Україна очікує перші F-16 від західних союзників у червні-липні, повідомляє Reuters із посиланням на високопоставлене військове джерело.
Співрозмовник агенції не уточнив, яка країна першою поставить Києву винищувачі. Як нагадує Reuters, раніше відправити F-16 пообіцяли Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія.
Речник Повітряних сил Ілля Євлаш заявив, що деякі українські пілоти вже завершують навчання на цих літаках.
|
Міністерство оборони запускає електронний кабінет військовозобов’язаного. Він запрацює 18 травня, застосунок буде доступний для завантаження в App Store та Google Play Market.
Про це розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі Радіо Свобода.
Проходження повторних медичних оглядів на визначення придатності до служби громадянами, які раніше були визнані "обмежено придатними", розпочнеться в середині травня.
Джерело: заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад 12 квітня, повідомляє сайт конгресу
Пряма мова: "Наразі триває погодження змін до 402 наказу (наказ Міноборони "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" – ред.).
В Україні нарешті прийняли в другому читанні закон про мобілізацію.
У ньому немає однієї з найголовніших норм – демобілізації військовослужбовців. ЇЇ з законопроєкту прибрали. Аби не залишати цю поправку, проголосувало 227 народних депутатів
Нардепи і громадськість називають мобілізаційний закон 10449 одним із найважливіших у Раді цього скликання. Утім, за словами деяких депутатів, він став прикладом маніпуляції й знущанням, адже немає жодних термінів служби, навіть 36 місяців, як пропонували раніше.
Замість "обмежено придатного" в Україні можуть запровадити новий статус для військових і військовозобов'язаних.
Про це повідомив департамент охорони здоровʼя міноборони у відповідь на запит ВВС Україна.
2 квітня президент Зеленський підписав зміни до деяких законів про права військових і поліцейських на соціальний захист. Перед тим ці зміни, серед яких і скасування обмеженої придатності, схвалив парламент.
Деякі категорії засуджених не підлягатимуть мобілізації.
Комітет Верховної ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував дозволити мобілізацію засуджених. Втім, призивати будуть не всіх.
Законодавчу базу вже створено, наразі справа завиконавцями
Уже за декілька місяців військкомати отримають з реєстрів дані про чоловіків віком 17-60 років. Про це заступниця голови парламентського комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець сказала у ефірі телемарафону.
«Ми робимо інформаційною, електронною, нашу військову частину. Робимо все для того, щоб всі ці процеси спростити для нашого військового керівництва. Законодавча база вже створена, питання до конкретних виконавців», – сказала Мошенець.
Водночас у відомстві запевнили, що користуватися таким електронним кабінетом чи ні, буде справою кожного громадянина/громадянки.
Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що електронний кабінет буде створено для кожного військовозобов'язаного, але громадяни самі будуть вирішувати, користуватися цією функцією чи ні. Про це вона розповіла в ефірі телемарафону.
Україна не потребує мобілізації 500 тисяч осіб – після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена.
Про це в інтерв'ю «Укрінформу» сказав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
В Україні можна мобілізувати 5 мільйонів чоловіків – дослідження Texty
У картці відповідного законопроєкту №9281 "Про військовий обов'язок і військову службу" зазначається, що 2 квітня закон повернуто до ВР з підписом президента.
Там же зазначається, що документ чекав підпису в ОП з червня 2023 року, тобто 10 місяців.
|
|