У Росії духовенство закликало парафіян до домашньої молитви
Відповідний циркуляр розісланий по території Росії та окупованого Криму.
У храмах РПЦ в Україні минулої неділі проходили служби з масовою участю парафіян. Служителі неодноразово публічно закликали своїх парафіян ігнорувати норми карантину, відвідувати богослужіння і причащатися.
|
Цьогоріч свято Пасхи — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 19 квітня
Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року. І цього року воно відрізняється онлайн Літургіями і онлайн освяченнями.
Святі Отці Церкви особливо підкреслюють значення і велич цього свята. "Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди", — йдеться у пасхальному слові святого Григорія Богослова.
"Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос і ти провалився. Воскрес Христос і впали демони. Воскрес Христос і радіють ангели. Воскрес Христос і життя панує.
Страсний четвер також називають чистим четвергом
У Страсний четвер у Богослужінні згадуються чотири важливі події з життя Христа Спасителя: Тайна вечеря, на якій Господь встановив новозавітнє Таїнство Євхаристії.
Господь Ісус Христос уклав Новий Заповіт між Богом і людьми ціною Власної Крові.
А за Григоріанським і Вірменським календарями сьогодні - Великдень
Цьогоріч Вербна Неділя випадає на 12 квітня.
Це велике свято у християнському році відноситься до числа дванадесятих. Через карантинні обмеження миряни не зможуть відвідати храми і освятити вербу. Все це буде відбуватися дистанційно. Вірні молитимуться удома, беручи участь в онлайн-Літургіях або ж за допомогою телебачення чи радіо.
5 квітня 2020 року католики святкують Вхід Господній в Єрусалим (Вербну неділю)
Православні українці відзначатимуть Вербну неділю 12 квітня.
Як пише "Четверта студія" з посиланням на Ukrainian People Magazine, коли Ісус Христос входив до Єрусалиму, він наблизився до Вітфагії і Віфанії, до гори, що зветься Оливною, і послав двох учнів Своїх, сказавши: “Ідіть у село;
Біблія про коронавірус: що буде після кризи?
"Минає образ світу цього". Новий Завіт: 1-е Коринтянам 7:31. "Наблизтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас..." Якова 4: 8.
Сьогодні ця велика криза явилась людству в образі світової епідемії коронарвірусу. Пошести, яку за моїм особистим переконанням створили самі ж люди. Людство проігнорувало попередження про насування біди, особливо цю легковажність та високомірність проявили в Європі.
22 березня 2020 року православні християни відзначають одне з найбільш шанованих свят року – 40 Святих
Цього дня можна полегшити дотримання Великого посту, а також вживати їжу з олією й випити кагору.
Сайт "Сьогодні" пише, як правильно провести це свято, що можна, а що не можна робити, а також про головні прикмети на 22 березня.
День 40 Святих 22 березня: важливі прикмети
22 березня випав сніг – пасхальний тиждень буде дуже холодним.
Якщо 22 березня вам пощастить побачити шпака, значить, літо буде дуже теплим.
Стрітення Господнє за Юліанським календарем відзначаємо 15 лютого (за Григоріанським — 2 лютого)
На празник Стрітення, за традицією, вірні посвячують у церкві свічки, які несуть до своїх домів як символ світла і очищення.
Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV ст.
Першу згадку про святкування празника подає паломниця С. Етерія у своєму щоденнику, де називає його "40 днем після Богоявлення".
Москва переоцінила свій вплив на православний світ. Що це означає для України і чим загрожує патріарху РПЦ Кирилу
Російська православна церква (РПЦ) хотіла провести 20 лютого собор церков у йорданському Аммані, щоб підняти на ньому питання "церковного розколу", зірвати процес визнання ПЦУ й оскаржити першість Вселенського патріархату. З собором не вийшло: найбільші церкви відмовилися легалізувати плани Москви. Що це значить і чим загрожує (чи ні) російському патріарху Кирилу - розбір LIGA.net.
CЬОГОДНІ БОГОЯВЛЕННЯ СВЯТКУЮТЬ ЗА ЮЛІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя.
|
|