В Єрусалимському Храмі Гробу Господнього у суботу, 4 травня, напередодні Великодня, зійшов Благодатний вогонь.
Церемонію сходження Благодатного вогню щороку проводять у Велику Суботу перед Великоднем грецький Єрусалимський православний патріархат і Єрусалимський патріархат Вірменської апостольської церкви. Чин сходження відбувається у Кувуклії (каплиці) Гробу Господнього.
Страсна п'ятниця перед Великоднем - найскорботніший для вірян день, який має багато заборон.
Страсна п'ятниця - це день скорботи для християн. Саме в п'ятницю після довгих мук помер Спаситель, розп'ятий на хресті. Які церковні служби відбуваються цього дня, як дотримуються посту і що вважається гріхом - розповідаємо в матеріалі.
У нас символом свята є гілочки верби, тому й неділя називається Вербною.
У храмах цього дня відбуваються урочисті служби, на яких освячують вербові гілочки - як символ перемоги життя над смертю.
Також цього дня за новим церковним календарем вшановують Львівську ікону Божої Матері "Одигітрія". Про традиції та прикмети 28 квітня, що відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.
Благовіщення Пресвятої Богородиці - одне з найбільших церковних свят, яке пов'язане з подіями земного життя Пречистої.
Свято Благовіщення у православних християн входить до числа дванадесятих, тобто, дванадцяти найважливіших після Великодня. З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар всі дати неперехідних свят змістилися. Розповідаємо, якого числа Благовіщення святкуємо цього року за старим та новим стилем, про традиції дня та чого не варто робити.
Християни відзначають Різдво Христове, яке вважається одним з найбільш визначних свят в церковному календарі.
Це свято дуже важливе для українців. З ним пов'язані багато стародавніх українських традицій - різдвяні вертепи, виготовлення дідуха та дитячі колядки. Українці готують різні страви на Різдво, головним з яких є кутя. Також в цю дату відвідують різдвяне богослужіння.
Сьогодні вшановується свята Анна – матір Пресвятої Богородиці.
Щороку 7 серпня православна церква святкує Успіння праведної Анни - матері Пресвятої Богородиці і земної бабусі Ісуса. Ця свята не згадується в чотирьох Євангеліях, але про неї розповідається в апокрифах. Православні дуже шанують Анну і вважають її покровителькою жінок і матерів.
У середу, 6 грудня, в Україні вперше святкують день Святого Миколая за новоюліанським календарем.
Свято Миколи Зимового – помітна віха передріздвяного календаря: воно наче привідчиняє двері до подальших зимових урочистостей: Нового року та світлого Різдва Христового.
Миколай був єпископом у м. Мирі (Лікія, Туреччина) в ІV столітті. За житієм, він народився у християнській сім’ї і ще з раннього дитинства вирізнявся особливою побожністю, а священиком став у 19 років. Ще за життя був відомий тим, що примирював ворогів, захищав невинно засуджених, усіляко допомагав знедоленим.
У народному календарі - Катеринин день.
Катерина жила в IV столітті й була родом із багатої сім'ї правителя Олександрії Єгипетської. Дівчина мала рідкісну красу і розум, здобула гарну освіту, і юнаки з найіменитіших родин шукали її руки. Проте Катерина оголосила, що вийде заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, мудрості та красі.
На численні прохання парафіян Києво-Печерської лаври, з благословення священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Блаженнійшого митрополита Епіфанія, з 15 листопада (початок Різдвяного посту) Лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви.
З 1 вересня Православна Церква України перейшла на новий календарний стиль, де для обчислення нерухомих свят використовується новоюліанський календар.
Російська православна церква створює власні приватні військові компанії (ПВК) на території РФ, які за вказівками московського патріархату займаються вербуванням та бойовою підготовкою найманців серед вірян для війни проти України.
Джерело: пресслужба СБУ
Деталі: Служба безпеки задокументувала, що одна з таких приватних військових компаній під назвою "Андріївський хрест" діє на базі Кронштадтського морського собору у Санкт-Петербурзі.
|
|