ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Релігія

Епіфаній проведе службу на Великдень в Києво-Печерській лаврі

Глава Православної церкви України Епіфаній проведе службу на Великдень в Успенському соборі в Києво-Печерській Лаврі.
Про це він розповів Суспільному.
За його словами, щодо часу проведення служби буде повідомлено додатково, оскільки на Великдень у столиці не скасовуватимуть комендантську годину.
"Це спричиняє трішки труднощів, бо в цей час люди не мають права пересуватися. Молитва буде в Лаврі в Успенському соборі, але скоріше за все після комендантської години вранці", – сказав Епіфаній.
 

Церковне свято 9 квітня - Вербна неділя

Церковне свято 9 квітня -9 квітня відзначають велике свято - Вхід Господній в Єрусалим, Вербна неділя 2023. Щороку воно випадає на різні числа і святкується за тиждень до Великодня.Також сьогодні - день пам'яті Іоанна Прозорливого і Матрони Солунської.
Церковне свято 9 квітня - Вхід Господній в Єрусалим
Це день, коли Ісус в'їхав в Єрусалим верхи на віслюку. Зустрічаючи його, люди кидали на дорогу пальмові гілки, вітаючи Спасителя. У нас символом свята стали гілочки верби, яку наділяють позитивними властивостями і використовують для захисту від зла.
 

Благовіщення 7 квітня: що заведено робити у свято

Це одне з найважливіших свят для віруючих. 7 квітня християни східного обряду відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших двонадесятих свят. Вважається, що цього дня Діва Марія отримала від Архангела Гавриїла звістку про те, що вона стане матір'ю Спасителя.
 

Останній день УПЦ у Лаврі. Як він пройшов і чи виїде "московська церква"

"Ми залишаємось в лаврі", - звернувся під час проповіді до сотень вірян намісник монастиря Києво-Печерської лаври УПЦ митрополит Павло (Лебідь) 29 березня.
Попри побоювання щодо сутичок чи протистоянь, противників УПЦ в лаврі помітно не було. Сперечались з вірянами хіба що журналісти.
Формально це мала бути остання служба УПЦ в храмах лаври, адже це останній день дозволеної владою оренди. Ще 10 березня лаврський державний заповідник повідомив УПЦ про розірвання договору безстрокового користування - церква мала 20 днів на виїзд. Тобто 30 березня їх там вже не має бути.
 

Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі

З користування УПЦ на баланс держави повернуто Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври. Рішення було ухвалено за підсумками роботи комісії для приймання-передачі об'єктів від УПЦ державі. До складу комісії увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», УПЦ та Мінкульту.
«Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, щоб повернути його балансоутримувачу. За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна», – розповів Ткаченко.
 

Народне свято 15 лютого відоме під назвами Стрітення Господнє

15 лютого християни відзначають церковне свято Стрітення Господнє 2023. У цю дату відзначають подію з життя Ісуса Христа. На сороковий день після його народження Марія і Ісус прийшли з новонародженим Ісусом в храм і зробили пожертвування Богу за свого первістка. У храмі Ісуса привітав пророк Симеон, якому було призначено жити сотні років, поки він не зустріне Спасителя людства. Відразу після Стрітення Симеон помер.
У цей день прийнято освячувати свічки в храмі. Вважається, що освячені на Стрітення свічки захищають дім від природних лих. Їх запалюють під час грози або бурі, щоб негода не пошкодила будинок.
 

Церковна календарна реформа

Українська греко-католицька церква першою серед християнських конфесій в Україні оголосила про перехід зі старого юліанського на новий церковний календар. Згідно з ним, святкування Різдва переноситься із 7 січня на 25 грудня. Зміщуються в часі й інші християнські свята.
В УГКЦ кажуть, зважили на прохання вірян — ті хочуть святкувати Різдво одночасно із західним світом, а не з Москвою. Новий церковний календар набуде чинності 1 вересня. Це початок нового церковного року.
На півдорозі до ухвалення історичного рішення й Православна церква України.
 

Церква УГКЦ переходить на новий календар

Рішенням Архирейського Синоду Українська греко-католицька церква з 1 вересня переходить на григоріанський календар для нерухомих свят. Відтепер церква святкуватиме Різдво 25 грудня.
Про це оголосив Блаженніший Святослав у прямому ефірі "Живого телебачення".
Зміни церква оголосила в частині рухомих свят (дата яких змінюється кожного року відносно прийнятого календаря). Великдень залишається без змін.
За словами Блаженнішого Святослава, взявши до уваги прохання віруючих та провівши попередні консультації із духовенством та монашеством, в УГКЦ вирішили провести реформи Літургійного календаря, тобто змінити дати деяких свят.
Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку, можуть залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року.
 

Народне свято 19 січня відоме під назвами Хрещення Господнє, Богоявлення, Водохрещи, Йордан

Християни відзначають велике церковне свято 19 січня під назвою Водохреще 2023. У цю дату церква вшановує прийняття Ісусом обряду хрещення. Ісус хрестився в 30-річному віці в річці Йордан, а обряд проводив Іоанн Предтеча. Православні люди вірять, що на Водохрещу щороку на річці Йордан змінюється течія.
 

Напередодні Водохреща - 18 січня за новим стилем - святкуємо другий Свят-Вечір

Ось і добігають кінця тривалі зимові свята українців. Напередодні Водохреща - 18 січня за новим стилем - святкуємо «Голодну кутю» або другий Свят-Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять — постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви — смажена риба, вареники з капустою, гречані млинці на олії і кутя та узвар.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1165
mod_vvisit_counterВчора3664
mod_vvisit_counterЦього тижня20966
mod_vvisit_counterМинулого тижня29010
mod_vvisit_counterЦього місяця17438
mod_vvisit_counterМинулого місяця128319
mod_vvisit_counterЗа весь час24868771