Сьогодні вшановується свята Анна – матір Пресвятої Богородиці.
Щороку 7 серпня православна церква святкує Успіння праведної Анни - матері Пресвятої Богородиці і земної бабусі Ісуса. Ця свята не згадується в чотирьох Євангеліях, але про неї розповідається в апокрифах. Православні дуже шанують Анну і вважають її покровителькою жінок і матерів.
Успіння праведної Анни: історія Богопраматері
Згідно із переказами, Анна народилася в I столітті до нашої ери в родині священика. Одружившись з Іоакимом, вона переїхала жити в Назарет Галілейський. Так сталося, що подружжя не могло мати дітей до глибокої старості, чим було дуже стурбоване. Втім, і Анна, і її чоловік старанно молилися Богу, щоб він подарував маленьке життя.
Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з маленькими пташенятами, Анна пообіцяла принести в дар Богу дитя, якщо воно у неї народиться. Після цього ангел Божий сповістив їй про народження доньки на ім'я Марія, через яку благословляться всі племена світу. В Єрусалимі свята праведна Анна зачала благословенне дитя й народила Пресвяту Діву Марію.
Відповідно до даної обіцянки, до трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім Іоаким та Анна привели її в храм Господній, де та виховувалася до повноліття. Сама ж свята Анна свої останні роки провела при храмі поруч із донькою і померла у віці 79 років, на 2 роки переживши свого чоловіка.
Традиції свята Успіння праведної Анни

З нагоди Успіння праведної Анни церква проводить урочисті служби.
Віряни цього дня, зокрема, просять святу про зцілення від безпліддя, адже праведна Анна вважається помічницею у сімейному житті та покровителькою всіх жінок. Особливо вона допомагає тим, кому не вдається завести дітей. Також свята Анна є захисницею всіх скривджених і знедолених, допомагає побороти важкі недуги.
У це православне свято варто робити добрі справи, не лихословити, адже це може накликати на родину біди та хвороби. Всі помисли повинні бути світлими і чистими.
Не варто сьогодні лінуватися - помірна праця принесе задоволення і користь.
Городники на Анну традиційно йдуть копати ранню картоплю. Також цього дня люди вирушають у ліс по гриби, щоб ввечері приготувати грибні та овочеві страви.

Прикмети та повір’я дня 7 серпня
У народному календарі сьогоднішня дата отримала назву Анна Холодниця, зимовказівниця або Анна Літня. Спостерігаючи за погодою цього дня, наші предки робили прогноз на зиму.
    Так, якщо ранок видався похмурим і похмурим – значить, зима буде морозною.
    Теплий і сонячний день обіцяв суворі холоди.
    Дощ 7 серпня – означає, що зима буде сніжною і м'якою.
Яка погода до обіду, така і зима до грудня, а яка після обіду - така після грудня. Вважається, що саме від Анни починалися холодні передосінні світанки.


Інф.: УНІАН

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh