В Україні вчергове подовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до лютого наступного року.
Отже, чоловіки і надалі отримуватимуть повістки із військкоматів.
Верховна Рада прийняла законопроєкти про подовження строку дії воєнного стану і строку проведення загальної мобілізації в Україні ще на три місяці. І тепер воєнний стан та загальна мобілізація діятимуть щонайменше до 14 лютого наступного року.
Найближчим часом мають відбутися зміни у мобілізації. Відповідний законопроєкт готується у Верховній Раді. Зокрема, має бути зафіксовано право військових на демобілізацію. Також з'явиться можливість здійснювати мобілізацію через рекрутингові компанії.
Нові зміни в законодавстві мають допомогти з закриттям лазівок, які раніше дозволяли "відкосити" від армії тридцятирічним "студентам", а також спростити можливість працівникам військкоматів вручати повістки військовозобов’язаним.
Тривалий час у суспільстві точиться дискусія щодо демобілізації військових, які вже тривалий час перебувають на фронті. У парламенті навіть було зареєстровано законопроєкт, яким пропонувалося дозволити військовим йти на дембель після 18 місяців служби. Проте до сесійної зали він так і не потрапив. За словами членкині комітету з питань національної безпеки та оборони Мар’яни Безуглої, проти цього виступають військові.
Військовослужбовці строкової служби, термін служби яких вже закінчився, найближчим часом будуть демобілізовані.
Джерело: секретар РНБО Олексій Данілов в коментарі Українському Радіо; Зеленський у вечірньому зверненні.
Міністерство оборони України затвердило нові зміни кадрової політики у війську, згідно з якою призов до армії замінять рекрутингом.
Про це йдеться на сайті Міноборони.
Документ визначає стратегічне бачення розвитку військової кадрової політики у сфері оборони впродовж наступних п’яти років – як під час дії воєнного стану, так і у мирний час.
У цій моделі кожен військовозобов’язаний зможе обирати, де хоче служити.
У Міністерстві цифрової трансформації працюють над рішенням, яке дасть змогу уникати ситуації, коли, наприклад, умовний фаховий айтівець мобілізується і відправляється простим стрільцем у штурмову роту.
У Мінцифрі обіцяють запустити «смартмобілізацію» протягом наступних двох місяців. У цій моделі кожен військовозобов’язаний зможе обирати, де хоче служити
Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю «РБК-Україна».
Уряд США передаватиме Україні далекобійні ракети ATACMS на постійній основі.
Про це повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба в ефірі програми «Сніданок з 1+1».
Ракети Storm Shadow, SCALP та Taurus летять зі швидкістю 1000-1100 кілометрів за годину. Ще швидше досягає цілі ATACMS.
Попри успіх у використанні ударних дронів, для того, щоб досягти повного паритету в ударному озброєнні з агресором, нашим військовим потрібні й інші зразки зброї.
Радник Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Україна має свої власні зразки далекобійної зброї, однак потребує фінансових інвестицій для розширення виробничих потужностей.
У неділю, 1 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.
День захисників і захисниць України – державне свято, яке було започатковане 14 жовтня 2014 року президентським указом як День захисника України. 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на День захисників і захисниць України. Його відзначали 14 жовтня, але цього року дату свята перенесли на 1 жовтня з огляду на реформу церковного календаря.
На тлі постачання боєприпасів і військової техніки не варто забувати, що найважливіший, найзатребуваніший і найдорожчий ресурс на війні — це наші люди.
Саме тому нормативно-правові акти, що регулюють мобілізацію, викликають особливий інтерес і увагу в суспільстві, а внесення змін до них мало б супроводжуватися особливою виваженістю, обережністю та якісною комунікацією.
Наказом від 18 серпня 2023 року №490 Міноборони внесло зміни до Положень про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України. Це рамковий документ, що визначає, хто придатний для служби в ЗСУ. І цим наказом було внесено зміни до методології визначення ступеня придатності, переліку хвороб, а також розширено обов’язки ВЛК.
Зареєструватися в ТЦК доведеться працівницям медичної та фармацевтичної сфер.
Жінки інших спеціальностей, які близькі до військової, можуть добровільно ставати на військовий облік.
Від початку повномасштабного вторгнення військовий облік для жінок в Україні залишався добровільним, однак починаючи з 1 жовтня 2023 року, працівниці медичної та фармацевтичної сфери будуть зобов'язані реєструватися у військкоматах. Жінки з іншими спеціальностями, які пов'язані з військовою сферою, можуть стати на облік добровільно.
|
|