Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Religion

19 вересня - церковне свято Михайлове чудо: що не можна робити, традиції, сильна молитва

Щорічно 19 вересня православна церква святкує свято Михайлове чудо
2022 року воно припадає на понеділок. Для України цей день має особливе значення, адже архангел Михаїл - покровитель Києва.
Що це за свято - Михайлове чудо
На території сучасної Туреччини в IV столітті жив християнин Архип. Його дочка була важко хвора. Якось Архипу з'явився архангел Михаїл та розповів, де розташоване цілюще джерело в місті Ієраполь. Він повів туди свою дочку, яка зцілилася після того, як випила води з джерела.
Вдячний чоловік побудував на цьому місці храм
 

Успіння Пресвятої Богородиці 2022: як і про що молитися Божій Матері

Що можна просити у сьогоднішнє свято Успіння Пресвятої Богородиці та як донести свої прохання у молитві - розповість УНІАН.
Важливе православне свято день Успіння Пресвятої Богородиці 2022 настає відразу після того, як віруючі закінчиться Успенський піст 2022. З 28 серпня віруючим дозволяється вінчатися та грати весілля. На Успіння віруючі читають молитву Божій Матері та просять благословення для себе та своїх рідних.
Раніше ми детально розповідали про історію та традиції свята Успіння Пресвятої Богородиці.
 

Настав час для проголошення Патріархату Української Католицької Церкви, - Аскольд Лозинський, Президент СКУ (1998-2008)

Аскольд Лозинський звернувся з відповідним проханням до Синоду Української Католицької Церкви
7-15 липня ц.р. у Перемишлі проходить Синод єпископів Української  Католицької Церкви. Такий Синод відбувається щороку, переважно в Україні.
Останні два роки (тобто 2020 і 2021) з огляду на пандемію він проходив віртуально. У цьому році війна перенесла його з Києва до Польщі. Синод розглядає найважливіші церковні питання. Миряни УГКЦ мають обов'язок ставити свої прохання до Синоду.
 

Християни східної традиції сьогодні святкують Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане зі святом Воскресіння Ісуса Христа.
Святкується воно на сороковий день після Великодня.
Згідно із текстами Нового Завіту, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів "праворуч Отця". Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся на небо.
У Святому Письмі розповідається, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням: "Мир вам!" а потім дав останню настанову: "Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх во ім'я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу".
 

УПЦ МП оголосила демарш патріарху Кирилу: буде "незалежною"

Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.
Джерело: Рішення Собору УПЦ МП.
Дослівно: "Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні".
Деталі: Крім того, у рішенні Собору йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква.
 

Волиньрада звернеться до ВРУ щодо заборони УПЦ МП

В апараті обласної ради зареєстровано проект рішення про звернення щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні, скасування в установленому законодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області, виходу з лав УПЦ МП та побудови єдиної Православної незалежної Української Церкви.
Про це повідомляє Конкурент.
 

Воскресіння Христове сьогодні за Юліанським календарем: Воскрес Христос - Воскресне Україна!

Цьогоріч свято Великодня (Пасхи) — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 24 квітня
Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
Цьогоріч воно відбувається з усіма дотриманнями правил воєнного стану.
Святі Отці Церкви особливо підкреслюють значення і велич цього свята. "Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди", — йдеться у пасхальному слові святого Григорія Богослова.
"Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос — і ти провалився. Воскрес Христос — і впали демони. Воскрес Христос — і радіють ангели. Воскрес Христос — і життя панує.
 

Колаборантське оточення Папи Римського підживлює московську пропаганду про РПЦ, - експрезидент СКУ

Аскольд Лозинський (Нью-Йорк): Великодні роздуми
Це і благословенний, і важкий час для мене як українця-католика. Я відчуваю переважну перемогу мого Господа і Спасителя.
Це перемога і для мого глибоко християнського українського народу. Великдень для мене – це час радості. Український народ неодноразово воскресав.
Проте я відчуваю, що в Католицькій Церкві, і не тільки в Римі, відсутні симпатії або навіть проявляються образливі компоненти.
 

Сьогодні Воскресіння Христове (Пасха) за Григоріанським і Вірменським календарями

Цьогоріч 17 квітня припадає Воскресіння Христове за Григоріанським і Вірменським календарями
Сьогодні Великдень святкують римо-католики, вірмени, лютерани, греко-католики і протестанти, які живуть за Григоріанським календарем.
“Святе Тридення Страстей і Воскресіння Господнього сяє як кульмінація літургійного року. Адже через пасхальну тайну благословенних Страстей Христос відкупив людей і досконало прославив Бога, знищуючи своєю Смертю нашу смерть і своїм Воскресінням повертаючи нам життя”, — йдеться у Римському Служебнику.
Як і минулими роками, телеглядачі України матимуть можливість брати участь у Святій Месі, яку транслюватимуть телеканали з Ватикану. Цьогоріч така дистанційна присутність на Богослужіннях - це єдина можливість для вірян взяти участь у Месах, долучаючись молитвами з домівок.
 

Майже 200 священників УПЦ МП хочуть церковного трибуналу для патріарха Кирила

Притягнути патріаха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол, - Звернення
Священники Української православної церкви Московського патріархату збирають підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков під зверненням "з позовом проти патріарха Кирила".
Джерело: протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук у Facebook
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2474
mod_vvisit_counterВчора3868
mod_vvisit_counterЦього тижня10173
mod_vvisit_counterМинулого тижня35039
mod_vvisit_counterЦього місяця98206
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24251924