 Євросоюз знову відчуває напругу від усвідомлення конкуренції з боку китайського бізнесу.
Більше сімдесяти відсотків бізнесменів Європи серйозно вважають, що протягом десяти років Китай наздожене та пережене Європу з технологічного розвитку та самостійній розробці технологій.
Другий аспект європейських побоювань - здатність китайського бізнесу входити всюди та залишатися назавжди.
Собівартість продукції - третє коло проблем.
 Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України за квітень 2013 року зросла на 2,7% - до 69,235 мільярдів доларів. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.
За даними Мінфіну, з початку року сума державного та гарантованого державою боргу України зросла на 7,4%.
У гривневому еквіваленті борг у квітні виріс також на 2,7%, або на 14,541 млрд. грн., - 553,393 млрд. грн.
Зовнішній борг уряду (прямий і гарантований) в квітні поточного року зріс на 3,3% - до 39,163 млрд. дол., внутрішній (прямий і гарантований) - зріс на 1,9%, до 30,072 млрд. дол.
 Як сьогодні повідомив Держкомстат, в I кварталі 2013 року тільки дві країни СНД мали падіння ВВП до відповідного періоду попереднього року. Це - Молдова і Україна.
У Росії - +3,4%, у Білорусі - +3,5%, у Вірменії, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані - +7-9%.
Проте в Україні спад економіки був глибшим, ніж у Молдові - мінус 1,3% проти мінус 0,8%.
Також найгірші показники були в України у січні-березні цього року з промислового виробництва (мінус 5,0%) і з вантажоперевезень (мінус 3,5%). Інф.: ua-banker.com.ua
Пільги для наближених
Завдяки урядовому закону зосереджені в руках владних олігархів металургійний та хімічний бізнеси отримають нову шпарину для ухилення від сплати податків.
Цього четверга парламент у першому читані повинен розглянути чергову урядову ініціативу - законопроект №2515 щодо трансферного ціноутворення.
Автори проекту стверджують, що його прийняття вкрай важливе для економіки України, оскільки дана ініціатива є чи не найкращим механізмом боротьби з мінімізацією оподаткування, через яке з України з-під оподаткування, за найменшими оцінками, щорічно виводиться близько 100 млрд грн.
 Мінфін виніс на розгляд Кабінету міністрів законопроект про підвищення акцизного збору на бензин та дизпаливо на 50%.
Згідно з законопроектом "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо деяких ставках акцизного збору", пропонується збільшити акциз на бензин з 198 до 396 євро за тонну, а на дизпаливо - з 46-98 до 92-196 євро за тонну. Мінфін уже передав законопроект на розгляд уряду.
Як стверджує один із чиновників Міненерго, кошти, отримані за рахунок зростання ставок акцизного збору, повинні бути спрямовані на ремонт доріг, які знаходяться у поганому стані.
Влада будує податковий імперіалізм, наполягаючи на посиленні контролю за обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів
Пропонуючи посилення контролю за обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів, влада фактично вводить податковий імперіалізм. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Сергій Каплін, коментуючи ухвалення в першому читанні проекту закону "Про внесення змін до статті 230 Податкового кодексу України". Законопроект передбачає посилення контролю за обігом спирту та процедурою документального оформлення операцій із ввезення чи вивезення спирту і лікеро-горілчаних виробів з території акцизних складів. Зокрема, розширюються функціональні повноваження представників органів ДПС на акцизних складах.
 У 2011-2012 роках найбільші українські ФПГ могли не доплатити до бюджету податків на 15,5 млрд грн., - повідомляє "Економічна правда",
Дійсно, хоча прямі докази ухилення чи не лежать на тротуарі, існує загальне переконання: платити податки в Україні - себе не поважати. Особливо якщо мова йде про великий олігархат. Ми живемо в країні, де жодна з гілок влади не працює ефективно.
Чиновники патологічно шукають легкі гроші. Хочеш отримати дозвіл або просто папірець - плати, інакше пройдеш сім кіл пекла. Детальніше
 Європарламент почав обговорення законопроекту про захист банківських вкладів, головна ідея якого - дозволити банкам знімати кошти з рахунків великих вкладників у разі погіршення свого фінансового стану.
Відповідний проект порятунку банків за сценарієм, раніше реалізованому на Кіпрі, вже схвалив економічний комітет Європарламенту.
 В Україні може значно подорожчати земля внаслідок збільшення інвестицій у сільське господарство.
Такий прогноз озвучив спеціаліст з аграрної політики Олександр Муляр.
На думку експерта, за умови забезпечення державою сприятливого бізнес-середовища, а також збільшення інвестицій у сільське господарство в наступні 10-20 років вартість землі може зрости в 20-40 разів.
|
|