Гл ава МЗС Фінляндії: Впевнена, що мирна угода буде укладена цього року
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен висловила переконання, що мирна угода щодо закінчення української війни буде укладена цього року.
Про це вона заявила на дискусійній панелі «Дипломатія в умовах безладу» на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, передає кореспондент Укрінформу.
|
Індія і Південно-Африканська Республіка можуть допомогти у встановленні справедливого й сталого миру для України та в поверненні незаконно депортованих РФ українських д ітей.
Про це керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час онлайн-спілкування з представниками південноафриканських та індійських ЗМІ, передає Укрінформ із посиланням на ОП.
Єрмак зазначив, що Індія і ПАР брали активну участь у зустрічах щодо реалізації Формули миру Президента Володимира Зеленського, а також відзначив важливість візитів до України Президента ПАР Сиріла Рамафоси та Прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді.
Обраний президент США Дональд Трамп виступив із інавгураційною промовою. У ній він не згадав про війну росії проти України.
Виступ політика вівся із будівлі Капітолію Конгресу США.
Команда Трампа: статки майбутніх членів кабінету 47-го президента США
Ключовим моментом буде те, чи захоче Трамп зберегти за США їхню центральну роль, яка полягає в наданні розвідданих, зброї та дозволу Україні завдавати ударів по російській території.
Раніше Дональд Трамп неодноразово обіцяв завершити війну в Україні за 24 години, проте тепер все виглядає трохи складніше, оскільки немає ознак того, що лідер РФ Володимир Путін піде на будь-які поступки. Однак, як пишеThe New York Times, попередні контури майбутньої угоди вже визначено.
Дональд Трамп не відмовиться від підтримки України зброєю, але формат цієї підтримки може істотно змінитися
Вже наступного понеділка, 20 січня, Дональд Трамп офіційно очолить нову адміністрацію в Білому домі. Укрінформ поцікавився у відомих експертів, чого нашій державі очікувати від 47 президента США, зокрема в контексті його останніх заяв, часто резонансних, та повідомлень у західних ЗМІ про ймовірну підготовку до зустрічі з Путіним? Що буде надалі з американською військовою допомогою, чи продовжить існування формат «Рамштайн», який обʼєднує понад 50 країн, чи зберігатимуть Сполучені
Лідер Китаю Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з обраним президентом США Дональдом Трампом.
Джерело: агентство Сіньхуа,Трамп у соцмережі Truth Social
Подробиць розмови агенція не наводить.
С еред членів Європейського парламенту на церемонії у Вашингтоні будуть присутні французький депутат ЄКР Маріон Марешаль і Сара Кнафо з групи "Європа суверенних націй".
Інавгурація Дональда Трампа 20 січня може похвалитися невеликим списком європейських гостей, єдиним особисто запрошеним главою держави стала прем'єр-міністр Італії Джоорджа Мелоні.
Як пише Euractiv, обраний президент США порушив негласне правило, згідно з яким глав іноземних держав не запрошуються на інавгурацію, надіславши запрошення кільком лідерам, включно з президентом Аргентини Хав'єром Мілеєю та головою Китаю Сі Цзіньпіном.
Британський уряд збільшить військову підтримку України у 2025 році, інвестуючи рекордні $5,5 мільярда у виробництво, озброєння та підготовку.
Лондон обіцяє спорядити Україні 15 нових мобільних систем протиповітряної оборони Gravehawk, що розробляються спільним фінансуванням із Данією.
Протягом 2025 року Британія виділить на військову підтримку України рекордні $5,5 мільярда. Частина цієї суми скерують на закупівлю систем протиповітряної оборони, безпілотників та іншого обладнання для українських військ. Фінансування забезпечуватиметься завдяки надприбуткам із заморожених російських активів.
Київ очікує, що Польське головування в ЄС буде проривним у питанні членства України у Союзі, а Варшава наголошує на невідкладності вирішення історичних проблем
Президент України Володимир Зеленський за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну втретє відвідав Варшаву. І якщо перші два візити були з чітким акцентом на військовій співпраці, що зрозуміло в умовах війни, то приїзд 15 січня був важливим також і через політичну вагомість моменту. Серце Європи у зв’язку з Польським головування в ЄС зараз бʼється у Варшаві, а Україні важливо, щоб у цьому серці було також місце і для неї.
Зеленсь кий заявив, що наразі розкривати будь-які деталі щодо цього питання зарано.
Однак, діалог ведеться саме з тими партнерами, які дійсно готові піти на цей крок.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна обговорює питання відправки миротворців з партнерами. Водночас Київ не розглядатиме жодних гарантій безпеки без США. Про це він сказав під час брифінгу з прем'єр-міністром Великобританії Кіром Стармером, передає РБК-Україна.
Засідання проведуть на запит Словенії та США, які попередньо консультувалися з українською делегацією.
Завтра, 16 січня, відбудеться засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорять ситуацію в Україні у звʼязку з військовими діями РФ. Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що засідання проведуть на запит Словенії та США, які попередньо консультувалися з українською делегацією.
|
|