Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Science and Education

Вчені виростили штучні м'язи для створення надлюдей

Група інженерів із Сінгапурського університету створили штучні м'язи, які можуть піднімати вагу у 80 разів більшу за їхню власну, і при цьому розтягуватись в 5 разів. За допомогою таких м'язів, за твердженням розробників, можна сконструювати робота з властивістю супермена. 
В той час, як звичайні роботи можуть піднімати не більше половини ваги свого тіла, створені з використанням унікальних штучних м'язів роботи зможуть піднімати і перевозити великі вантажі. Такі м'язи працюють за новим принципом - вони подібні до людських м'язів.
 

Людський мозок виростили в лабороторії

Австрійські вчені виростили в лабораторії людський мозок невеликого розміру - великим його виростити не вдалось через відсутність циркуляції поживних речовин та кисню в ньому. Досі створити тривимірну модель одного з найважливіших органів тіла не вдавалось нікому. 
У вирощеному мозку присутнє все - різні тканини, відділення, що розвинулись із плюрипотентних стовбурових клітин. Медики з Інституту молекулярних біотехнологій Австрійської академії наук застосували нову розробку: вони спочатку виростили нейроектодерму, з якої формується нервова тканина. 
 

Що потрібно знати про українську освіту

У 2012 році на навчання українці витратили 13,5 мільярдів гривень.
Витрати на освіту в структурі витрат населення займають всього 1,3%, говорять дані Держстату.
Це навіть менше, ніж було витрачено на походи в ресторани, кафе і проживання в готелях (2,5% від усіх витрат), а також на відпочинок і відвідування культурних заходів (2%).
Такий перекіс пов'язаний з тим, що більшість школярів і студентів все ще навчаються за рахунок держави.
 

Як Міносвіти нищить українську освіту

Звісно, радянська школа мала безліч недоліків.
Над нею тяжів диктат тоталітарної системи. Однак, при цьому не можна не визнати: вона давала школярам досить непогану й систему освіту в усьому, що не стосувалося напряму ідеології.
Саме цю системність ми сьогодні ризикуємо остаточно втратити в Україні.
Напередодні нового навчального року ЗМІ повідомили про чергову реформу на освітянській ниві: колегія Міносвіти затвердила проект Концепції профільної освіти. 
 

Табачник збрехав, що пише спільну книжку із польським режисером Кшиштофом Зануссі

Журналіст Юрій Луканов на своїй сторінці у мережі Facebook розповів про різницю між новинами від Міністерства освіти та реальністю.
Табачник прибрехав через Інтерфакс.
Наприкінці минулого тижня з'явилася інформація, що Дмитро Табачник пише спільну книжку із польським режисером Кшиштофом Зануссі. Я написав на фірму Tor, де Зануссі знімає кіно.
 

Половина українських випускників залишаться без роботи

Технологічна база сучасної освіти не дозволяє реалізовувати концепцію профільного навчання, яку запропонувало міністерство освіти.
Про це розповів заслужений працівник освіти України Ігор Лікарчук.
Академік УАІН стверджує, що згідно з даними соціологічного дослідження, 70% українців не задоволені якістю освіти.
51% випускників вузів не працевлаштовуються.
 

У 50 життя тільки починаєтся

Середній вік людини зріс і тепер становить 53 роки, - вчені
Сучасна людина більше не відчуває характерного спаду після 40 років, з'ясували британські вчені. Вони пояснюють це зрослою модою на здоровий спосіб життя і збільшенням тривалості життя. З 2000 респондентів, опитаних вченими, 53% вважали, що феномен середнього віку вичерпав себе, і його більше немає. Серед осіб старших 50 років 43% ще не увійшли в середній вік. Майже три чверті підкреслили, що більше подібних розмежувань між віковими групами немає.
 

Вчені знайшли акулу, яка вміє ходити (ВІДЕО)

Нова акула отримала назву "hemiscyllium halmahera"
Біля берегів острова Хальмахера в Індонезії вчені виявили новий вид акули, яка вміє ходити, - повідомляє ТСН. Вона пересувається морським дном у пошуках здобичі: ВІДЕО. Як пише Mirror, риба отримала назву "hemiscyllium halmahera". Вона є підвидом бамбукової акули і для пересування по дну використовує чотири передніх плавці. За словами біолога Жерара Аллен, який знайшов акулу, ця риба сягає 70 сантиметрів завдовжки, але при цьому вона безпечна для людини. Вона подорожує по морському дну в пошуках дрібної риби. Вчені зазначають, що знайдена акула допоможе їм зрозуміти, як тварини, що жили в морі, навчилися ходити і вибиратися на сушу.
 

В Україні немає грошей на реформування системи освіти

Експерти Центру дослідження суспільства вважають, що реформа української освіти затягується через відсутність фінансування з бюджету необхідних змін.
Як зазначив експерт Центру дослідження суспільства Єгор Стадний, у висновках до документів, які розробляються в рамках реформи освіти України, прописується: "Все це можливо реалізувати за умови такого-то фінансування", але цього фінансування в Україні поки що немає.
 

Смартфонам загрожує загибель

Виробникам смартфонів, планшетів та іншої сучасної електроніки найближчими роками належить освоїти нові матеріали для сенсорних екранів, оскільки природні запаси ключового компонента сучасних дисплеїв – металу індію – невдовзі можуть закінчитися.
Ця проблема обговорювалася на минулій в Сан-Франциско промисловій конференції Semicon West, - пише zvu.org.ua з посиланням на news.ru.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2240
mod_vvisit_counterВчора4865
mod_vvisit_counterЦього тижня7105
mod_vvisit_counterМинулого тижня29011
mod_vvisit_counterЦього місяця125041
mod_vvisit_counterМинулого місяця103168
mod_vvisit_counterЗа весь час25579100