ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Політика
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Політика

В Росіії разом з Китаєм готуються до відставки Путіна – Піонтковський

Політолог із Вашингтону Андрій Піонтковський в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському на телеканалі "Еспресо" розповів про те як в Кремлі усвідомили поразку у війні та разом із Китаєм готуються до відставки Путіна
Ми не мали сумнівів, що в Кремлі сидять злочинці, уроди. Але не думали, що вони настільки ідіоти. Та вони на це пішли – підрив Каховської ГЕС. Вони потопили дуже багато свого особового складу й своєї техніки.
 

На Глобальному півдні уже відчувають, хто переможе в війні Росії і Україною

Західні країни намагаються переконати країни Глобального півдня у тому, що встановлення справедливого миру в Україні є не лише в інтересах України і Заходу, вони потрібні для збереження світової економічної та політичної системи, що склалася після Другої світової війни і забезпечила вихід зі стану бідності для більшості країн.
Впливові країни, такі як Індія, Китай, Бразилія та Південна Африка, заявляють, що вони проти війни, але відмовилися засудити вторгнення та приєднатися до санкцій Заходу проти Москви. Західні експерти зазначають, що «нейтралітет» економічно вигідний для цих країн – наприклад, Індія, трохи більше ніж за рік почала закуповувати російську нафту майже з нуля і до приблизно половини того, що Росія експортує морськими шляхами. За даними, які досліджувала газета New York Times, закупки Індії та Китаю дозволили Росії більше ніж компенсувати втрати від закриття європейських ринків енергоносіїв, що сталися внаслідок російського широкомасштабного нападу на Україну.
 

Які країни Північноатлантичного альянсу (НАТО) документально підтримали рух України до Альянсу

Лише тиждень залишається до саміту НАТО у Вільнюсі, на якому Україна сподівається отримати запрошення до Альянсу з «відкритою датою».
Поки що відомо, що члени організації готуються схвалити пакет довгострокової допомоги для України, але запрошувати приєднатися до Альянсу, як сказав Єнс Столтенберг, не збираються. Україна з осені намагається у двосторонньому порядку заручитися підтримкою свого вступу. Наразі, за даними «Слово і діло», декларації підписано з 20 країнами НАТО та Швецією.
 

Сі дуже уважно стежить, що зараз відбувається в Україні – Пенс

Політик вважає, що кращий спосіб захистити Тайвань – це достатньо озброїти Україну
Сенатор від Республіканської партії, колишній віце-президент США та нинішній кандидат у президенти Штатів Майк Пенс впевнений, що китайський лідер Сі Цзіньпін уважно стежить за російським вторгненням до Україні та проводить паралелі з можливим військовим конфліктом навколо Тайваня. Про це він заявив у коментарі телеканалу CBS, передає The Hill.  
 

Розвідка повідомляє про війну між ФСБ і Міноборони

Війна між російськими силовими структурами - ФСБ і Міністерством оборони Росії - набирає обертів і переходить в активну фазу.
Це може призвести до фізичних протистоянь з усіма наслідками. Про це інформує українська розвідка.
"За нашими оцінками, це вже відкрита війна між так званими "вежами" Кремля, в результаті якої будуть фізичні знищення представників конкуруючих сторін", — сказав в коментарі РБК-Україна сказав представник ГУР МО Андрій Черняк.
Як розповів представник ГУР, у російській "верхівці" вже розуміють, що їхній диктатор Володимир Путін став слабким. Нині вони намагаються здобути собі владу.
 

У Швейцарії спецслужби прогнозують затяжну війну в Україні та кажуть

У Швейцарії спецслужби прогнозують затяжну війну в Україні та кажуть, що вона навряд чи закінчиться до кінця 2023 року.
Про це йдеться у щорічному звіті про державну безпеку опублікованому 26 червня.
У зведенні йдеться, що «саме існування України, як і раніше, залежить від підтримки Заходу».
 

Посол Китаю підтримав деокупувати Крим

Китайський посол при Європейському Союзі Фу Цун заявив, що не виключає підтримки Пекіном прагнення України відновити територіальну цілісність, повернувшись до кордонів станом на 1991 рік.
Про це Фу сказав в інтерв’ю кільком ЗМІ, зокрема Al Jazeera.
Коли китайського дипломата запитали про підтримку цілей України, зокрема повернення окупованих Росією українських територій, він відповів: "Не бачу причин, чому ні".
 

Забудьте про Пригожина і про Вагнер. Що тепер чекає на Путіна

Останні події в Росії матимуть різноманітні наслідки
Деякі ми побачимо найближчими днями, зокрема кадрові рішення, зокрема щодо Міноборони. Інші наслідки проявляться пізніше.
Але найважливіше те, що сталося з Путіним і Пригожиним. Пригожин фактично обнулив себе як впливовий і популярний суб'єкт російської політики. А Путін девальвував себе, показавши свою політичну й адміністративну слабкість.
Адже проблему Пригожина вирішував не Путін, а представники Кремля (Патрушев, Вайно), люди з оточення Путіна (Дюмін), за участю Лукашенка. Путін обіцяв вирішити проблему ПВК «Вагнер» силовим шляхом, а довелося домовлятися з Пригожиним, іти на формальний компроміс.
 

ПАРЄ підтримала вступ України у НАТО і українську "формулу миру"

Парламентська асамблея Ради Європи в четвер ухвалила резолюцію щодо політичних наслідків агресії Росії проти України, в якій підтримала вступ Києва до Північноатлатичного Альянсу та українську "формулу миру".
Про це повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ, народна депутатка України Євгенія Кравчук, пише "Європейська правда".
Резолюція, яку ухвалили голосами 80 членів Парламентської асамблеї РЄ, закликає держави-члени Ради Європи, які є членами НАТО, підтримати членство України в НАТО, а також підтримує "формулу миру" Києва й вітає створення Реєстру збитків, завданих агресією РФ.
 

Приблизну дату і місце проведення Саміту миру уже визначено – Кулеба

Глава міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба розповів про підготовку до мирного саміту, на якому обговорюватимуться шляхи реалізації української Формули миру.
Заяви щодо цієї теми керівник зовнішньополітичного відомства зробив в інтерв'ю порталу Суспільне.
За його словами, українська сторона вже визначила приблизну дату та місце проведення такого саміту.
«У нас є дата саміту, яку ми тримаємо в голові, але як орієнтир. Є місце проведення – країна, що погодилася його прийняти. Але ще все в роботі, тому що ключове для нас – склад учасників», – розповів Кулеба.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2804
mod_vvisit_counterВчора5102
mod_vvisit_counterЦього тижня37230
mod_vvisit_counterМинулого тижня52071
mod_vvisit_counterЦього місяця56739
mod_vvisit_counterМинулого місяця230365
mod_vvisit_counterЗа весь час23523882