В апараті обласної ради зареєстровано проект рішення про звернення щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні, скасування в установленому законодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області, виходу з лав УПЦ МП та побудови єдиної Православної незалежної Української Церкви.
Про це повідомляє Конкурент.

У тексті звернення депутати висловлюють переконання, що в умовах розв’язаної Росією війни проти України, УПЦ «МП як частина РПЦ є останнім форпостом з підтримки держави-агресора. Крім того, Росія цинічно використовує УПЦ МП і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра».

«Перед вторгненням в Україну Путін заявив, що УПЦ МП в Україні «утискають» і цим аргументував необхідність «навести лад в Україні». А позиція РПЦ та персонально Патріарха Кіріла у війні Росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних Кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки. Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до Патріарха РПЦ з вимогою надати автономію УПЦ МП. Майже дві сотні священиків УПЦ МП на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії Кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак керівництво УПЦ МП й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в Москві, що прямо загрожує національній безпеці України», – йдеться у документі.

Ініціатори відповідного проекту рішення пропонують звернутись до Верховної Ради України з вимогою ухвалити закон, що заборонить діяльність УПЦ МП в Україні.

До начальника ОВА Юрія Погуляйка депутати планують звернутися із вимогою негайно розглянути питання щодо скасування в установленому законодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області.

Правлячих архиєреїв Володимир-Волинської та Волинської єпархій Володимира і Нафанаїла, священнослужителів та вірян УПЦ МП на Волині обранці громади мають намір закликати відкинути непорозуміння та сумніви, негайно вийти з лав УПЦ МП, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, сісти за круглий стіл перемовин з представниками Православної Церкви України й спільно шукати мирні шляхи до такого рішення, яке б раз і назавжди, закрило дорогу Російській Церкві в Україну, а вірянам нашої країни дало змогу збудувати єдину православну незалежну Українську Церкву.

Проект цього рішення буде винесено на розгляд найближчої сесії обласної ради.

Інф.: risu.ua


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh