ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Наука і освіта

Китай створив найпотужніший у світі комп'ютер, перевершивши США

Китайські вчені створили суперкомп'ютер, який за своїми характеристиками перевершує американську ЕОМ, офіційно визнану найпотужнішою у світі.
Відзначимо, що у рейтингу топ-500 найпотужніших комп'ютерів за листопад 2012 року, найшвидшим суперкомп'ютером світу є машина, яка працює в Окріджській національній фізичній лабораторії в американському штаті Теннессі. Суперкмоп'ютер, створений компанією Cray має продуктивність у 18 Петафлоп/сек.
 

Телепортація невдовзі стане можливою, - вчені

ХХІ століття - епоха, коли можна спостерігати за процесом, як явища, описані у творах авторів наукової фантастики, виходять за межі вигадки.
Телепортація, про яку нам відомо з творів Чарльза Форта та братів Стругацьких, вже більше не просто казка, що нею могли б захоплюватися тільки діти. Наразі телепортація є одним із напрямів фізичних досліджень, галуззю, яка стрімко набирає обертів. Нещодавно вчені з інституту Нільса Бора у Копенгагені знайшли спосіб безпосередньої передачі інформації, тобто без проміжних точок, чим зробили прорив у квантовій телепортації та уможливили її подальший розвиток. Також було досягнуто того, щоб дані зберігалися протягом тривалого часу.
 

Випускники шкіл можуть відразу вступати на другий курс вишів

Вищі навчальні заклади отримали право приймати на другий курс випускників шкіл
Зміни до правил прийому у виші передбачені наказом Міністерства освіти і науки №502 від 14 травня 2013, опублікованим на сайті відомства в середу, 5 червня.
"Передбачений прийом на другий курс абітурієнтів, які отримали повну загальну середню освіту (випускники 11 класів). Прийом здійснюється на вакантні місця ліцензованого обсягу відповідного напряму підготовки (спеціальності) на конкурсній основі", - йдеться в роз'ясненні тексту наказу.
 

Сьогодні в Україні стартувало ЗНО-2013

У понеділок в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Результати тестування абітурієнти використовуватимуть під час вступної кампанії.
Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2013 році мають намір взяти 322 тисячі зареєстрованих абітурієнтів, з яких майже чверть є випускниками шкіл минулих років.
Усього до програми проведення ЗНО у 2013 році включено 11 навчальних предметів: українська мова і література, математика, історія України, географія, біологія, фізика, хімія всесвітня історія, світова література, російська та іноземні мови.
 

Рейтинг найкращих університетів України вже оприлюднено

За результатами академічного рейтингу університетів до п'ятірки лідерів увійшли НТУУ "КПІ", КНУ ім. Шевченка, Харківський національний університет ім. Каразіна, НаУКМА та НМУ ім. Богомольця
Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням із Міжнародною наглядовою радою представив сьомий академічний рейтинг університетів "Топ 200 Україна".
Методика рейтингу побудована відповідно до міжнародних принципів ранжирування університетів та передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вищих навчальних закладів різних типів на основі низки універсальних критеріїв.
 

В Євросоюзі готують науковий прорив

Єврокомісія виділяє більше мільярда євро на створення моделі людського мозку. У разі успіху проект стане важливим внеском і в медицину, і в цифрові технології.
Євросоюз готує науковий прорив. Понад 1,2 мільярда євро будуть витрачені у найближчі десять років на створення комп'ютерної моделі, яка повинна об'єднати всі наукові знання про головний мозок людини.
Цей масштаб фінансування ставить новий проект "Мозок людини" (Human Brain Project) в один ряд з такими програмами, як політ на Місяць або знаменитий проект "Геном людини" (Human Genome Project).
 

Початок ЗНО призначено на 3 червня

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році розпочнеться 3 червня та завершиться 27 червня. Про це під час Години запитань до уряду сказав міністр освіти Дмитро Табачник.
За його словами, на 27 червня заплановано складання тестів зі світової літератури.
Табачник поінформував, що у цьогорічних тестах зменшена кількість завдань з гуманітарних предметів, зокрема із всесвітньої історії та історії України.
 

Найзатребуваніші спеціальності для абітурієнтів у 2013 році

До старту вступної кампанії до ВНЗ залишилося трохи більше місяця.
Вона триватиме весь липень і завершиться оприлюдненням результатів 11 серпня.
Як заявили в Міносвіти, цього року буде використовуватися електронна система, передає ТСН.ua.
Повідомляється, що в ній вже зареєструвалися більше тисячі вузів країни. Крім того, цього року очікують більшу кількість іноземних студентів, ніж було торік, передає Корреспондент.net.
 

Новий 3D-принтер друкує їжу

Агентство NASA видало 125 тис. на створення прототипу принтера, який дозволить автоматизувати створення їжі. Першим стане шоколад, а потім буде зроблена спроба надрукувати піцу.
Винахід дозволить забезпечити астронавтів їжею під час тривалих космічних польотів і зіграє роль у вирішенні проблеми з нестачею продовольства у світі, шляхом зменшення кількості відходів. Код програмного забезпечення для принтера буде знаходитися у відкритому доступі, а фізична частина принтера буде базуватися на вільній моделі принтера RepRap Mendel 3D, - повідомляє DT.UA.
 

Держава збільшила замовлення на інженерів, програмістів та машинобудівників

Уряд затвердив державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2013 році.
Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 20 травня 2013 року.
Зведений обсяг фінансування на ці цілі становить 24,7 млрд. грн., що на 5,6 відсотка більше, ніж у 2012 році.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2480
mod_vvisit_counterВчора3868
mod_vvisit_counterЦього тижня10179
mod_vvisit_counterМинулого тижня35039
mod_vvisit_counterЦього місяця98212
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24251930