 Президент України Володимир Зеленський відвідає Саудівську Аравію наступного тижня "для зустрічі зі спадкоємним принцом", а після того українська сторона "залишиться в Саудівській Аравії для роботи з американськими партнерами".
Зеленський наголосив, що Україна найбільше зацікавлена в мирі: "Як ми й говорили президенту (США Дональду) Трампу, Україна працює та працюватиме виключно конструктивно заради швидкого та надійного миру".
Українсько-американські консультації у Саудівській Аравії наступного тижня стосуватимуться двосторонніх відносин та шляху до миру в Україні, повідомив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий. "Те, що стосується українсько-американського діалогу, – він триває", - додав Тихий.
|
Європейські лідери на саміті в Брюсселі знову намагаються взяти під контроль переговори щодо війни в Україні.
В Брюсселі 6 березня розпочався екстрений Європейський саміт з безпеки. На захід запрошені глави 27 країн, зокрема й президент України Володимир Зеленський. Головна мета саміту - пошук угоди про припинення вогню за підтримки України до того, як США та Росія примусять її це зробити.
Стамбульскі у годи квітня 2022 року - останній документ, створений в межах російсько-українських переговорів у перші тижні повномасштабної війни.
Стамбульські угоди 2022 року, які хоче реанімувати Росія, можуть бути непоганою точкою для старту мирних переговорів, але сам документ вже не відповідає реаліям часу. Про це в інтерв’ю FOX 5 NY заявив спецпредставник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог.
Макрон заговорив так, як не говорив жоден європейський лідер після Другої світової.
Без евфемізмів, без ілюзій, без надії на Вашингтон. Відтепер Франція бачить реальність: США можуть більше не бути союзниками Європи, Росія готується до нової війни, а майбутнє континенту залежить від готовності боротися.
“Мир не може бути капітуляцією України” — ці слова Макрона хрест на всіх, хто мріє домовитись з Кремлем. Мінські угоди довели: Росії не можна вірити. Єдиний аргумент, який розуміють у Москві — це сила. І Франція готова її показати.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція продовжить підтримувати Україну, щоб вона змогла зайняти сильну позицію на майбутніх переговорах з росією. Французький лідер підкреслив, що мир не повинен бути нав'язаний під диктатом Кремля.
Про це Макрон заявив у телезверненні у середу, 5 березня.
«Миру не можна досягти за будь-яку ціну та під тиском росії. Він не повинен стати капітуляцією України або її повним знищенням. Він також не може бути тимчасовим припиненням вогню, яке буде занадто крихким», – зазначив Макрон.
Але це се рйозний удар, який загрожує зникненням деяких із найефективніших видів зброї з арсеналу ЗСУ.
Призупинення військової допомоги адміністрацією президента США Дональда Трампа не означає, що оборона України швидко посиплеться.
Але це серйозний удар, який загрожує зникненням деяких із найефективніших видів зброї з арсеналу ЗСУ на полі бою, і посилює тиск на Київ, щоб той погодився на мирну угоду, пише AP.
Посилення обороноздатності та довгострокові зобов’язання перед Україною свідчать про серйозну зміну стратегічного мислення в Європі
Цими вихідними у Лондоні пройшов важливий саміт щодо війни в Україні, на якому лідери ключових держав обговорювали подальші кроки для зміцнення обороноздатності Києва. Усі учасники підтвердили свою відданість підтримці України. Британський прем'єр Кір Стармер, окрім раніше оголошеного кредиту у £2,2 млрд, заявив про додаткові £1,6 млрд. "Це дозволить Україні придбати понад 5000 ракет ППО, які будуть вироблятися у Белфасті, створюючи робочі місця у нашому блискучому оборонному секторі", – заявив він.
Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що припинення військової допомоги Сполучених Штатів Україні - тимчасове і пов’язане з подіями у Білому домі 28 лютого.
Джонсон на брифінгу в вівторок, повідомляє "Європейська правда"
"Це тимчасова пауза", – сказав Джонсон, відповідаючи на запитання щодо зупинки підтримки України адміністрацією США.
Президент США Дональд Трамп заявив, що угоду про мир в Україні можна укласти дуже швидко, для цього "потрібна згода європейських країн, тому що це важливо, і від нас [від США].
Всі мають зібратися в кімнаті і ми маємо укласти угоду. І цю угоду можна буде укласти дуже швидко”.
Про це він сказав 3 березня на пресконференції у Білому домі.
Імовірний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц після перемоги на виборах 2025 року заявив про необхідність поступової незалежності Європи від США у сфері безпеки та оборони.
На його думку, після висловлювань Дональда Трампа щодо НАТО та підтримки України стало очевидним, що Європа більше не може покладатися на Сполучені Штати як гаранта своєї безпеки.
"Якщо Україна почала війну з РФ, то Польща напала на Німеччину. Білий дім став "рупором Кремля" ‒ сенатор
Велика Британія разом із Францією працюватимуть з Україною над планом припинення бойових дій, який потім обговорюватиметься із США.
Як передає Укрінформ, про це заявив прем’єр-міністр Британії Кір Стармер в інтерв’ю ВВС.
«Ми погодилися, що Велика Британія разом із Францією і, можливо, однією або двома іншими країнами, працюватиме з Україною над планом припинення бойових дій. І ми обговоримо цей план зі Сполученими Штатами», – сказав Стармер.
|
|