В Україні з лютого змінили порядок нарахування грошового забезпечення військовим, скасувавши доплату у 30 тисяч гривень для тих, хто не перебуває на передовій.
Рішення викликало бурхливу дискусію у суспільстві та у самій владі. У квітні у Верховній раді проголосували за повернення виплат, чим ще більше загнали ситуацію в глухий кут: на папері виплати повернули, проте джерело їхнього достатнього фінансування не передбачили.
Через кілька днів після початку повномасштабної війни уряд затвердив додаткові винагороди для військових, що торкнулося досить широкого кола осіб.
Зараз повістки вручають за новими правилами.
У лютому в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Таким чином воєнний стан в Україні у зв’язку з російською агресією продовжено ще на три місяці, тобто до 20 травня 2023 року. Дія попередньої постанови про впровадження воєненого стану в Україні закінчується о 5 ранку 19 лютого.
Україна отримає літаки чотири літаки МіГ-29 від Польщі найближчим часом. Інші борти зараз перебувають на стадії ремонту. Про це повідомив президент європейської країни Анджей Дуда на спільній прес-конференції з новообраним президентом Чехії Петром Павелом.
Бізнес зможе забронювати до 50% військовозобов'язаних працівників, які є критично важливими.
В Україні затверджено Порядок бронювання військовозобов'язаних працівників при мобілізації, а також Порядок і критерії визначення підприємств, які критично важливі для функціонування економіки.
Про відповідне рішення уряду повідомив в Telegram представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Деякі категорії українців звільняються від призову. В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабне військове вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але навіть у цей період деякі громадяни не підлягають призову до армії через стан здоров’я. Перелік хвороб, з якими не беруть служити, прописаний у наказі «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Хто вважається придатними та обмежено придатними до служби у мирний та воєнний час
Кабінет міністрів України затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Як зазначає BBC Україна, зміни передбачають серйозніший контроль за взяттям на облік, цифровізацію багатьох процесів, обмін даними між різними органами влади, реєстрами та працедавцями людей, які підлягають обліку.
Окремо порядок прописує нові правила взяття на облік жінок.
Як працює випробувана у бойових умовах американська система ПРО і ППО.
У рамках нового пакету допомоги на 1,85 мільярда доларів Сполучені Штати нададуть Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot, які значно посилять протиповітряну та протиракетну оборону України. Цей комплекс дозволить створити ешелоновану систему ППО. Patriot — далекобійна зброя, здатна вражати повітряні цілі на відстані до 150 кілометрів.
Речник командування Повітряних сил України повідомив, що зазвичай навчання на Patriot займає близько 6 місяців. Але Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил Збройних сил України, запевнив, що українські воїни зможуть опанувати Patriot у набагато коротший термін.
"Комплекси західного зразка доволі сучасні, дуже багато чого в них автоматизовано, зменшено вплив «людського фактору». Тому перенавчитися на ці комплекси не є великою проблемою. Хоча для цього і потрібен певний час", – сказав Юрій Ігнат.
Адмінстрація президента США Джо Байдена розглядає можливість значного розширення підготовки бійців Збройних сил України на американській базі у Німеччині.
Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела.
Відомо, що йдеться про навчання до 2500 осіб. Американська влада хоче збільшити не тільки кількість військових, але й сам підхід підготовки.
Пентагон розглядає можливість передачі Україні нових високоточних ракет, повідомляє Reuters. За даними агентства, корпорація Boeing запропонувала міністерству оборони США передати українцям боєприпас Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB) із дальністю до 150 кілометрів. Це дозволило б Україні вражати цілі в російському тилу, які поки що поза досяжністю.
ЗСУ вже успішно використовують у війні високоточні керовані ракети Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS), здатні вражати цілі на відстані понад 70 кілометрів.
НАТО не має проблем із недостачею танків та амуніції для них, які можна відправити до України, заявив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс під час саміту Альянсу у Бухаресті. "В НАТО не закінчуються танки і набої для танків. Тому, якщо ми розширимо набір того, що ми надаємо Україні, тоді НАТО має можливіть продовжити постачання. Можливо, існують труднощі з певною амуніцією, яка вже надається", - сказав посадовець.
Тим часом, глава чеського МЗС Як Ліпавський висловив сподівання, що союзникам по НАТО вдасться домовитись про новий "значний" пакет допомоги Києву для підготовки країни до зими на тлі російський атак по цивільній інфраструктурі.
|
|