ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Напередодні Водохреща - 18 січня за новим стилем - святкуємо другий Свят-Вечір

Ось і добігають кінця тривалі зимові свята українців. Напередодні Водохреща - 18 січня за новим стилем - святкуємо «Голодну кутю» або другий Свят-Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять — постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви — смажена риба, вареники з капустою, гречані млинці на олії і кутя та узвар.
 

9 січня - Первомученика Степана

Східна Церква, прославляючи святого Степана у своїх богослуженнях, дає йому потрійний титул, називаючи його апостолом, первомучеником і архидияконом. Святий Степан належав до сімдесяти апостолів, пам’ять яких наша Церква святкує 4 січня. Він своєю святістю, мужністю і ревністю у вірі за поширення Христової науки повністю заслуговує на ймення апостола.
 

З Різдвом Христовим!

У Різдвяний святвечір від щирого серця бажаю, щоб збулися всі добрі надії і світлі мрії, щоб чудове свято подарувало велику радість, щоб для щасливого життя не було ніяких перешкод. Здоров'я і миру, достатку і віри, краси душі і взаємної любові і перемоги!

Зоря Вифлеємська яскравіша від сонця,
Загляне сьогодні у кожне віконце,
Покличе усіх до святої вечері,
Колядка весела вже стукає у двері,
Звіщає повсюди добру новину,
У кожну оселю, в кожну родину,
Христос народився — радіємо щиро,
Благослови Господи Україну миром,
Дай країні розцвісти, щасливо зажити,
Дай нам Господи тебе повіки славити!
 

Епіфаній на Різдво проведе богослужіння у соборі Києво-Печерської Лаври

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній 7 січня планує провести богослужіння з нагоди Різдва в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.
Дослівно: "Після отримання відповідного дозволу повідомляємо вірних та громадськість, що святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.
 

Свято св. Миколая

День святого Миколая 2022 завжди з нетерпінням чекають діти - саме в цю дату вони знаходять солодкі подарунки під подушкою. Цього року на диво чекають не лише діти, а й дорослі - кожному з нас хочеться, щоб війна закінчилася якнайшвидше. УНІАН докладно розповів про головні звичаї та заборони свята, а також прикмети та молитви.
 

Свято св. Андрія

Щороку віруючі шанують пам'ять святого апостола Андрія Первозванного. Подію відзначають 13 грудня і називають "Андріїв день" або "Андрія".
Раніше ми говорили про те, які ворожіння на день Андрія допоможуть вам дізнатися свою долю.
День Андрія Первозванного у 2022 році - історія події
Кожен, хто читав Біблію, знає, що Андрій і брат його Симон були синами рибалки, тому з дитинства навчилися рибалити і продовжували справу свого батька. Позврослев, Андрій зрозумів, що шлях до Бога йому ближче за шлях рибака, відмовився одружуватися і почав вести цнотливий спосіб життя.

Пізніше святий Андрій прийняв хрещення від пророка Іоанна, став свідком пришестя Христа і пішов за ним. Пізніше Андрій привів до Ісуса свого брата Симона, якого Спаситель назве Петром, а Андрія - Первозванним.
 

Cвяткувати Різдво Христове: 25 грудня або 7 січня

Спробуємо розібрати аргументи "за" і "проти" обох дат.
Дата святкування Різдва в Україні в останні роки стала дискусійним питанням. Православні українці розділилися на два табори - прихильники Різдва 25 грудня і прихильники 7 січня. Більшість віруючих все ще дотримується другої точки зору, але шанувальників дати 25 грудня стає все більше.
 

Києво-Печерська лавра стала монастирем автокефальної церкви України

Свято-Успенську Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України. Про це у п'ятницю, 2 грудня, повідомив заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря із посиланням на Єдиний державний реєстр.
"1 грудня 2022 року було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) Української Православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу у складі Помісної церкви внесено 2 грудня до Єдиного державного реєстру", – йдеться у повідомленні.
 
 

Хто зі священиків УПЦ МП підозрюють у злочинах України

Через дев'ять місяців після початку повномасштабної війни правоохоронці нарешті взялися за, як то кажуть, «філію ФСБ» в Україні – Українську православну церкву Московського патріархату.
Цього тижня Служба безпеки провела кілька обшуків у монастирях УПЦ МП, зокрема у Києво-Печерській Лаврі. Там знайшли проросійську літературу, кілька мільйонів готівкою та виявили «сумнівних» громадян росії. Паралельно з цим у Верховній раді зареєстровано законопроєкт про заборону діяльності МП в Україні: депутати доводять необхідність рішення тим, що церква просто є платформою для просування «руського миру» та кремлівської пропаганди в Україні.
 

13 жовтня — день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси (ВІДЕО)

13 жовтня вшановують пам’ять святителя Михаїла
Що нам відомо про цей день?
У четвер, 13 жовтня 2022 року, церква вшановує пам’ять святителя Михаїла.
За переказами, в кінці 10 століття константинопольський патріарх Микола II відправив Михайла, який був родом із Сирії, до Корсуні, щоб хрестити князя Володимира.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1337
mod_vvisit_counterВчора3349
mod_vvisit_counterЦього тижня9144
mod_vvisit_counterМинулого тижня25905
mod_vvisit_counterЦього місяця19563
mod_vvisit_counterМинулого місяця162570
mod_vvisit_counterЗа весь час25033612