В Україні триває проведення загальної мобілізації під час воєнного стану. З 1 серпня на строковиків чекають деякі зміни.
Цього літа строковики за бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.
Що зміниться з 1 серпня
Так, військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військова служба яких продовжена понад встановлені терміни, і які під час дії воєнного стану прослужили не менше шести місяців, за власним бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.
До того ж з 1 серпня передбачається запровадження щомісячної додаткової винагороди для строковиків.
    Зазначимо, що деякі роботодавці можуть вимагати працівників відвідати військкомати. Навіть якщо чоловік непридатний до служби. Адвокат Андрій Межирицький пояснив, чому так відбувається і що робити в такому випадку.
    На сьогодні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки перевіряють на зловживання. У Міноборони розповіли, куди звертатися, якщо виникли проблеми.
    До речі, у червні 2023 року було внесено зміни до закону, що стосується мобілізації. 24 Канал розповідав, як можна отримати відстрочення та не бути мобілізованим.

Нові правила бронювання в Україні
    суми ЄСВ відтепер будуть враховуватися в одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Критерій передбачає сплату підприємством протягом року податків, зборів, платежів (окрім митних платежів) на суму понад 1,5 мільйона євро;
    підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям;
    застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

Інф.: 24tv

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити