддавна, а точніше ніколи з часів Апостола Петра не вважався суто релігійною постаттю.
Тому й у час, коли відбувався конклав, до димаря на Сікстинській капелі були прикуті погляди не лише 1,2 мільярдів католиків, а й усього світу. Планета очікувала появи нового потужного геополітичного лідера.
 

Cьогодні світ почує першу проповідь папи Франциска І

На площі Святого Петра у Ватикані сьогодні, 17 березня, аби послухати першу проповідь нового Папи Римського Франциска зберуться десятки тисяч людей.
Як відомо, новообраний папа обрав собі папське ім'я на честь шанованого католиками святого Франциска Ассизького, який жив у XII-XIII століттях. Папа наголосив, що цей святий "був уособленням бідності та світу".
 

Папа Римський Франциск І відвідає Бенедикта XVI

Новий папа Римський зустрінеться зі своїм попередником наступної суботи
Папа Римський Франциск відвідає літню резиденцію Бенедикта XVI
Зустріч папи Римського Франциска Першого і Бенедикта XVI відбудеться 23 березня. Після свого обрання в середу, понтифік розмовляв зі своїм попередником телефоном.
Повідомляється, що Франциск I відправиться на вертольоті в літню резиденцію Кастель-Гандольфо, куди Бенедикт XVI відправився відразу після свого останнього звернення до пастви. Інф.: trud.ru
 

Конклав з обрання 266-го Папи Римського відкриється у Ватикані 12 березня

Ватикан призначив дату виборів нового Папи
Білий дим над Сікстинською капелою може розвіятися вже 12 березня. Нового Папу Римського буде обрано за правилами, встановленими апостольською конституцією. Згідно з особливим рескриптом, наступник Бенедикта XVI повинен буде набрати не менше двох третин голосів учасників конклаву.
Конклав з обрання нового Папи Римського відкриється у Ватикані 12 березня. Відповідне рішення було прийнято на загальній конгрегації (нараді) кардиналів римсько-католицької церкви, яка пройшла увечері 8 березня і в якій взяли участь всі 115 кардиналів-вибірників.
 

Надважкі завдання ляжуть на плечі нового понтифіка

В апостольській столиці стартувала виборча кампанія напередодні конклаву – виборів нового глави Католицької церкви. У понеділок почалися загальні збори кардиналів, за підсумком яких мають оголосити дату конклаву. Під час цих зібрань кардинали-виборці обговорюють нагальні проблеми Церкви і розмірковують про гідну кандидатуру майбутнього понтифіка.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3970
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня15108
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця114818
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24137500