До кінця року слід чекати ослаблення гривні на 5-10%, - експерти
Таку думку висловили експерти в ході прес-конференції в Києві.
Зокрема, директор економічних програм Інституту публічної політики Ільдар Газізуллін вважає, що девальвація в 5-10% - найпростіший спосіб швидко вирівняти платіжний баланс країни.
"Є два сценарії девальвації. Найбільш вірогідний сценарій - одномоментна девальвація, контрольована Нацбанком, на 5-10%. І менш вірогідний сценарій - збільшення коридору, в якому коливається курс, - те, чого вимагав Міжнародний валютний фонд від України", - сказав Газізуллін.
 
При цьому, за його словами, незважаючи на те, що девальвація поліпшить платіжний баланс і збільшить експорт, вона не вирішить ключової проблеми української економіки - її низької конкурентоспроможності.
 
На думку виконавчого директора Фонду Блейзера в Україні Олега Устенко, в Україні не може бути глибокої девальвації через велику кількість зовнішніх боргів.

"Мова йде не тільки про борги держави, мова також про борги приватного сектора. Більша частина цього боргу, понад 50% - це короткостроковий борг, взятий на рік і менше. Це означає, що ці гроші потребують постійного рефінансування. Збільшення на 1% вартості обслуговування цього боргу означає для приватного сектора катастрофу", - вважає Устенко.
 
За його словами, коливання курсу в межах 5%, незначна девальвація гривні до 8,4 грн/дол. були б набагато корисніше для економіки країни, ніж утримання курсу на рівні 8 грн/дол.
 
За прогнозами міжнародної аудиторської компанії EY (раніше - «Ернст енд Янг»), обмінний курс долара США (середній за рік) за підсумками 2013 року складе 8,3 грн/дол., у 2014 р. та 2015 р. - 8,7 грн/дол., у 2016 р. - 8,8 грн/дол.
 
Інф.: u-news.org.ua

Коментарі