ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Релігія

Успіння Пресвятої Богородиці 2022: як і про що молитися Божій Матері

Що можна просити у сьогоднішнє свято Успіння Пресвятої Богородиці та як донести свої прохання у молитві - розповість УНІАН.
Важливе православне свято день Успіння Пресвятої Богородиці 2022 настає відразу після того, як віруючі закінчиться Успенський піст 2022. З 28 серпня віруючим дозволяється вінчатися та грати весілля. На Успіння віруючі читають молитву Божій Матері та просять благословення для себе та своїх рідних.
Раніше ми детально розповідали про історію та традиції свята Успіння Пресвятої Богородиці.
 

Настав час для проголошення Патріархату Української Католицької Церкви, - Аскольд Лозинський, Президент СКУ (1998-2008)

Аскольд Лозинський звернувся з відповідним проханням до Синоду Української Католицької Церкви
7-15 липня ц.р. у Перемишлі проходить Синод єпископів Української  Католицької Церкви. Такий Синод відбувається щороку, переважно в Україні.
Останні два роки (тобто 2020 і 2021) з огляду на пандемію він проходив віртуально. У цьому році війна перенесла його з Києва до Польщі. Синод розглядає найважливіші церковні питання. Миряни УГКЦ мають обов'язок ставити свої прохання до Синоду.
 

Християни східної традиції сьогодні святкують Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане зі святом Воскресіння Ісуса Христа.
Святкується воно на сороковий день після Великодня.
Згідно із текстами Нового Завіту, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів "праворуч Отця". Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся на небо.
У Святому Письмі розповідається, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням: "Мир вам!" а потім дав останню настанову: "Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх во ім'я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу".
 

УПЦ МП оголосила демарш патріарху Кирилу: буде "незалежною"

Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.
Джерело: Рішення Собору УПЦ МП.
Дослівно: "Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні".
Деталі: Крім того, у рішенні Собору йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква.
 

Волиньрада звернеться до ВРУ щодо заборони УПЦ МП

В апараті обласної ради зареєстровано проект рішення про звернення щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні, скасування в установленому законодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області, виходу з лав УПЦ МП та побудови єдиної Православної незалежної Української Церкви.
Про це повідомляє Конкурент.
 

Воскресіння Христове сьогодні за Юліанським календарем: Воскрес Христос - Воскресне Україна!

Цьогоріч свято Великодня (Пасхи) — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 24 квітня
Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
Цьогоріч воно відбувається з усіма дотриманнями правил воєнного стану.
Святі Отці Церкви особливо підкреслюють значення і велич цього свята. "Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди", — йдеться у пасхальному слові святого Григорія Богослова.
"Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос — і ти провалився. Воскрес Христос — і впали демони. Воскрес Христос — і радіють ангели. Воскрес Христос — і життя панує.
 

Колаборантське оточення Папи Римського підживлює московську пропаганду про РПЦ, - експрезидент СКУ

Аскольд Лозинський (Нью-Йорк): Великодні роздуми
Це і благословенний, і важкий час для мене як українця-католика. Я відчуваю переважну перемогу мого Господа і Спасителя.
Це перемога і для мого глибоко християнського українського народу. Великдень для мене – це час радості. Український народ неодноразово воскресав.
Проте я відчуваю, що в Католицькій Церкві, і не тільки в Римі, відсутні симпатії або навіть проявляються образливі компоненти.
 

Сьогодні Воскресіння Христове (Пасха) за Григоріанським і Вірменським календарями

Цьогоріч 17 квітня припадає Воскресіння Христове за Григоріанським і Вірменським календарями
Сьогодні Великдень святкують римо-католики, вірмени, лютерани, греко-католики і протестанти, які живуть за Григоріанським календарем.
“Святе Тридення Страстей і Воскресіння Господнього сяє як кульмінація літургійного року. Адже через пасхальну тайну благословенних Страстей Христос відкупив людей і досконало прославив Бога, знищуючи своєю Смертю нашу смерть і своїм Воскресінням повертаючи нам життя”, — йдеться у Римському Служебнику.
Як і минулими роками, телеглядачі України матимуть можливість брати участь у Святій Месі, яку транслюватимуть телеканали з Ватикану. Цьогоріч така дистанційна присутність на Богослужіннях - це єдина можливість для вірян взяти участь у Месах, долучаючись молитвами з домівок.
 

Майже 200 священників УПЦ МП хочуть церковного трибуналу для патріарха Кирила

Притягнути патріаха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол, - Звернення
Священники Української православної церкви Московського патріархату збирають підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков під зверненням "з позовом проти патріарха Кирила".
Джерело: протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук у Facebook
 

Синод ПЦУ ухвалив правила переходу парафій і закликав усі громади РПЦ в Україні змінити юрисдикцію

Як відомо, керівництво російської православної церкви, на чолі з патріархом Кирилом, підтримали російське військове вторгнення 24 лютого
Кирило навіть благословляв рашистів. Це викликало обурення, в тому числі у багатьох священників і монахів, які все ще входять до РПЦ в Україні.
Священний Синод ПЦУ ухвалив офіційне рішення "Про надзвичайний порядок прийняття до Православної Церкви України". Воно стосується духовенства і вірних, які перебувають в юрисдикції московського патріархату в Україні (УПЦ МП), але, розуміючи реальний стан справ, усвідомлюють свій справжній канонічний та громадянський обов’язок та нині починають шукати способи відмежуватися від російської православної Церкви (РПЦ),
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні794
mod_vvisit_counterВчора5673
mod_vvisit_counterЦього тижня16919
mod_vvisit_counterМинулого тижня38779
mod_vvisit_counterЦього місяця163376
mod_vvisit_counterМинулого місяця209466
mod_vvisit_counterЗа весь час24019042