ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Релігія
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Релігія

30 вересня - свято Віри, Надії, Любові і Софії 2022: історія, традиції, сильна молитва

Свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії - важлива подія в церковному календарі
Свято завжди припадає на 30 вересня.
Церква цього дня вшановує пам'ять трьох дівчаток-мучениць, які, разом з матір'ю, померли за віру в Христа. ТСН.ua розповідає, коли Віри, Надії, Любові і Софії, що це за свято, які традиції існують і яку молитву потрібно сьогодні читати.
Щорічно наприкінці вересня віряни святкують важливе свято - вшанування пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Ці жінки є прикладом мужності, стійкості та віри.
 

Воздвиження Чесного Хреста відзначають сьогодні за Юліанським календарем

Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви
Празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього більшість Православних Церков світу святкують 14 вересня, а ті Церкви, що дотримуються Юліанського календаря, — 27 вересня (із 13-денним запізненням).
Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви.
В основу цього празника лягла подія віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса.
За переданням, що сягає IV століття, Хрест віднайшла у Єрусалимі Св.Олена, мати імператора Костянтина Великого. Датою віднайдення Хреста орієнтовно вважають 326 рік.
Початково свято Воздвиження було частиною іншого, більшого свята – посвячення храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий у 335 році на місці віднайденого гробу Господнього.
 

Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці за Юліанським календарем

Перші згадки про святкування Різдва Богородиці маємо з шостого століття
Різдво Пресвятої Богородиці більшість Православних Церков світу і католики, у тому числі візантійського обряду, святкують 8 вересня, а ті Церкви, що дотримуються Юліанського календаря, — 21 вересня (із 13-денним запізненням).
Відомості про Різдво Пресвятої Богородиці черпає Церква з апокрифічного Євангелія Якова, написаного в другому столітті. З цього апокрифу довідуємось, що батьки Богородиці – Йоаким та Анна, довгий час були бездітними, що вважалось ганьбою серед народу. Адже за переданням кожна праведна людина мала б дати потомство Ізраїлю. Через це Йоаким, попри всі свої багатства, був зневажений перед народом і не міг першим принести дари Богові.
 

19 вересня - церковне свято Михайлове чудо: що не можна робити, традиції, сильна молитва

Щорічно 19 вересня православна церква святкує свято Михайлове чудо
2022 року воно припадає на понеділок. Для України цей день має особливе значення, адже архангел Михаїл - покровитель Києва.
Що це за свято - Михайлове чудо
На території сучасної Туреччини в IV столітті жив християнин Архип. Його дочка була важко хвора. Якось Архипу з'явився архангел Михаїл та розповів, де розташоване цілюще джерело в місті Ієраполь. Він повів туди свою дочку, яка зцілилася після того, як випила води з джерела.
Вдячний чоловік побудував на цьому місці храм
 

Успіння Пресвятої Богородиці 2022: як і про що молитися Божій Матері

Що можна просити у сьогоднішнє свято Успіння Пресвятої Богородиці та як донести свої прохання у молитві - розповість УНІАН.
Важливе православне свято день Успіння Пресвятої Богородиці 2022 настає відразу після того, як віруючі закінчиться Успенський піст 2022. З 28 серпня віруючим дозволяється вінчатися та грати весілля. На Успіння віруючі читають молитву Божій Матері та просять благословення для себе та своїх рідних.
Раніше ми детально розповідали про історію та традиції свята Успіння Пресвятої Богородиці.
 

Настав час для проголошення Патріархату Української Католицької Церкви, - Аскольд Лозинський, Президент СКУ (1998-2008)

Аскольд Лозинський звернувся з відповідним проханням до Синоду Української Католицької Церкви
7-15 липня ц.р. у Перемишлі проходить Синод єпископів Української  Католицької Церкви. Такий Синод відбувається щороку, переважно в Україні.
Останні два роки (тобто 2020 і 2021) з огляду на пандемію він проходив віртуально. У цьому році війна перенесла його з Києва до Польщі. Синод розглядає найважливіші церковні питання. Миряни УГКЦ мають обов'язок ставити свої прохання до Синоду.
 

Християни східної традиції сьогодні святкують Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане зі святом Воскресіння Ісуса Христа.
Святкується воно на сороковий день після Великодня.
Згідно із текстами Нового Завіту, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів "праворуч Отця". Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся на небо.
У Святому Письмі розповідається, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням: "Мир вам!" а потім дав останню настанову: "Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх во ім'я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу".
 

УПЦ МП оголосила демарш патріарху Кирилу: буде "незалежною"

Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.
Джерело: Рішення Собору УПЦ МП.
Дослівно: "Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні".
Деталі: Крім того, у рішенні Собору йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква.
 

Волиньрада звернеться до ВРУ щодо заборони УПЦ МП

В апараті обласної ради зареєстровано проект рішення про звернення щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні, скасування в установленому законодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області, виходу з лав УПЦ МП та побудови єдиної Православної незалежної Української Церкви.
Про це повідомляє Конкурент.
 

Воскресіння Христове сьогодні за Юліанським календарем: Воскрес Христос - Воскресне Україна!

Цьогоріч свято Великодня (Пасхи) — Воскресіння Господнього — у східній традиції святкується 24 квітня
Це свято найбільш давнє та радісне з усіх великих свят церковного року.
Цьогоріч воно відбувається з усіма дотриманнями правил воєнного стану.
Святі Отці Церкви особливо підкреслюють значення і велич цього свята. "Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди", — йдеться у пасхальному слові святого Григорія Богослова.
"Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос — і ти провалився. Воскрес Христос — і впали демони. Воскрес Христос — і радіють ангели. Воскрес Христос — і життя панує.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні172
mod_vvisit_counterВчора5715
mod_vvisit_counterЦього тижня40053
mod_vvisit_counterМинулого тижня46611
mod_vvisit_counterЦього місяця145267
mod_vvisit_counterМинулого місяця239924
mod_vvisit_counterЗа весь час22971276