Макрон зазначив, що саме зусилля європейців допомогли відновити діалог між Україною та США
Європа допомагає Україні отримати гарантії безпеки та найкращі умови для переговорів. Французький президент Еммануель Макрон виокремив чотири основні гарантії безпеки. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на Ladepeche.
«Ми намагалися організувати, у франко-британському форматі та разом із нашими німецькими друзями, підтримку України, щоб поставити її в умови ведення переговорів у найкращих умовах, а також надати гарантії безпеки, які є ключовим елементом міцного та тривалого миру», – наголосив президент Франції.
|
Президент Дональд Трамп у п’ятницю підписав указ, спрямований на скорочення Агентства глобальних медіа США (USAGM), материнської компанії Голосу Америки, Радіо Свобода та інших міжнародних мовників США, що фінансується урядом, повідомляється на сайті Білого дому.
Мережі USAGM поширюють програми 64 мовами серед приблизно 427 мільйонів людей щотижня через радіо, телебачення, інтернет та соціальні мережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американська сторона і Україна обговорювали питання, «які частини українських територій залишаться, а які будуть втрачені».
Про це він сказав під час зустрічі в четвер з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Білому домі, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Ми обговорювали з Україною територію, частини територій, які будуть збережені та які втрачені, а також усі інші елементи остаточної угоди», - зазначив Трамп.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на слова російського правителя Володимира Путіна щодо 30-денного перемир’я.
Пряма мова: "Зараз ми всі почули з Росії дуже передбачувані, дуже маніпулятивні слова Путіна у відповідь на ідею тиші на фронті – він фактично готує відмову станом на зараз. Путін, звісно, боїться сказати прямо Президенту Трампу, що хоче продовжувати цю війну, хоче вбивати українців.
"Мирні переговори" представників України та США, що відбулися у Джидді, завершилися, і публічний простір сприймає їхні результати переважно як перемогу України.
Підстави для цього на українсько-американському треку дійсно є. США погодилися негайно відновити передачу Україні розвідувальних даних та постачання зброї, законтрактованої та схваленої Конгресом за часів Байдена; Трамп погодився на нову зустріч із Зеленським. Словом, якщо сприймати зустріч у Джидді як переговори про "перемир’я" у відносинах України та США, то тут успіх є очевидним.
Є також просування щодо угоди про надра, але за цим треком висновок залежить від того, чи зазнає цей документ змін перед підписанням, і яких саме. ("ЄвроПравда" вже розповідала, що узгоджена наприкінці лютого версія є прийнятною для України, але ж це може й змінитися).
Майкл Волтц анонсував, що він "найближчими днями" поговорить "зі своїм російським колегою".
Радник президента США з нацбезпеки Майкл Волц (трапляється варіант написання "Волтц") анонсував зустріч представників адміністрації Сполучених Штатів з російською стороною, міністрами закордонних справ країн "Великої сімки" та генсеком НАТО. Про це він сказав за підсумками зустрічі представників України та США в Саудівській Аравії у вівторок, 11 березня.
 США негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США про негайне запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією. США доведуть до відома Росії, що взаємність з боку Росії є ключем до досягнення миру. Про це повідмляє офіційне інтернет-представництво президента України у вівторок, 11 березня.
Зараз сторони обговорюють гарант  ії безпеки.
Під час першого раунду перемовин у Саудівській Аравії представники України та США обговорювали припинення вогню на морі та у небі. Також сторони обговорювали угоду про рідкісноземельні метали, пише "Суспільне" з посиланням на джерела.
У Китаї прокоментували перемовини України та США у Саудівській Аравії
 Американський президент Дональд Трамп може зустрітись з китайським лідером Сі Цзіньпіном у квітні.
Президент США Дональд Трамп і лідер КНР Сі Цзіньпін, імовірно, зустрінуться у квітні в Китаї
Про це повідомляє South China Morning Post з посиланням на джерела.
У переговорах на рівні начальників штабів стосовно створення міжнародних "сил безпеки" для України, які Франція скликала на 11 березня, візьмуть участь представники понад 30 країн.
За словами джерела АР, у зустрічі візьмуть участь начальники штабів майже всіх держав НАТО, окрім США, а також нейтральних Ірландії, Кіпру та Австрії. Крім того, дистанційно візьмуть участь Австралія, Нова Зеландія, Японія та Південна Корея.
Україну представлятиме військовий посадовець, який також є членом Ради національної безпеки і оборони, ідеться в матеріалі АР.
Україна підписала меморандум із виробником системи ППО IRIS-T – німецькою компанією Diehl Defence, який передбачає збільшення постачання ракет і систем протиповітряної оборони втричі.
Підписали меморандум про взаєморозуміння з компанією Diehl Defence – виробником системи IRIS-T, яка є важливою частиною протиповітряного щита України.
Захист українського неба та міст – наш пріоритет. Підписана угода відкриває шлях до великих індустріальних проєктів, які дозволять посилити спроможності української протиповітряної оборони.
|
|