ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Благовіщення Пресвятої Богородиці святкують сьогодні християни східної традиції

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем (за яким це 25 березня), відзначають один із найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Сьогодні це свято також і за вірменським календарем.
Це третє за значенням християнське свято після Великодня і Різдва Христового. Цьогоріч через пандемію віруючі відзначють це свято, молячись у домівках, беручи участь в онлайн Богослужіннях.
 

У Києві проходять заходи, які розкривають правду про план знищення УГКЦ Сталіним

Нема нічого таємного, щоб не стало явним
Правда і кривда української забороненої Церкви, що від Святого Володимира.
У Києві проходять заходи, пов’язані з 75-ю річницею проведення Львівського псевдособору 1946-го року, який був спецоперацією Наркомату держбезпеки (НКДБ) з поглинання Української Греко-католицької Церкви Руською Православною Церквою, створеною Сталіним у 1943 році після вирішення християнського питання в 1941-му,
 

Сьогодні Стрітення Господнє за Юліанським календарем

Стрітення Господнє за Юліанським календарем відзначаємо за новим стилем 15 лютого (за старим - 2 лютого)
На празник Стрітення, за традицією, вірні освячують в церкві свічки, які несуть до своїх домів як символ світла і очищення.
Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV ст.
Першу згадку про святкування празника подає паломниця св. Етерія у своєму щоденнику, де називає його "40 днем після Богоявлення".
 

Cьогодні Богоявлення (Водохреще) святкують за Юліанським календарем

Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем)
Воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя.
Про це свідчить при Хрещенні, як каже Євангеліє, сам Отець Небесний голосом із неба: "Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання" (Мр. 1, 11);
 

Празник Святого Миколая Чудотворця святкують 19 грудня православні та греко-католики

Серед празників на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування Cв. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників.
В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від св. Миколай, які вони  зранку знаходять під подушками, нечемні ж  отримують різки.
 

Святого апостола Андрія Первозваного вшановують 13 грудня за Юліанським календарем

Пам'ять брата апостола Петра — Андрія Первозваного — вшановують 13 грудня християни, що живуть за Юліанським календарем
Апостола Андрія українці вшановують по-особливому, оскільки саме його вважають тим, хто приніс християнство на "київські гори".
Згідно з переказами, вважається, що Андрій Первозваний проповідував у Причорноморських містах-колоніях, руїни яких і досі існують на Півдні України, зокрема в Херсонесі.
 

В Україні більше немає УПЦ МП, – Вселенський патріархат

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що ПЦУ є єдиною канонічною православною церквою в Україні
Про це патріарх Варфоломій повідомив у листі до редакторів видання Сerkvarium.
Патріарх заявив, що Об’єднавчий Собор українських церков у грудні 2019 року обрав митрополита Епіфанія канонічним митрополитом Київським і всієї України та прийняв Статут Церкви України.
“З тих пір нова автокефальна церква України є єдиною канонічною Православною Церквою на території Української Держави, та Блаженніший Митрополит Київський та всієї України має бути визнаний її канонічним Предстоятелем”, – підкреслив Варфоломій.
 

Сьогодні свято Віри, Надії, Любові і їх матері Софії та День усиновлення

В останній день першого місяця осені — 30 вересня — християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують празник Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.
В Україні цього дня подвійне свято — з 2009 року 30 вересня в нашій державі на державному рівні відзначають День усиновлення.
Своїм указом День усиновлення в Україні встановив екс-президент Віктор Ющенко.
 

Сьогодні свято Воздвиження: знаходження Хреста Господнього на землі як символу перемоги, сили і любові

27 вересня відзначають одне з головних свят у східній християнській традиції - Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього
В народі його називають Воздвиженням або Здвиженням.
Це одне з 12 головних свят православної Церкви. Цей день нагадує нам про віднайдення в IV столітті Хреста, на якому був розіп’ятий Ісус Христос, а також -  про жертву Спасителя, про Його перемогу над гріхом і смертю, про Його найвищу любов і наше з вами спасіння.
Символ Хреста
Хрест
недаремно вважається дуже важливим у релігії, і навіть ті, хто не особливо посвячений у історію біблійних подій, сприймають Хреста трепетно і по-особливому.
 

Що Бог послав, або Чому патріарху Кирилу приписують статки в розмірі $6 млрд

Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирил закликав не вірити чуткам про своє багатство, назвавши інформацію про $6 млрд, які йому приписують, "маячнею"
Чим насправді володіє глава РПЦ і чому регулярно опиняється в центрі скандалів з елітною нерухомістю, дорогими автомобілями і годинниками, а також яхтою класу люкс – у матеріалі видання "ГОРДОН".
Протягом майже 11 років від моменту інтронізації Патріарх Кирил неодноразово опинявся в центрі скандалів не тільки церковних та політичних, а й пов'язаних із бізнесом і предметами розкошу.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1292
mod_vvisit_counterВчора10521
mod_vvisit_counterЦього тижня1292
mod_vvisit_counterМинулого тижня76295
mod_vvisit_counterЦього місяця101260
mod_vvisit_counterМинулого місяця128319
mod_vvisit_counterЗа весь час24952593