Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем)
Воно завершує цикл Різдвяних свят.
Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя. Про це свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Отець Небесний голосом із неба: "Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання" (Мр. 1, 11); свідчить Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього;
Кожен візит Римського Папи у ту чи іншу державу привертає увагу світової спільноти
Україні, яке веде війну на сході, така увага і підтримка особливо потрібні.
Про це у інтерв'ю Радіо Свобода заявив Патріарх УГКЦ Святослав.
"Ми дуже хочемо, щоби цей візит відбувся. Ми зі свого боку готові все зробити для того, щоби цей момент настав. Приїзд Папи до будь-якої країни величезна духовна подія", - сказав першоєрарх.
Празник на честь Святого Архангела Михаїла та інших безтілесних Сил встановили ще у IV ст.
Це свято називається собором тому, що цього дня Церква вшановує собор — збір усіх безтілесних Сил разом зі Святим Архангелом Михаїлом, а також собор — збір людей на землі для прослави небесних Сил.
Вшанування Ангелів у Східній Церкві почалося ще в III столітті, а в IV вже було загально поширене: на помісному Лаодикійському соборі, який засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам, як творцям і правителям світу, затвердили їх православне (правильне) шанування. Про давню традицію вшанування Церквою ангелів свідчить також храм на честь св. Архангела Михаїла, що його збудував в передмісті Царгороду імператор Костянтин Великий (274-337). У цьому храмі, за свідченням історика Созомена, було багато чудесних оздоровлень.
Митрополит УПЦ МП Онуфрій на "антиварфоломієвській" конференції у Києві поставив під сумнів першість Вселенського Патріарха
УПЦ МП у Свято-Успенській Києво-Печерської Лаврі проводить Міжнародну науково-практичну конференцію.
Серед тем – "соборність Церкви" та “криза у світовому православ’ї, спричинена діями Константинопольського Патріархату в Україні”. У вступній промові Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій з подачі Москви дозволив собі поставити під сумнів першість Вселенського Патріарха.
Промову Онуфрія поширив офіційний сайт УПЦ МП.
Вселенського патріарха Варфоломія госпіталізували до лікарні Університету Джорджа Вашингтона в США
Джерело: грецька православна архиєпархія Америки, Orthodox times
Деталі: Повідомляється, що патріарх відчув нездужання перед від'їздом на службу до собору Святої Софії.
У архиєпархії припустили, що його стан може бути викликаний тривалим перельотом і щільним розкладом заходів у США.
"Лікар порадив йому відпочити, і з обережності він буде доставлений до лікарні Університету Джорджа Вашингтона для спостереження", - йдеться у повідомленні.
В останній день першого місяця осені — 30 вересня — християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують празник Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.
В Україні цього дня подвійне свято — з 2009 року 30 вересня в нашій державі на державному рівні відзначають День усиновлення.
Своїм указом День усиновлення в Україні встановив президент Віктор Ющенко.
Це одне з головних двунадесятих свят у християнстві
У народі 21 вересня також називали "Осеніни", бо вважалося, що саме в цей день закінчується "бабине літо" і починається "справжня" осінь.
Православ'я відігравало основоположну роль у побутовому і культурному житті наших предків. Тому немає нічого дивного, що багато церковних свят ставали загальнонаціональними подіями, інформує Ukr.Media.
Одним із головних подібних свят було " Різдво Пресвятої Богородиці". Його відзначали щорічно 21-го вересня. Це одне з головних двунадесятих свят у християнстві.
Воно присвячується народженню Діви Марії (Богородиці) — земній матері Спасителя. Подія відзначається через 9 місяців від часу зачаття.
Вселенський патріарх Варфоломій разом з предстоятелем Православної церкви України відслужили літургію на території заповідника Софії Київської
Джерело: кореспондентка УП з місця події
Деталі: Літургія тривала близько 3 годин. Для її проведення на території Софії спорудили невелику сцену, на якій стояли Варфоломій з Епіфанієм та близько 50 священнослужителів. Усі були без масок.
Сьогодні Преображення Господнє за Юліанським календарем
У народі це свято називають Яблучним Спасом.
Преображення Господнє — це одне з дванадцяти найбільших свят у християнстві, встановлене на честь об’явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням. Християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують його 19 серпня. Святі отці називали це свято другим Богоявленням.
У народі його ще називають Першим Спасом або Спасом на воді
За давніми переказами, князь Володимир саме цього дня прийняв хрещення.
Тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас "Спасом на воді".
Сьогодні досхочу їдять мед, не дарма ж Спас Медовий, а також чистять та впорядковують криниці й джерела.
|
|