Україна входить у першу трійку країн, що розвиваються, з найвищими ризиками для інвестування після Аргентини та Венесуели.
Про це пише газета "Капітал", посилаючись на показник CDS - кредитних деривативів, які страхують від дефолту.
Для України з початку 2013 року, він зріс на 213 пунктів до 840.
Це означає, що при покупці боргових зобов'язань країни на суму 10 мільйонів доларів страховка суверенного ризику обійдеться інвесторам в 840 тисяч доларів щорічних платежів.

Швидше, ніж в Україні, ростуть ризики дефолту тільки в Аргентині, Венесуелі та Єгипті. Однак, сам показник CDS для України вищий, ніж для Єгипту. Вартість страховки від дефолту зростає через побоювання інвесторів про згортання програми кількісного пом'якшення QE3 в США. Зараз завдяки їй в американську економіку щомісяця надходить по 85 мільярдів доларів, частина з яких іде на ринки, що розвиваються.
 
Закриття QE3 загрожує Україні та іншим країнам, що розвиваються скороченням іноземних інвестицій і припливу іноземної валюти, що може призвести до знецінення власних грошових одиниць. Українська гривня, за оцінкою Морітц Крамера, аналітика з Standard & Poor's, разом з індонезійської рупією загрожує максимально подешевшати через закінчення QE3. Це в свою чергу зробить борги в інвалюті ще більше. Зовнішній борг держави і гарантовані їм позики на 31 травня становлять майже 37700000000 доларів
 
Інф.: agrinews.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити