Комісія Міністерства культури 4 липня прибула до Києво-Печерської лаври, однак віряни та та ченці УПЦ МП не допустили представників комісії до приміщень.
Комісії завадили опечатати звільнені корпуси Києво-Печерської лаври.
Парафіяни УПЦ МП не пустили комісію до приміщень – вони заблокували входи та співали молитви.
Представники комісії Мінкульту викликали на місце правоохоронців і написали заяву про перешкоджання їхній роботі. Вони кажуть, що отримали всі юридичні документи від Міністерства культури та інформаційної політики, тож зараз вступають в права по об'єктах, що за законом належать заповіднику.
Нагадаємо, за рішенням суду до 4 липня ченці УПЦ МП повинні були звільнити приміщення Києво-Печерської лаври. Свято-Успенська Києво-Печерська лавра (чоловічий монастир) УПЦ МП програла суд Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" у справі про усунення перешкод у користуванні майном.
Однак в УПЦ МП заявили, що не залишать приміщення Лаври, стверджуючи про відсутність передумов опечатувати корпуси.
Виселення УПЦ МП з Лаври
Мінкульт розірвав угоду з УПЦ МП про оренду заповідника "Києво-Печерська лавра" через порушення під час користування майном. Тож УПЦ мала ще у березні залишити територію святині, однак цього не відбулося.
У червні комісія завершила роботу в лаврі і підписала із заповідником акт приймання-передавання держмайна. Заповідник висунув вимогу УПЦ МП звільнити територію протягом трьох робочих днів та повернути заповіднику його майно.

Інф.: ТСН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити