Як відомо, керівництво російської православної церкви, на чолі з патріархом Кирилом, підтримали російське військове вторгнення 24 лютого
Кирило навіть благословляв рашистів. Це викликало обурення, в тому числі у багатьох священників і монахів, які все ще входять до РПЦ в Україні.
Священний Синод ПЦУ ухвалив офіційне рішення "Про надзвичайний порядок прийняття до Православної Церкви України". Воно стосується духовенства і вірних, які перебувають в юрисдикції московського патріархату в Україні (УПЦ МП), але, розуміючи реальний стан справ, усвідомлюють свій справжній канонічний та громадянський обов’язок та нині починають шукати способи відмежуватися від російської православної Церкви (РПЦ), яка через своїх керівників фактично підтримала війну в Україні та є одним із її натхненників. Про це йдеться у заяві Православної Церкви України.

Цитуємо: "Знаємо, що є різні настрої в єпархіях МП: хтось просто взяв паузу і тимчасово не поминає на богослужіннях патріарха Кирила, хтось зважується на більш радикальні кроки. Зокрема, є й ті, хто вже зараз твердо вирішив розірвати будь-які стосунки з МП та приєднатися до Православної Церкви України".

Саме для них – згадане рішення Священного Синоду ПЦУ, згідно з яким:

1.  Архієреї, духовенство, монастирі та релігійні громади, які виявлять бажання увійти в канонічне єднання з Православною Церквою України, в разі ухвалення відповідного рішення зберігатимуть свою структуру як єпархії ПЦУ.

2. Духовенство, монастирі та громади, які з певних причин не можуть увійти до складу місцевої єпархії ПЦУ, після їх письмового звернення можуть бути прийняті, як винятково, безпосередньо під омофор Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, як ставропігійні парафії (монастирі). Такий стан речей вважаємо необхідним тимчасовим заходом, який вживається заради ікономії (пом'якшеного застосування норм канонічного права) для адаптації цих парафій у ПЦУ з подальшою їх повною інтеграцією у відповідні єпархіальні структури, згідно з територіальною приналежністю.

Відтак Священний Синод Православної Церкви України закликав духовенство і мирян громад московського патріархату "послідувати Томосу". Про це повідомив Митрополит ПЦУ Епіфаній у Твіттері.

"Наш Священний Синод закликає архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади, які перебувають у юрисдикції московського патріархату в України, послідувати Томосу про автокефалію ПЦУ та увійти в канонічне єднання з Православною Церквою України", – написав Епіфаній.

    Як відомо, російська влада використовує тему "захисту православ'я" як ще один привід для війни проти України. Російська пропаганда твердить, що, мовляв, українська влада створює штучні перепони вірним московського патріархату та вибірково дискримінує громадян за ознакою належності до РПЦ в Україні. Крім того, керівництво російської православної церкви, на чолі з патріархом Кирилом, підтримали російське військове вторгнення 24 лютого. Кирило навіть благословляв рашистів.

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Атаковані прикордонні підрозділи, деградувала ситуація на Донбасі.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави підняті за тривогою. ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

За даними Генштабу ЗСУ, загальні бойові втрати противника на 27-й день війни з 24.02 по 22.03 орієнтовно становлять:

    особовий склад – приблизно 15 300 осіб;
    танки ‒ 509;
    бойові броньовані машини ‒ 1556;
    артилерійські системи – 252;
    РСЗВ – 80;
    засоби ППО – 45;
    літаки – 99;
    гелікоптери – 123;
    автомобільна техніка – 1000;
    кораблі/катери – 3;
    цистерни з ПММ – 70;
    БПЛА оперативно-тактичного рівня – 35;
    спеціальна техніка – 15.

Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

Додамо, що нині втрати ворога перевищують втрати росіян в обох чеченських війнах, у яких загалом загинуло 12 467 рашистів.

Інф.: 5.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh