Україна не потребує мобілізації 500 тисяч осіб – після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена.
Про це в інтерв'ю «Укрінформу» сказав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
В Україні можна мобілізувати 5 мільйонів чоловіків – дослідження Texty
В Україні є ще 5 мільйонів чоловіків, яких можна призвати під час мобілізації, свідчать дані дослідження.
«Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців. Треба зважати на те, що люди – не роботи. Вони виснажуються, фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій», – повідомив він.
Сирський розповів, що зараз триває перегляд чисельності певних частин, які не беруть участь у бойових діях на підставі аудиту їхньої діяльності – це дозволило звільнити тисячі військовослужбовців та направити їх до бойових частин.
«Але й при цьому необхідно утримуватися від крайнощів. У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи. Та війна, яку ми вимушені вести проти російських загарбників, – це війна на виснаження, війна логістики. Тож значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати. Йдеться про систему забезпечення військ продовольством і боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні заклади та про багато іншого. Ці люди роблять свій внесок у ефективність бойових дій», – зазначив головнокомандувач.
Він також нагадав, що мобілізовані не одразу потрапляють на фронт (за винятком осіб із бойовим досвідом) – вони прибувають до навчальних військових частин та центрів. «Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84 відсотки від загальної кількості мобілізованих. Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності», – сказав Сирський.
Нагадаємо, 19 грудня президент Володимир Зеленський на пресконференції повідомив, що військове командування найближчим часом має намір мобілізувати ще до 500 тисяч українців. Тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відповів, що запиту на конкретну цифру мобілізованих не було.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити