У середу, 6 грудня, в Україні вперше святкують день Святого Миколая за новоюліанським календарем.
Свято Миколи Зимового – помітна віха передріздвяного календаря: воно наче привідчиняє двері до подальших зимових урочистостей: Нового року та світлого Різдва Христового.
Миколай був єпископом у м. Мирі (Лікія, Туреччина) в ІV столітті. За житієм, він народився у християнській сім’ї і ще з раннього дитинства вирізнявся особливою побожністю, а священиком став у 19 років. Ще за життя був відомий тим, що примирював ворогів, захищав невинно засуджених, усіляко допомагав знедоленим.

Від покоління до покоління переказували, що за свої добрі справи святий по смерті отримав від Бога дар постійно невидимо перебувати серед людей, чинити справедливість і допомагати в біді. Здавна цього святого шанують як чудотворця. Його мощі з 1047 року й донині почивають в італійському місті Барі, куди потрапили після турецького завоювання Лікії.
На українські землі шанування святителя Миколая прийшло разом з християнством і набуло значного поширення. Наприклад, тільки в Києві були відомі як чудотворні кілька ікон святого. Найвідоміші і найдавніші з них – образ Миколая Мокрого у Софії Київській, образи Миколая Доброго, Миколая Притиска та Миколая Набережного у парафіяльних Микільських церквах Подолу. Відомо, що святого особливо шанували запорозькі козаки.
Своїм найпершим помічником святителя Миколая вважають мореплавці і взагалі мандрівники.
День Святого Миколи в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Дітлахи знали, що вночі Святий Миколай спускається з неба і залишає усім слухняним діткам під подушкою подарунки, а неслухам – різочки. Втім, цього майже ніколи не трапляється.
На Зимового Миколая було заведено працювати на користь інших, особливо бідних і сиріт, але нічого не робити для себе. Того дня починали готуватися до Різдва.
Під цю пору зима вже остаточно бере свої права. Як говорить відоме прислів’я: «Миколай бородою трусе – дорогу стеле».
Варто нагадати, що церква України 1 вересня, з початком церковного новоліття, перейшла на новоюліанський календар. Тож день Святого Миколая відтепер святкують 6 грудня, Святвечір – 24 грудня, Різдво Христове – 25 грудня, Богоявлення (Водохреще) – 6 січня.
Водночас у ПЦУ підкреслили, що перехід церков на юліанський календар є добровільним, і те, що певні парафії і монастирі залишаються на старому стилі, не має бути приводом для суперечок. Тому деякі українці цьогоріч відзначатимуть день Святого Миколая не 6 грудня, а за традицією – 19-го.
Щодо святкових заходів у цей день, то Рада оборони Києва ухвалила рішення про заборону в столиці масових заходів на Різдво та Новий рік. Однак на 6 грудня заплановане відкриття новорічної ялинки на Софійській площі.
Раніше, 1 грудня, в будівлі Головпоштамту у Києві відкрилася Новорічна поштова резиденція, що прийматиме листи Святому Миколаю та іншим новорічним чарівникам. Крім того, в той же день розпочала роботу резиденція Святого Миколая у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра».

Привітання з Днем святого Миколая-картинки , вірші та проза

Щоб здоровʼ я прибуло,

Все погане відійшло.

Хай добро у вашій хаті

Буде завжди відчувати

Кожен з вашої родини —

Від дорослого й дитини.

***

З Днем святого Миколая

Від душі я вас вітаю!

Миру, радості, достатку

Всій одині побажаю.

Принесе хай Миколайчик

Торбу вам велику щастя,

І прогонить хай із дому

Всі проблеми та напасті.

***

С Днем святого Миколая

Я вас щиро привітаю!

Хай добро буде у хаті

І господарі багаті,

Подарунків цілий віз

Щоб Микола вам привіз,

На столі хай буде рай —

Величезний коровай,

Ще горілочка, сальце,

Оселедець та м’ясце,

Гаманці завжди з грошима,

Файна дача та машина!

***

З Днем святого Миколая

Вас вітаю зараз я!

Буде хай міцним здоров’я,

Радість хай несе сім’я.

Чудотворець хай дарує

Сили, віру та надію,

Допоможе неодмінно

Всі здійснити ваші мрії.

***

Хай Святий Миколай принесе

Найщиріші усім подарунки.

У дитинство знов віднесе,

Коли чекали нічні пакунки.

Хай здоров’я в мішечок положить,

Ваше щастя на десять помножить.

Хай добро у цей день засяє,

Вашу сім’ю звеселяє.

***

У день Святого Миколая

Хай добро вам прибуває,

Світла благодать із неба -

Щоб було усе, що треба:

Радість, посмішки, достаток,

Щоб в усьому був порядок,

У добрі щоб проживати -

Миколай іде до хати!

***

Вітаю Вас і вашу родину з цим світлим, чудовим святом - Святим Миколаєм! Бажаю доброти, щастя, миру і тепла. Здоров'я Вам і вашим дітям! Нехай Чудотворець захистить вашу сім'ю від усіх негараздів і дарує Вам удачу у всьому.

***

Нехай великий Чудотворець Миколай принесе в твоє життя добро, світло і любов. Нехай він збереже тебе, де б ти не був. Нехай він вбереже тебе від бід і допоможе в будь-якій твоїй праведній справі. Бажаю, щоб твоє життя завжди була наповнене добром, змістом, успіхом і благополуччям. Зі святом!

***

Вітаю з Днем Святого Миколая і бажаю щирої радості і приємних сюрпризів, справжніх чудес і оптимізму душі, доброго здоров'я і приголомшливих ідей, люблячої сім'ї і справжнього щастя.

***

У День святого Миколая бажаю, щоб надія і віра жила в ваших серцях, а образи і печалі назавжди були забуті. І нехай лише промені і теплота Сонця осявають ваше життя і душі!

***

Бажаю в це прекрасне свято, день святого Миколая, не сумувати і не нарікати на життя, а насолоджуватися кожною подарованою чудовою миттю, дарувати добро і бути щасливими.

***

Вітаю з Днем святого Миколая! Бажаю сонячного настрою, прекрасного самопочуття, багато дзвінкого і радісного сміху. Нехай здійсняться всі бажання і виправдаються надії! І звичайно ж бажаю мирного неба і якнайшвидшої перемоги України!

***

Вітаю з Днем святого Миколая. Микола Чудотворець довів нам, що чудеса можливі. Тому в цей день бажаю оптимістичного настрою і щирої віри в ЗСУ, силу українського народу і перемогу добра над злом!

Інф.: УКРІНФОРМ

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh