15 лютого християни відзначають церковне свято Стрітення Господнє 2023. У цю дату відзначають подію з життя Ісуса Христа. На сороковий день після його народження Марія і Ісус прийшли з новонародженим Ісусом в храм і зробили пожертвування Богу за свого первістка. У храмі Ісуса привітав пророк Симеон, якому було призначено жити сотні років, поки він не зустріне Спасителя людства. Відразу після Стрітення Симеон помер.
У цей день прийнято освячувати свічки в храмі. Вважається, що освячені на Стрітення свічки захищають дім від природних лих. Їх запалюють під час грози або бурі, щоб негода не пошкодила будинок.

Також на Стрітення, як і на Водохреще 2023, освячують воду в церкві. Вважається, що ця вода має такі ж цілющі властивості, як і водохресна.

Наші предки називали Стрітення переломом зими і вважали, що в цю дату зима переходить у весну. За народними уявленнями, 15 лютого зима бореться з весною, і від результату їх "боротьби" залежить, чи буде весна ранньою в цьому році. Щоб весна настала раніше, господині в цей день випікали птахів з тіста або круглі млинці.

На Стрітення дбали про домашню худобу, кішок і собак, коней. Тварин пригощали чимось смачним для міцного здоров'я. А курям давали кісткове борошно або варені овочі, щоб вони несли більше яєць.

Що не можна робити 15 лютого

    На Стрітення не можна лаятися матом і пити спиртні напої.
    У це свято не можна займатися брудною домашньою роботою - пранням, миттям посуду, роботою в землі.
    Не варто займатися важкою фізичною працею сьогодні, наприклад, носити важкі речі або рубати дрова.
    Освячену в церкві в цей день воду не можна виливати і зберігати в брудному посуді.

Прикмети погоди 15 лютого

    Багато зірок на небі в цей день - до пізньої весни.
    Відлига в цей день віщує ранню і теплу весну.
    Довгі бурульки на дахах - до холодної і дощової весни.
    Якщо граки прилетіли, то весна скоро настане.
    Сніг весь день йде - до хорошого врожаю пшениці і ячменю.

Інф.: УНІАН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити