Страсна, або Велика субота – останній день напередодні Великодня, день скорботи про Ісуса Христа, якого розіп'яли в п'ятницю.
Традиційно цього дня віряни моляться, йдуть до храму та завершують підготовку до свята.
Як провести Велику суботу
Велику суботу слід провести у молитві та покаянні, попросити вибачення у близьких за образи, а також попросити вибачення у себе самого.
Страсна субота вважається ніччю без сну. Згідно з традиціями, у ніч з Великої суботи на Великдень прийнято пильнувати. Навіть якщо не вдалося побувати на службі, вдома перед іконою Ісуса Христа варто запалити свічку й помолитися.
Традиції та звичаї дня
У Страсну суботу в церкві проходять особливі служби. Під час хресного ходу навколо храму обносять Плащаницю. Незадовго до півночі Плащаницю переносять на Престол, де вона залишається 40 днів, до Вознесіння.
Також у Велику суботу в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі сходить Благодатний вогонь. Це диво знаменує Воскресіння Христове. Вогонь сходить щороку і саме напередодні православного Великодня. Благодатний вогонь унікальний – він не обпікає у перші хвилини. Із Єрусалиму його розвозять у різні країни світу.
У Велику Суботу ще продовжується піст: можна їсти пісний хліб, сирі овочі і фрукти, горіхи, сухофрукти, мед.

Заборони
    Не можна прибирати, прати та прасувати.
    Не слід працювати в саду і на городі.
    Не варто ловити рибу.
    Забороняється веселитися, влаштовувати весілля, дні народження.
    Не можна лаятися, сваритися, заздрити.
    Під забороною вживання алкоголю.
    Також не рекомендується займатися шиттям та різанням.

Інф.: Главком

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh