Генеральна Асамблея ООН 24 лютого, до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ухвалила внесену США резолюцію з поправками, що, зокрема, містять заклик до відновлення територіальної цілісності України.
За резолюцію США "Шлях до миру" проголосували 93 держави-члени ООН, проти виступили вісім, 73 – утримались під час голосування. Серед держав, що утримались, була Україна, а також самі Штати, що підготували проєкт.
Перед тим Генасамблея ООН водночас відхилила російську поправку "про необхідність усунення корінних причин української кризи": проти неї висловилась 71 держава, а підтримала – тільки 31.
|
Проєкт безпекових гарантій для України підготували Франція та Велика Британія. Він може передбачати розміщення миротворців, заявив президент Франції Емманюел ь Макрон на пресконференції із президентом США Дональдом Трампом.
“Ми вважаємо, що маємо відіграти свою роль у забезпеченні цих гарантій безпеки”, – сказав Макрон.
За його словами, робота над проєктом тривала протягом останніх кількох тижнів. Він може передбачати відправку військ в Україну “для спостереження за дотриманням миру”.
Президент рф володимир путін буде готовий піти на розміщення в Україні європейських миротворців в якості одного з елементів майбутньої мирної угоди.
Про це заявив американський лідер Дональд Трамп, його цитує кореспондентка ООН Доун Кленсі у соцмережі X.
Відповідаючи на запитання, чи прийме путін ідею про розміщення миротворців, Трамп сказав: «Так. Він це прийме. Я поставив йому це питання...Я спеціально поставив йому це питання, у нього немає проблем із цим».
К ирило Буданов висловився щодо ймовірності масованого ракетного удару з боку Росії
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов висловився щодо ймовірності масованого ракетного удару з боку Росії в третю річницю повномасштабного вторгнення. Як передає «Главком», про це він заявив перед початком форуму «Україна. Рік 2025».
За словами Буданова, стратегічні бомбардувальники противника вже завантажені для можливої атаки.
Як відомо, на цьому постійно наполягав Путін.
У Білому домі запевняють, що Сполучені Штати Америки вже "дуже близько" підійшли до досягнення мирної угоди між Україною та Російською Федерацією.
Як передає Голос Америки, посланець президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф запевнив, що угода передбачатиме поступки від обох сторін. "Це те, що президент робить найкраще. Він об’єднує людей. Він дає їм зрозуміти, що шлях до миру - це поступки та досягнення консенсусу. І я думаю, ви побачите тут дуже успішний результат", - сказав він.
Польща потребує $392 млн на підтримку українських біженців – ООН © EPA-EFE/Wojtek Jargi lo
Кошти шукатимуть через міжнародних донорів.
У найближчі два роки для допомоги українським біженцям, які перебувають у Польщі, необхідно $392 млн. Про це повідомило представництво Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) у Польщі, передає "Укрінформ".
За даними американського видання The Washingt on Post, адміністрація президента США Дональда Трампа просила Україну відкликати свій проєкт резолюції Генасамблеї ООН із засудженням агресії РФ та вимогою до Москви вивести війська з української території.
The Washington Post із посиланням на чотири анонімні джерела – українського посадовця і трьох європейських дипломатів, пише "Європейська правда"
За словами джерела WP у Києві, спочатку Вашингтон запропонував Києву змінити проєкт резолюції ООН, щоб "зробити її слабшою".
Президент США Дональд Трамп перебуває у процесі здійснення одного з найбільш приголомшливих поворотів в американській зовнішній політиці за останні покоління.
Про це пишеThe New York Times.
«З моменту закінчення Другої світової війни довгий парад американських президентів спочатку розглядав Радянський Союз, а потім, після короткого та ілюзорного міжцарства, його наступницю росію як силу, якою слід принаймні побоюватися. Трамп робить все можливе, щоб розглядати її як співучасника у майбутніх спільних справах», – пише видання.
Повідом ляється, що на Зеленського тиснуть, щоб той уклав угоду.
Американські та українські представники вели переговори всю ніч до ранку 21 лютого, намагаючись укласти угоду про корисні копалини та зупинити погіршення відносин між країнами. Про це повідомляє Axios із посиланням на представника США та джерело, безпосередньо знайоме з проблемою.
Зазначається, що розбіжності щодо цієї угоди спровокували ширшу кризу у відносинах між Україною та США.
В останньому проєкті відбулося значне покращення, каже джерело видання.
Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про видобуток корисних копалин після того, як президент Володимир Зеленський відхилив початкову пропозицію.
Про це пише Axios із посиланням на українського та американського чиновників та три обізнані джерела. Зазначається, що тепер досягнення угоди виглядає більш імовірним.
Прем'єр-м іністр Великої Британії Кір Стармер представить Дональду Трампу план розгортання в Україні близько 30 тисяч європейських військових для підтримання режиму припинення вогню.
Очікується, що Стармер під час зустрічі у Вашингтоні наступного тижня детально опише те, як європейські війська зможуть забезпечити дотримання будь-якої угоди про припинення вогню, яка буде укладена за посередництва президента США Дональда Трампа.
За словами західних чиновників, поінформованих про ці плани, він закликатиме Трампа тримати американські винищувачі і ракети в готовності в Східній Європі, щоб відповісти потужною силою, якщо Росія порушить умови перемир'я, яке буде укладене.
|
|